چگونه به دره راگه برویم

امتیاز شما
[کل: 1 میانگین: 1]

راهنمای دره راگه دره راگه map چگونه به دره راگه برویم تور دره راگه رفسنجان تور دره راگه کرمان ژئوپارک راگه دره راگه رفسنجان کجاست دره راگه ویکی پدیا دره راگه رفسنجان نقشه

چگونه به دره راگه برویم

ما از مدت‌ها قبل برای سفر به کرمان برنامه‌ریزی کرده بودیم و برای دیدن دره راگه لحظه ‌شماری می‌کردیم. اما با اینکه تمامی اطلاعات لازم را جمع‌آوری کرده بودیم، متوجه شدیم که رسیدن به این دره آنقدر هم راحت نیست و این اطلاعات به تنهایی کمکی نمی‌کنند. در واقع شما وارد یک مسیر خاکی با تعداد زیادی جاده فرعی می‌شوید که اگر آنها را نشناسید به مشکل برمی‌خورید.

سن دره راگه ۲۰ هزار سال است

این دره حاصل فرسایش آب رودخانه دائمی گیودری بوده و مربوط به دوران چهارم زمین شناسی (کواترنری) است و سن آن حدود ۲۰ هزارسال تخمین زده می شود. باید بیایید و خود از نزدیک ببینید، تا زیبایی این مناظر در عمق وجودتان ریشه بدواند و آنگاه سرتعظیم بردرگاه خالق زیبایی ها فرود و سجده شکر به جا آورید.

دره راگه در شمال غربی استان کرمان و درجنوب شرقی شهرستان رفسنجان در مسیر گردشگری دو جاذبه اکوتوریستی استان یعنی روستای تاریخی میمند و کلوت های شهداد قرارگرفته است.

دره راگه کجاست؟

دره راگه در استان کرمان و در فاصله 20 کیلومتری شهر رفسنجان قرار گرفته است. این مکان در واقع یکی از سه ژئوپارک ایران یعنی ژئوپارک قشم، ارس و راگه است. بیش از 20 کیلومتر طول دارد و گفته می‌شود که به دلیل فرسایش آبی و بادی به این شکل عجیب درآمده است.

جمع آوری:

ابزار وبلاگ 

همچنین بخوانید:

سفر  • تاریخ امروز • عکس پروفایل • رپورتاژ آگهی • نتایج زنده • دانلود فیلم ایرانی

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x