برای خلبانی چه رشته ای در دبیرستان بخوانیم

امتیاز شما
[کل: 5 میانگین: 2.8]

برای خلبانی چه رشته ای در دبیرستان بخوانیم برای خلبانی چه رشته ای باید بخوانیم برای خلبان شدن چه رشته ای باید بخوانیم برای خلبانی چه رشته دبیرستان رتبه قبولی برای رشته خلبانی رشته خلبانی برای خانم ها خلبانی از رشته انسانی حقوق خلبان مسافربری رشته های دبیرستان برای خلبانی ایا با رشته انسانی میتوان خلبان شد رتبه خلبانی از رشته تجربی معدل لازم برای رشته خلبانی

خرید بلیط هواپیما

برای خلبانی چه رشته ای در دبیرستان بخوانیم

رشته خلبانی

بسیاری از دانش آموزان که در مرحله انتخاب رشته و تعیین حوزه تخصصی خود در دبیرستان می باشند، در پاسخ به این که برای خلبانی چه رشته ای در دبیرستان بخوانیم تا بتوانیم به این هدف برسیم، دچار تردید می شوند.

برای این منظور در ادامه به تمامی راه های ممکن جهت ادامه تحصیل در این رشته محبوب پرداخته شده است.

برای خلبان شدن چه رشته ای در دبیرستان باید خواند؟

روش های مختلفی برای ادامه تحصیل در این راستا و رسیدن به مدرک خلبانی موجود می باشد. به طور کلی از سه روش میتوان وارد رشته خلبانی شد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. دانش آموزان به منظور ادامه تحصیل در رشته خلبانی می توانند در یکی از رشته های علوم تجربی و یا ریاضی و فیزیک ادامه تحصیل دهند و مدرک دیپلم خود را در این رشته ها اخذ نمایند.

رشته خلبانی در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری

تنها شاخه از رشته خلبانی که در دانشگاه های سراسری می توان تحصیل کرد، شاخه خلبانی نظامی می باشد که از رشته های دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری می باشد و دانشجویان خود را از متقاضیان گروه های آزمایشی علوم تجربی و ریاضی و فیزیک بر می گزیند. لذا در پاسخ به سوال این دسته از دانش آموزان که برای خلبانی چه رشته ای در دبیرستان بخوانیم تا بتوان به این هدف رسید، باید گفت داشتن مدرک دیپلم در گروه های ریاضی و تجربی برای ادامه این رشته در شاخه مذکور در دانشگاه سراسری، الزامیست.

به علاوه لازم به ذکر است که:

نتایج تست ها و آزمون هایی که دانشگاه شهید ستاری از دانشجویان این رشته خود اخذ می نماید، تعیین کننده این خواهد بود که متقاضی در کدام زمینه تخصصی (اعم از: خلبان‌ جنگی‌، آموزشی‌ و یا خلبان مسافربری‌) می تواند آموزش ببیند.

هم چنین لازم است بدانید که:

دانشجویان پذیرفته شده در رشته خلبانی دانشگاه ستاری زیر مجموعه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی می باشند و دانش آموزان از بدو ورود خود به این دانشگاه یک فرد نظامی شناخته می شوند و در نهایت نیز تحت عنوان افسر مهندس هوایی یا کارشناس هوایی فارغ التحصیل می شوند.

در این دانشگاه متقاضیان خانم نمی توانند پذیرش شوند و برای آن ها روش های دیگری وجود خواهد داشت که در ادامه گردآوری گردیده است.

اما توجه داشته باشید که:

این دانشگاه تنها روش برای رسیدن به هدف رشته خلبانی برای دانش آموزان نمی باشد و راه های مختلف دیگری نیز وجود خواهد داشت که در ادامه به آن ها پرداخته شده است.

روش های مختلف دیگر جهت ورود به رشته خلبانی

روش های دیگری نیز به جز تحصیل در رشته خلبانی دانشگاه شهید ستاری وجود دارد که در ادامه خواهید خواند:

۱- دانشگاه وزارت راه و ترابری
در این روش فرد متقاضی به جای آن که به استخدام نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آید، در خدمت شرکت هواپیمایی کشور قرار می گیرد که در دانشگاه های وزارت راه و ترابری به آموزش و تحصیل مشغول می گردند.

هر ساله بنا بر نیاز موجود در کشور، تعداد ظرفیت های اعلامی برای پذیرش متقاضیان متفاوت خواهد بود.

برای این منظورلازم است که داوطلب دارای دیپلم رشته ریاضی و فیزیک بوده و حداکثر دارای سن ۲۲ سال باشد.

بنابراین نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که:

برای پذیرش در دانشگاه وزارت راه و ترابری ، لازم است در رشته ریاضی و فیزیک تحصیل نمایید.

برای این منظور نیز لازم است که فرد در کنکور سراسری شرکت نموده و در صورت کسب امتیاز علمی لازم (تراز لازم) و انتخاب کد رشته محل مربوطه، برای انجام مصاحبه و معاینات پزشکی از وی دعوت به عمل خواهد آمد.
این دوره ۴ ساله خواهد بود و پس از طی کردن موفقیت آمیز آزمون های برگزار گردیده در طول دوره، فرد پس از ۴ سال به استخدام سازمان هواپیمایی کشوری در خواهد آمد و در ابتدا به عنوان کمک خلبان از او بهره برده خواهد شد.

در ادامه و پس از تجربه بیش از ۴۰۰ ساعت پرواز به مرور امکان تجربه خلبانی برای وی فراهم می گردد.

همان طور که می دانید، یکی از دشواری های رشته خلبانی، معاینات پزشکی این رشته می باشد که در انتهای این متن به آزمایشات معمول در تمام روش ها و در تمام دنیا که با استاندارد های نسبتا یکسانی گرفته می شود، بحث گردیده است که می توانید از شرایط آن مطلع گردید.

۲- آموزشگاه های آزاد خلبانی
همان طور که اشاره گردید در روش های تحصیلی پیشین، فرد در انتها به استخدام نیروهای ذی ربط ارگان حامی در خواهد آمد و به عنوان خلبان فعالیت خواهد نمود.

در حال حاضر روش های فوق الذکر تنها مختص متقاضیان آقا بوده و داوطلبان خانم نمی توانند در این دانشگاه ها در رشته خلبانی تحصیل نمایند.

در سال های اخیر با توجه سوق بیش تر علاقه مندان به رشته خلبانی ، جهت تحقق این هدف، آموزشگاه های آزاد نیز فرصتی را فراهم آورده اند تا داوطلبینی که نمی توانند از طریق روش های فوق وارد این رشته شوند، به هدف خود نزدیک تر شوند.

به علاوه این آموزشگاه ها این فرصت را ایجاد می نمایند که متقاضیان خانم نیز امکان آموزش خلبانی را داشته باشند و امکان تجربه پرواز را برای این دسته از داوطلبان نیز فراهم می آورند.

لازم به ذکر است که:

متقاضیانی که از طریق آموزشگاه های آزاد در رشته خلبانی آموزش دیده و مدارک خود را اخذ نموده اند، نمی توانند به سادگی روش های قبل به صورت عملی وارد این حرفه شده و در بخش ها و شرکت های مختلف هوایی به استخدام در آیند.

هم چنین هزینه شرکت در آموزشگاه های آزاد خلبانی بسیار بالا بوده است و از این لحاظ نیز ممکن است برای افراد زیادی مانع بزرگی باشد.

شرایط ثبت نام در این آموزشگاه نیز به شرح ذیل می باشد:

  • دارا بودن مدرک دیپلم
  • داشتن حداقل ۱۸ سال سن
  • داشتن حداقل قد ۱۶۵ سانتی متر
  • قبولی در آزمون و مصاحبه ورودی که شامل زبان انگلیسی، هوش و اطلاعات عمومی در مورد هوافضا می باشد
  • تاییدیه صلاحیت پزشکی که در این آموزشگاه ها نیز مطابق استانداردهای گفته شده بررسی می گردند
  • تدین به دین اسلام و یا دیگر ادیان رسمی کشور
  • عدم اعتیاد به انواع مواد مخدر
  • نداشتن کیفر خواست و یا هرگونه سو پیشینه
  • داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم پزشکی
  • این آموزشگاه ها در حال حاضر تنها در برخی استان ها مستقر می باشند و امکان جذب متقاضی رشته خلبانی بدون کنکور را دارا می باشند.

معاینات استاندارد پزشکی در حوزه رشته خلبانی
تست پزشکی در بخش هواپیماهای غیر نظامی (Civil) هم چون مسافرتی شامل ۲ گواهی نامه کلاس ۱ و کلاس ۲ می‌باشد.

گواهی نامه کلاس ۲ برای دانشجویان PPL و خلبانان دارای گواهی نامه PPL و یا مهندس پرواز و ناوبر می باشد و گواهی نامه کلاس ۱ برای دانشجویان CPL و IR و خلبانان دارای گواهی نامه CPL و IR.

به طور کلی نیز شرایط تست های مختص کلاس دو نیز ساده تر می باشند.

این تست های پزشکی به طور کلی شامل بررسی:

– نوارهای قلبی و مغری، اکو قلب، مانیتورینگ هولتر در صورت لزوم

– بینایی سنجی شامل تست های استانداردی برای معاینه دید میانه، نزدیک بینی، دور بینی، عمق دید فرد، تست رنگ جهت بررسی کور رنگی و موارد مشابه دیگر

– شنوایی سنجی شامل آدیومتری برای بررسی فرکانس های فرکانسهای ۱۲۵ و ۲۵۰ و ۵۰۰ و ۱۰۰۰و ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ و ۸۰۰۰ هرتز برای هردوگوش در مدت زمان خاص،

– بررسی سلامت ریه ها، سینوس ها به کمک عکس ها و نوار ریه

– بررسی سلامت فک و دندان ها

– تست HIV

– معاینات کلی دیگر و تست فشار خون

– تست های روان سنجی و بررسی رفتار فرد در موقعیت های مختلف و تحت فشارهای عصبی

در صورتی که متقاضی بتواند تست های پزشکی فوق را طی نماید، کارت AMC به وی تعلق می گیرد که مجوز ورود وی به این رشته از لحاظ سلامت فیزیکی و روحی می باشد.

لذا کلیه متقاضیان تحصیل در رشته خلبانی به منظور پاسخ به این سوال که برای خلبانی چه رشته ای در دبیرستان بخوانیم تا بتوانیم وارد این حرفه شویم، می توانند موارد فوق را بررسی نموده و در حالت های مختلف شانس خود را بسنجند.

پس از خرید بلیط هواپیما شاید مواردی مشاهده کنیم که وافعا ندانیم به چه معنی است به همین منظور سری پست های سفر را مطالعه کنید.

جمع آوری:

ابزار وبلاگ 

همچنین بخوانید:

سفر  • تاریخ امروز • عکس پروفایل • رپورتاژ آگهی • نتایج زنده • دانلود فیلم ایرانی

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
2 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
عرفان
عرفان
شهریور 23, 1399 1:36 ب.ظ

سلام هزینه کلی برای خلبانی مسافری شدن در ایران چند میلیونه؟

آرشام
آرشام
مرداد 25, 1400 3:15 ب.ظ

سلام
میخاستم بدونم چگونه میشود در رشته ی تجربی به خلبانی رسید؟

اخبار
تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان ابزار وبلاگ: تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان گروه علمی: بیماری آرتریت می تواند عملکرد افراد را به ویژه در زمان تشدید درد مفاصل با مشکل مواجه کند به گونه ای که فرد نمی تواند حتی امور …

بهترین سایت برای بک لینک,خرید بک لینک سایت,ovdn f; gdk;,خرید بک لینک چیست,خرید بک لینک اینستاگرام,سامانه هوشمند بک لینک,خرید بک لینک باکیفیت,بک لینک های قوی,خرید بک لینک چیست
اخبار
2
خرید بک لینک

امتیاز شما [کل: 2 میانگین: 3]خرید بک لینک یک بک‌لینک با کیفیت می تواند قدرتمندتر از 1000 بک‌لینک با کیفیت پایین باشد. #همه بک‌ لینک‌ها برابر نیستند. اگر می خواهید در SERP ها رتبه بالاتری داشته باشید ، بر دریافت بک‌لینک های با کیفیت تمرکز کنید. کدام را ترجیح می …

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما,خرید بلیط هواپیما,سایت های معتبر خرید بلیط هواپیما,بلیط هواپیما,بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما,خرید بلیط هواپیما ارزان,ovdn fgdx i,h\dlh,خرید بلیط هواپیما چارتر,خرید بلیط هواپیما خارجی,خرید بلیط هواپیما لحظه آخری,خرید بلیط هواپیما چارتری,خرید بلیط هواپیما تور,خرید بلیط هواپیما ایران ایر,سایت خرید بلیط هواپیما,خرید بلیط هواپیما ماهان,خرید بلیط هواپیما تهران مشهد,خرید بلیط هواپیما کیش,خرید بلیط هواپیما علی بابا,خرید بلیط هواپیما قاصدک
اخبار
خرید بلیط هواپیما ارزان

امتیاز شما [کل: 1 میانگین: 1]خرید بلیط هواپیما | بیش از 100 ترفند خرید بلیط ارزان هواپیما تنها اختلاف چند ساعته در خرید بلیط هواپیما می تواند به معنای ذخیره صدها هزارتومان باشد! در برخی اوقات بلیط هواپیمای چارتری و لحظه آخری گرانتر است!؟  حتما برایتان پیش آمده که قصد …

2
0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x
()
x