منچسترسیتی؛لیورپول / جنگ جدید را از سر بگیر, نبرد اینچ ها

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

منچسترسیتی؛لیورپول / جنگ جدید را از سر بگیر, نبرد اینچ ها

منچسترسیتی؛لیورپولی / جنگ جدید را از سر بگیر …

نبردی دیگر آغاز شده. گواردیولا و کلوپ، از همان دشمنی های مستطیل سبز که جنگ شان تب و تاب خاصی دارد. گواردیولا با سیتی پادشاه جزیره شده و کلوپ لیورپول را قهرمان اروپا کرده است. مربیانی که فصل گذشته سایه به سایه و شانه به شانه جانانه جنگیدند، تیم های شان بهترین خط حمله و دفاعی را داشتند، اما در پایان این منچستر سیتی بود که جام را برای دومین بار متوالی ربود..

خط حمله آن‌ها زهردار و خط دفاعی شان بی نقص، آن‌ها هفته اول را با لِه کردن رقبا شروع کرده‌اند. دو تیم صرفا غول های مدعی قهرمانی لیگ یاد می‌شوند. لیگی که گواردیولا آن را نبرد “اینچ ها” خوانده است.لیورپول فصل گذشته با 97 امتیاز در شکستن طلسم ناکام ماند در حالی که چلسیِ کونته با 93 امتیاز فاتح لیگ شده بود و فصل قبل از آن هم لستر سیتی با رانیری در مجموع 81 امتیاز شگفتی خلق کرده بودند.

دو تیم در انتقالات چیزی دیگری بودند، منچسترسیتی رودری را از اتلتیکومادرید به خدمت گرفت و کانسلو را از یوونتوس، در سوی دیگر لیورپولی‌ها آدریان گلر وستهام را جایگزین مینیوله کردند. خریدی که شاید تا روز گذشته چندان مهم به نظر نمی‌رسید اما با وجود مصدومیت آلیسون و غیبت گلر برزیلی در ده بازی آینده، چشم ها را به گلر جدید قرمزها گِرد کرده است.

پپ، فصل گذشته بعد از مصدومیت فرناندینیو رو به اعترافی دیگر هنگام آورد.« در نقل و انتقالات تابستانی جایگزینی برای فرناندینیو سراغ نداشتیم.»نبود جایگزین، باعث سه شکست برای سیتیزن‌ها بود و همین باعث شد که آن ها از اولین خرید تابستانی خود، خیلی زود رونمایی کنند.

وجود رودری خط هافبک سیتی را صلابت بخشیده و درخشش استرلینگ و هجوم مهاجمانش به دفاع‌ها، نشان از همان نیش فصل گذشته است.منچسترسیتی در هشت فصل اخیر، چهار بار قهرمان لیگ شده است که سه قهرمانی آن در حالی به دست آمده که لیورپول مدت زیادی بالاتر از آن ها بوده که با سهل انگاری و لغزش ها جام را به رقیب رساند.
فصل جدید و پیروزی دو تیم، نِدای یک جنگ دیگر است، فوتبالی‌ها می‌گویند قهرمانی دنبال باد…

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x