مراحل ثبت‌نام یارانه کرونا

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

دولت اعلام کرده است که سه بسته حمایتی برای برخی از مشاغلی که به دنبال شیوع کرونا آسیب دیده‌اند در نظر گرفته‌ است.

یکی از این بسته‌های حمایتی پرداخت یارانه است که طبق دستور رئیس‌جمهور به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه‌وبودجه پیش از پایان سال برای اقشار آسیب‌پذیر توزیع خواهد شد.

بسته دیگر حمایتی دولت پرداخت تسهیلات یک تا دو میلیون تومانی با نرخ سود چهار درصد است، این تسهیلات ۳۰ ماهه با کارت یارانه پرداخت می‌شود که سه ماه اول استراحت دارد و اقساط آن ۲۷ ماهه پرداخت می‌شود.

طبق اعلام قبلی، برای پرداخت این تسهیلات باید در ابتدا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اصناف و اتحادیه‌ها افراد مشمول را شناسایی کند؛ از این رو قرار بوده از یکشنبه ۲۵ اسفند ماه سامانه ثبت‌نام متقاضیان آغاز شود. با توجه به اینکه باید در ابتدا این افراد ثبت‌نام و شناسایی شوند، مسئولان سازمان برنامه و بودجه می‌گویند تا انتهای اسفند یا هفته ابتدایی فروردین بسته‌های حمایتی این گروه پرداخت خواهد شد.

بنابراین این افراد باید امروز برای دریافت تسهیلات ‌نام‌نویسی کنند اما در پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه‌وبودجه هیچ گونه خبری مبنی بر این که متقاضیان برای ثبت‌نام از چه طریقی اقدام کنند آورده نشده است. تجارت‌نیوز همچنان پیگیر این موضوع است.

ابزار وبلاگ » اخبار ظ ابزار وبلاگ » اخبار