چطور سرعت دقیق اینترنت را چک کنم؟+بهترین ترفندهای بررسی کندی

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

چطور سرعت دقیق اینترنت را چک کنم؟+بهترین ترفندهای بررسی کندی

چطور سرعت دقیق اینترنت را چک کنم؟+بهترین ترفندهای بررسی کندی

هم اكنون، بررسی دقیق سرعت اینترنت نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا یکی از دغدغه‌های اصلی مردم است همه‌ی‌ افراد حداقل یک‌بار با این پرسش‌ها روبرو می شوند: سرعت اینترنت را چطور اندازه‌گیری کنیم؟ نحوه تست سرعت اینترنت خانگی (wifi یا adsl) و موبایل چگونه است؟ چطور با ابزارهای سایت و آنلاین سرعت اینترنت را بسنجیم؟ اما سوال خیلی‌مهمتر که به‌نظرم دراین میان فراموش شده: آیا واقعا بسته یا سرویس اینترنت دائم و همراه خریداری شده سرعت واقعی را دارد؟

بهترین ترفند وارسی کردن سرعت دقیق اینترنت

اگر سرویس اینترنت شما کند شده یا به سرعت اتصال اینترنت خود مشکوک هستید حتما به این ترفند عمل کنید. معمولا اولین ایده این هست که سرعت نت رو از سایت شرکت ارائه دهنده خدمات چک کنیم. اما شما این کار را نکنید سرعت نت را در شرکت‌های رقیب آنالیز کنید.

هرچقدر رقیب قوی‌تر میزان سنجش سرعت اینترنت دقیق‌تر

مثلا من با گوشی یا همان دیتا از ایرانسل بسته اینترنت‌و خریدم

اما سرعت اینترنت‌ رو در سایت‌های همراه اول یا شاتل یا پارس آنلاین یا مبین نت چک می‌کنم

بهترین ابزارهای آنلاین و سایت ارزیابی

خب همانطور که از اسمش مشخص هست شما با ابزارهایی مبتنی بر وب یا به قول خودمون همان سایت می توانید کندی و تندی سرعت اینترنت را آنالیز کنید. Speedof نقطه me بهترین روش به صورت آنلاین است تا هوشمندانه سرعت اینترنت خانگی یا گوشی رو محاسبه کنید اما چرا این سایت‌و مثال زدم؟ طراحی سایت اسپیدف داد می بسیار بهینه و نوین است بنابرین سرعت بارگذاری، سر و کله زدن (-: با این سایت خیلی راحته!

وب سایت Bandwidth Place هم یک آنالیزکننده قوی برای محاسبه سرعت اتصال اینترنت خانگی یا گوشی است.

آدرس ابزارهای آنلاین

برای ورود به سایت کلیک کنید: http://speedtest.net

برای ورود به سایت کلیک کنید: http://speedof.me

چطور سرعت سرعت اینترنت گوشی اندرویدی یا iOS را تست کنیم؟

به سایت یا برنامه‌ی پلی استور گوگل یا اپ ‌استور اپل مراجعه کرده و دقیقا عبارت انگلیسی “Speedtest by Ookla” جستجو کنید پس از نصب و اجرا برروی دکمه‌ی go کلیک و شکیبا باشید تا تست سرعت اینترنت گوشی به پایان برسد.

خب، بهترین شیوه های تست سرعت اینترنتو کاملا بررسی کردیم اما نظر شما درباره‌ سنجش بهتر سرعت اینترنت چیست؟ به نظر شما بهترین روش چک کردن سرعت اینترنت چی‌هست؟

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x