قرص ضد بارداری اورژانسی و عوارض قرص اورژانسی,روش های پیشگیری از بارداری

قرص ضد بارداری اورژانسی و عوارض قرص اورژانسی,عوارض قرص اورژانسی لونژیل,عوارض قرص اورژانسی لوونورژسترول,تاثیر قرص اورژانسی,عوارض قرص ضد بارداری اورژانسی لوونورژسترل,آیا قرص اورژانسی باعث نازایی میشود,عوارض قرصهای اورژانسی,جلوگیری از بارداری,راههای جلوگیری از بارداری,بهترین روش جلوگیری از بارداری,راه های جلوگیری از بارداری,روش جلوگیری از بارداری,جلوگیری از بارداری به روش طبیعی,پیشگیری از بارداری,بهترین راه جلوگیری از بارداری,جلوگیری طبیعی,قرص اورژانسی ضد بارداری,قرص ضد بارداری اورژانسی,روشهای پیشگیری از بارداری,قرص جلوگیری از بارداری,راههای پیشگیری از بارداری,راه های پیشگیری از بارداری,روش جلوگیری طبیعی,روش بارداری,جلوگیری از حاملگی,روشهای بارداری,راه جلوگیری از بارداری,روش طبیعی جلوگیری از بارداری,قرص جلوگیری,راههای جلوگیری از بارداری در دوران نامزدی,روش اورژانسی پیشگیری از بارداری,بهترین روش پیشگیری از بارداری,بهترین روش ضد بارداری,روش اورژانسی جلوگیری از بارداری

قرص ضد بارداری اورژانسی و عوارض قرص اورژانسی,روش های پیشگیری از بارداری

قرص اورژانسی | قرص ضد بارداری | قرص ضد بارداری اورژانسی

قرص ضد بارداری اورژانسی,قرص اورژانسی,عوارض قرص اورژانسی,قرص ضد بارداری,قرص ضد بارداری اورژانسی,جلوگیری از بارداری اورژانسی,روش های جلوگیری از بارداری

 

پیشگیری اضطراری از بارداری (به انگلیسی: Emergency postcoital contraception) که (با نماد اختصاری EC) خوانده می‌شوند به روش‌هایی اشاره دارد که پس از انجام از باردار شدن جلوگیری می‌کنند.

رایجترین روش پیشگیری بصورت اضطراری

رایجترین روش پیشگیری بصورت اضطراری، مصرف قرصهای معمولی خوراکی ضد بارداری HD است که به نام “قرص صبح روز بعد” مشهور شده اند. البته این نام مناسبی نیست چون نیازی به صبر کردن تا صبح روز بعد نیست و بهتر است در اولین فرصت بعد از نزدیکی بدون محافظت، از این روش استفاده شود.

روش اضطراری پیشگیری از بارداری چقدر موثر است؟

اثربخشی این روش به نحوه صحیح استفاده و بخصوص زمان مصرف قرصها بستگی دارد. این روش صد درصد موثر نیست، اما تقریبا در ۹۸% موارد از حاملگی پیشگیری می کند. یعنی از هر ۱۰۰ خانمی که از این روش برای پیشگیری از بارداری استفاده می کنند حدود ۲ نفر در طول یکسال حامله می شوند. اگرچند بار از این روش استفاده شود، تاثیر آن کمتر شده و احتمال بارداری بیشترمی شود. بنابراین این روش فقط برای موارداضطراری بکار می رود و نباید بطور مداوم، بعنوان یک روش پیشگیری بکار رود. بلکه پس از استفاده از این روش، فرد باید به پزشک یا مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کرده و پس از مشاوره، یکی از روشها را بصورت دائمی انتخاب کند.

روشهای جدید اورژانسی پیشگیری

یکی از روشهای جدید اورژانسی پیشگیری از بارداری است که به صورت بسته های 2 تایی در مراکز بهداشتی- درمانی و خانه های بهداشت بصورت رایگان ارائه می گردد. استفاده از این روش نسبت به روشهای دیگر اورژانسی راحت تر بوده و اثربخشی بیشتری خواهد داشت.

 .

رایجترین روش اورژانسی، قرص های ضدبارداری می باشند.

قرص های ضد بارداری اضطراری ( ECP) که قرص صبح بعد نیز نامیده میشود.

 

زمان ونحوه استفاده قرص ضد بارداری اورژانسی:

 

فرد باید در اولین فرصت ( 24 ساعت اول پس از نزدیکی و نهایتا تا 120 ساعت)، قرص ها را مصرف کند:

قرص های LD: 4 عدد قرص LD و 12 ساعت بعد 4 عدد دیگر
قرص های HD: 2 عدد قرص HD و 12 ساعت بعد 4 عدد دیگر
قرص های تری فازیک: 2 عدد قرص سفید رنگ و 12 ساعت بعد 2 عدد دیگر
قرص های پروژسترونی : 2 عدد باهم ( نیازی به تکرار ندارد)
مکانیسم: نامناسب شدن اندومتر برای لانه گزینی، کاهش قدرت نفوذ اسپرم و کاهش تحرک لوله ها ی رحم هستند. میزان شکست این روش 2 درصد است.

 

اگر با خوردن قرص قرص ضد بارداری اورژانسی دچار حالت تهوع شدم چکار کنم؟

 

قرص های ترکیبی باعث حالت تهوع و استفراغ میشود. در صورتیکه فرد بعد از دو ساعت بعد از خوردن قرص های ترکیبی استفراغ کرد، باید در اولین فرصت قرص ها را تکرار کند و قرص های نوبت بعدی را نیز 12 ساعت بعد میل کند. اما اگر بیشتر از 2 ساعت گذشته باشد و فرد دچار استفراغ شد نیاز به تکرار قرص ها ندارد چرا که در این فاصله قرص ها جذب خون شده اند. برای جلوگیری از تهوع و استفراغ می توان از یک آمپول عضلانی B6  یا قرص B6 هر 66 ساعت یکبار استفاده کرد.

 

قطعیت روش قرص ضد بارداری اورژانسی:

 

نشانه هایی مبنی بر این که پیشگیری موفق بوده و یا نه وجود ندارد. قاعدگی ممکن است بموقع و یا چند روز زودتر و یا دیرتر رخ دهد. احتمال بروز لکه بینی و خونریزی بیشتر از حد معمول نیز وجود داردو اما اگر قاعدگی رخ نداد باید به پزشک مراجعه کرده و از نظر وجود حاملگی بررسی شود.

 

کاری که باید پس از روش اورژانسی انجام دهید:

 

بعد از مصرف قرص ها، باید تا شروع قاعدگی بعدی از یک روش پیشگیری مثل کاندوم استفاده نمود.

تذکر اول: اگر با وجود مصرف این قرص ها حاملگی رخ دهد مصرف این قرص ها منجر به سقط جنین نمی شود.

تذکر دوم: اگر بعد از مصرف قرص ها، نزدیکی بدون پیشگیری انجام شود قرص های مصرف شده از بارداری جلوگیری نمی کند و نیز برای جنین تراتوژن نمی باشد.

تذکر سوم: روش های اورژانسی نباید به طور مکرر برای جلوگیری از بارداری استفاده شود. زیرا دوز هورمون در این قرص ها بالاست.

 

IUD جهت پیشگیری اورژانسی:

 

از این روش باید برای جلوگیری از بارداری در 5 روز اول پس از نزدیکی در داخل رحم کار گذاشته شود. مکانیسم آن ایجاد التهاب در داخل اندومتر، نامناسب شدن اندومتر جهت لاته گزینی و جلوگیری از لقاح  می باشد. مزیت استفاده از IUD آن است که فرد در صورت تمایل می تواند تا 100 سال آنرا استفاده کند.

درباره سایت کد تولز

Avatar
با ابزار وبلاگ نویسی حرفه ای زیر می توانید وبلاگتون زیبا و حرفه ای کنی راهنمای درج ابزار در قالب وبلاگ:وارد قالب وبلاگ بشید، کد گرفته شده از ابزار و در قالب کپی پست کنید. البته بعضی از سرویس های وبلاگ دهی دارای ابزارک هستند که به راحتی می تونید کد رو در ابزارک وبلاگ کپی کنید و از حرفه ای شدن وبلاگتون لذت ببرید. وبلاگنویسی یکی از کار های خاص و لذت بخشی است که پیر و جوان نمی شناسد و همه افراد با هر طرز فکری را در بر می گیرد با اضافه کردن ابزار های . وبلاگ به وب خود می تونید یک وبلاگ نویسی شگفت انگیز رو تجربه کنید. این در حالی است که وبلاگ شما تمامی ابزار های مورد نیاز یک وب سایت بلکه بیشتر از یک وب سایت را دارد.با ابزار های وبلاگ زیر می توانید ار کپی برداری مطالب وبلاگ جلوگیری کنید همچنین اخرین خبرهای سایت ها رو در وبلاگتون به صورت اتوماتیک قرار بدین, می تونید به وبلاگتون ساعت و تقویم اضافه کنید یا وضعیت آب و هوا شهرتون و نشون بدید. ابزار وبلاگ دارای استاندارد های لازم سئو وبلاگ و سایت هستند ,هیچ محدودیتی در استفاده ندارند و در تمامی وبلاگ و سایت ها می توانید از آن ها استفاده کنید دسته ها: سایت ابزار وبلاگ حرفه ای و سایت کد تولز رپورتاژ آگهی عکس پروفایل تاریخ امروز دانلود فیلم ایرانی رئال مادرید  نتایج زنده فوتبال

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

ریتینگ برخی از بازیکنان رئال مادرید در فیفا 2020

0 ریتینگ برخی از بازیکنان رئال مادرید در فیفا 2020 اخبار رئال ...