بهترین کشور برای زندگی کجاست؟ بهترین کشورها برای زندگی و کار ، بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

بهترین کشور برای زندگی کجاست؟ بهترین کشورها برای زندگی و کار ، بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان

ابزار وبلاگ اخبار: بهترین کشور برای زندگی کجاست؟ بهترین کشورها برای زندگی و کار ، بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان و بهترین روش برای مهاجرت، موضوع اصلی این نوشتار است که جنبه های اساسی آن با رویکردی تخصصی بررسی می شود. از مهم ترین سوالاتی که برای علاقه مندان به مهاجرت مطرح می شود این است که بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کجاست؟ و به طور کلی بهترین روش برای مهاجرت چیست؟ نمی توان به همه افراد یک پاسخ واحد برای این پرسش داد، چرا که انتخاب بهترین کشور و بهترین روش برای مهاجرت باید با توجه به شرایط هر فرد صورت پذیرد. ممکن کشوری برای گروهی از افراد بهترین انتخاب باشد در حالی که همان کشور برای گروهی دیگر بدترین انتخاب ممکن باشد. از این رو آگاهی از تمامی روش ها و بررسی جوانب آن ها برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان دارای اهمیت می باشد

بررسی 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان
به طور کلی می توان گفت اکثریت افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند، در پی این امر هستند که بتوانند اقامت دائم یا تابعیت آن کشور را بعد از چند سال اخذ نمایند. به همین دلیل می توان از بین کشورهای موجود 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان را که به راحتی بتوان اقامت و در نهایت تابعیت کشور را به دست آورد، نام برد.

البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که دریافت اقامت دائم و تابعیت شرط و دلیل قانع کننده برای مهاجرت به یک کشور می باشد ولی دلیل کافی نیست. لذا برای مهاجرت اشخاص می بایست به عواملی نظیر شرایط اقتصادی، نرخ بیکاری کشور، نظام آموزشی، نرخ مالیات، تورم و… را بررسی نمائید.
کشور کانادا
کانادا در طی سال های اخیر در لیست 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان قرار گرفته است. زیرا این کشور به شدت مهاجرپذیر می باشد و قوانین این کشور شرایط بسیار مناسبی را برای اخذ اقامت دائم وضع نموده است. دلیل دیگر جذابیت این کشور این می باشد که کیفیت زندگی در این کشور بالا است و این کشور از نظر اقتصادی جزء کشورهای پیشرفته محسوب می گردد. در کشور کانادا افراد نیز می توانند پس از 3 سال کار کردن، نسبت به اقدامات لازم را در خصوص درخواست اقامت دائم اقدام نمایند. عامل مهمی که به جذابیت این کشور می افزاید این است که فرزند به محض تولد در کشور کانادا، تابعیت کشور را اخذ می نماید.

مهاجرت و اخذ اقامت کانادا
از جمله راه های موجود برای مهاجرت به کشور کانادا می توان به مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تولد، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کار و مهاجرت از طریق تحصیل اشاره نمود. در بین این راه ها که برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت شرایط مناسب تری را فراهم می نماید، مسیر کار و تحصیل می باشد. کشور کانادا برای مهاجرانی که دارای مهارت لازم می باشند، مسیری را جهت مهاجرت قرار داده است که در صورت واجد شرایط بودن شخص متقاضی اقامت خود و خانواده خود را در همان ابتدا می تواند، دریافت نماید.

نام این ویزا skill worker است و بر اساس سیستم امتیاز بندی افراد سنجیده می شود. افراد برای اخذ این اقامت باید امتیازات لازم را کسب نمائید. در مقابل ویزای skill worker و کاری، ویزای تحصیلی کانادا به مراتب آسان تر می باشد. افراد برای هر مقطعی و همچنین هر رشته ای می توانند برای مهاجرت به این کشور اقدام نمائید. البته برای مهاجرت از طریق تحصیل نیز باید واجد شرایط باشند و شرایط اشخاص بر اساس سن، سطح تحصیلات، دانش زبان انگلیسی و… سنجیده می گردد

هزینه تحصیل در این کشور به صورت کلی از سالی 12.000 $ دلار کانادا تا 20.000 $ دلار کانادا می­ باشد که البته این مبلغ بسته به رشته تحصیلی و مقطع مورد نظر متفاوت است.
کشور آمریکا
یکی دیگر از کشورهایی که در در لیست 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان قرار گرفته است، کشور آمریکا می باشد این کشور به دلیل وضعیت اقتصادی پیشرفته و سطح حقوق بالا نیز مورد توجه قرار گرفته است. آمریکا بی شک جزء کشورهای قوی و توسعه یافته در دنیا محسوب می گردد و مهاجران بسیاری را از سراسر جهان مجذوب خود می­ نماید. ولی به دلیل شرایط و روابطی که میان این دو کشور(ایران و آمریکا) حاکم است، مسیر مهاجرت به این کشور بسیار مشکل می باشد.

مهاجرت و اخذ اقامت کشور آمریکا
از جمله راه­های مهاجرت به این کشور می توان به سرمایه­ گذاری، ازدواج، نامزدی، کار، تحصیل و… اشاره نمود. ویزای سرمایه­ گذاری این کشور ویزای  EB5نام دارد. برای سرمایه گذاری در این کشور می بایست مبلغی حدود 1.000.000 $ دلار آمریکا را در نظر داشت. با وجود این رقم نم یتوان این اطمینان را حاصل نمود که سرمایه گذاری منجر به دریافت اقامت برای خود و خانواده­ می شود، زیرا ریسک زیادی را در بر دارد.

یکی درگیر از راه ­های موجود برای مهاجرت به کشور آمریکا از طریق کار می ­باشد که این ویزا به EB3 نام گذاری شده است، البته در حال حاضر این ویزا با توجه به تحریم­ های صورت گرفته و سیاست­ های اخذ شده برای ما ایرانیان صادر نمی­ گردد. پیشنهاد ما این است که افرادی گه تمایل به کار در یک کشور انگلیسی زبان را دارند شرایط خود را برای ورود به کشور کانادا بسنجید و اقامت این کشور را دریافت نمائید. برای مهاجرت به کشور آمریکا از طریق تحصیل اشخاص نیازمند اخذ پذیرش از یک دانشگاه آمریکایی را می باشند. اشخاص همچنین باید سطح نمرات عالی و مدرک زبان معتبری را ارائه دهند که ذکر این نکته حائز اهمیت است که اخذ پذیرش از یک دانشگاه معتبر آمریکایی کار بسیار مشکلی است.

کشور استرالیا
کشور استرالیا به لحاظ وضعیت آموزشی و صدور ویزای کار برای ایرانیان، جزء 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان محسوب می گردد. در این کشور نرخ بیکاری بسیار پایین است و حتی در شرایط رکود، وضعیت اقتصادی مناسبی دارد و کاملا پیشرفته است. نکته ای که در این کشور در خصوص دریافت اقامت وجود دارد این است که افراد نیز می توانند بعد از 5 سال کار کردن در این کشور اقامت دائم خود را دریافت نمائید. برای اخذ اقامت در این کشور راه­ های بسیاری وجود دارد که منجر به اقامت می شود.

مهاجرت و اخذ اقامت در استرالیا
از جمله راه­ های مهاجرت به این کشور مهاجرت از طریق تحصیل، کار، سرمایه­ گذاری، ازدواج، تولد و … می باشد. ویزای سرمایه گذاری و اخذ ویزای کار در این کشور به صورت امتیاز بندی می باشد. در مبحث سرمایه گذاری و اخذ اقامت برای خود و خانواده، سن، میزان تحصیلات، میزان سرمایه، سابقه مدیریتی و عوامل دیگری که به صورت کامل می توان این اطلاعات را در سایت موسسه سفیران سعادت ملاحظه فرمائید. برای ورود به این کشور و دریافت اقامت از طریق کار نیز امتیازات افراد محاسبه می­ گردد و امتیازات می بایست به حد نصاب برسد.

امتیازات بر اساس شرایط سنی، میزان تحصیلات، سابقه کاری، مدرک زبان و عوامل انطباق ­پذیری قابل دستیابی است. یکی دیگر از راه های ورود به این کشور از طریق تحصیل می باشد که اگر بخواهیم با شرایط تحصیل در کشور کانادا مقاسیه نمائیم متوان گفت، هزینه تحصیل در این کشور دو برابر کشور کانادا است و هزینه زندگی نیز در این کشور بالاتر از کشورهای دیگر می باشد. هزینه زندگی سالیانه در کشور کانادا حدود 12.000 $ دلار کانادا می باشد در حالیکه هزینه زندگی در کشور استرالیا حدود 18.000 $ دلار استرالیا می باشد و در نتیجه می توان گفت هزینه تحصیل و زندگی در کشور کانادا بسیار مقرون به صرفه تر است.

کشور نیوزلند
این کشور از لحاظ جاذبه ­های گردشگری بسیار جذاب است و به دلیل همسایگی با کشور استرالیا از قوانین آن کشور تبعیت می ­نماید. با توجه به تولید ناخالص ملی که ارائه داده است جزء کشورهایی با اقتصاد پیشرفته و پررونق محسوب می­ شود. از مزایای دریافت اقامت این کشور این می ­باشد که با اخذ اقامت کشور نیوزلند افراد به 172 کشور دنیا بدون اخذ ویزا مهاجرت نمائید. این کشور همچنین دارای استاندارهای بالایی برای زندگی و تحصیل می باشد. نیوزلند نیز مانند کشورهای دیگر مسیرهایی را برای ورود مهاجران تعیین نموده است.

مهاجرت و اخذ اقامت نیوزلند
طرق مهاجرت به نیوزلند شامل مهاجرت و اخذ اقامت از طریق سرمایه ­گذاری، کار، تحصیل و… است. ویزای کار و سرمایه گذاری در این کشور نیز مانند کشور استرالیا و کانادا به صورت امتیاز بندی می باشد. برای اخذ اقامت امتیازات افراد باید به حد نصاب برسد و واجد شرایط باشند. در خصوص سرمایه گذاری عواملی مانند سن، میزان سرمایه، سال­های تجربه مدیریتی و… برای دریافت امتیازات تأثیر گذار هستند. ویزای کار نیوزلند نیز همانند ویزای کار کانادا و استرالیا امتیاز بندی می باشد و شرایط برای اخذ اقامت از طریق کار می بایست ارزیابی گردد.

برای ورود به کشور نیوزلند افراد می توانند از طریق تحصیل و اخذ ویزای دانشجویی نیز اقدام نمایند و البته پیشنهاد موسسه سفیران سروش سعادت این است که اگر قصد ورود از طریق تحصیل و دریافت اقامت را دارید برای کشورهایی که از لحاظ هزینه بسیار مقرون بصرفه تر است اقدام نمائید.
کشور انگلیس
کشور انگلیس از این نظر که کیفیت زندگی بالایی را برای ساکنان از لحاظ کار و تحصیل به ارمغان می­ آورد، جزء 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان محسوب می­ شود. واحد پول این کشور پوند (£) است و نسبتا هزینه زندگی بالایی را در بر دارد به خصوص شهر لندن که جزء گرانترین شهرهای این کشور محسوب می­ گردد. از لحاظ اقتصادی می توان به جرأت گفت که کشور پیشرفته ای می باشد و نرخ بیکاری نیز در این کشور بسیار پایین است. برای ورود به این کشور نیازمند اخذ ویزا و مجوز اقامت می باشند و باید شرایط لازم را احراز نمائید.

مهاجرت و اخذ اقامت انگلیس
خوشبختانه این کشور مسیر مهاجرتی از جمله تحصیل، کار، سرمایه گذاری و… را برای متقاضیان مشخص نموده است. سرمایه گذاری در این کشور قوانین مخصوص به خود را وضع نموده است نام ویزای سرمایه­ گذاری در این کشورTier1 نام دارد که اشخاص برای سرمایه گذاری می بایست مبلغی حدود 200.000 £ پوند را نیز داشته باشند. البته فقط دارا بودن این سرمایه کافی نیست و افراد نیازمند ارائه یک طرح کسب و کار می باشند و باید این توانایی را داشته باشند که از طرح کسب و کار خود دفاع نمائید و همچنین قادر باشند 2 شخص که از اتباع کشور انگلیس باشند را استخدام شرکت خود نمائید.

برای اخذ ویزای کار و دریافت اقامت از این کشور افراد می بایست یک کارفرما را جذب نمایند و اگر این کارفرما تمایل داشته باشد قراردادی را منعقد نماید و در این صورت اشخاص نیز می ­توانند اقدامات لازم را جهت درخواست اقامت خود انجام دهند. از راه تحصیل نیز افراد می توانند برای این کشور اقدامات لازم را انجام دهند و باید به این نکته توجه فرمائید که هزینه تحصیل خود را باید به حساب دانشگاه مورد نظر خود واریز نمایند.

اشخاص باید قبل از اقدام برای درخواست ویزای دانشجویی نامه پذیرش را از دانشگاه خود دریافت نمایند. نام ویزای دانشجویی در کشور انگلیس Tier4می ­باشد. برای اخذ ویزای Tier4  افراد می بایست از یکسری شرایط برخودار باشند. شرایط برای متقاضیان بالای 18 سال و زیر 18 سال متفاوت می باشد. یکی از اصلی ترین موادر حائز اهمیت در خصوص اخذ ویزای تحصیلی مدرک زبان انگلیسی برای متقاضیان بالای 18 سال است. سن، مقطع تحصیلی و نامه تمکن و پرینت حساب از دیگر موارد حائز اهمیت می باشند.

کشور آلمان
آلمان از جمله 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان محسوب می گردد. پیروی کردن از حوزه شنگن از دیگر پارامترهای مثبت آلمان است. کشور آلمان به دلایلی نظیر نرخ بیکاری پائین توانسته است مدنظر درصد بالایی از متقاضیان جویای کار قرار گیرد. رهبری اقتصاد اروپا از نظام آموزشی رایگان از دیگر امتیازات مثبت آلمان در باب مهاجرت است.

مهاجرت و اخذ اقامت آلمان
امروزه درصد بالایی از افراد در خصوص مهاجرت به آلمان فکر می کنند. کشور آلمان توانسته است با صدور ویزاهای موقت کاری آمار چشم گیری به خود اختصاص دهد. اخذ اقامت از طریق کار یکی از برترین طرق مهاجرتی محسوب می­ گردد. در این ویزاها به افراد اجازه کاریابی ارائه می ­گردد. نرخ بیکاری پائین و اقتصاد قوی توانسته است شرایط فوق العاده ای در این خصوص مهیا سازد. مهاجرت از طریق تحصیل از اصلی ترین طرق مهاجرتی محوسب می­ گردد. کشور برتری نظیر آلمان از جذابیت بالایی در خصوص اعزام دانشجو به آلمان برخوردار می باشد. درخواست بالا در خصوص اخذ ویزای تحصیلی باعث طولانی شدن روند های تحصیلی در آلمان گردیده است.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آلمان از دیگر طرق مهاجرتی و اخذ اقامت و تابعیت است. یکی از اصلی ترین موارد حائز اهمیت ارائه مدارکی دال بر این موضوع می باشد. اشخاص می توانند با بررسی شرایط لازم توسط موسسه ما در این مسیر قدم گذارند. راه های دیگر نظیر ازدواج، پناهندگی و تولد انجام پذیر می باشد که در موسسات معتبر حقوقی انجام پذیر نمی باشد. اخذ اقامت از طریق تولد در کشور آلمان به دلیل تبعه از قوانین خون انجام پذیر نمی باشد.

کشور اتریش
اتریش از لحاظ امنیت بالا، نرخ بیکاری پایین، اقتصاد پیشرفته، نظام آموزشی رایگان و… می تواند جزء 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان محسوب می ­شود. زبان اتریش آلمانی می باشد و واحد پول آن (€) یورو می باشد. افراد با 6 سال کار کردن در این کشور می توانند اقامت دائم را به دست بیاورند.

مهاجرت و اخذ اقامت اتریش
برای ورود به کشور اتریش راه­ های سرمایه ­گذاری، تحصیلی، کاری، ازدواج و… وجود دارد. اتباع خارج از اتحادیه اروپا برای ورود به کشور اتریش نیازمند اخذ ویزا می باشند. ویزای سرمایه­ گذاری در اتریش به این صورت است که اشخاص می توانند فرآیند ثبت شرکت را با مبلغی حدود 100.000 € یورو انجام دهند و در این روند باید یک طرح کسب و کار نیز ارائه دهند.

ویزای کاری این کشور جست وجوی کار نام دارد که این ویزا همانند ویزای کار کشور آلمان می ­باشد و به افراد فرصت می ­دهد 6 ماه در کشور حضور داشته باشند و در جست و جوی کار باشند. البته لازم به ذکر است که ویزای کار این کشور به صورت امتیاز بندی می باشد. ویزای تحصیلی کشور اتریش با توجه به طولانی مدت بودن وقت سفارت پیشنهاد نمی­ شود و بهتر است برای کشورهایی مثل هلند، کانادا و… اقدام نمود تا در مدت زمان کم تری بتوان ویزا و اقامت خود را اخذ نمود.
کشور مجارستان
مجارستان یک کشور اروپایی و عضو شنگن می باشد که با وجود اروپایی بودن و سبک زندگی اروپایی، هزینه زندگی در این کشور بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپایی است. کشور مجارستان از سال 2000 به عضویت اتحادیه اروپا پیوسته است. هزینه زندگی در این کشور ماهیانه 600 الی 700 € یورو می باشد. زبان این کشور مجاری می باشد ولی در حال حاضر این زبان، زبان مرده محسوب می­ گردد و اکثریت به زبان انگلیسی و یا به دلیل هم­ مرز بودن با کشور آلمان و اتریش به زبان آلمانی صحبت می­نمایند. با اخذ اقامت بلند مدت از این کشور می­ توانید به سایر کشورهای اروپایی بدون اخذ ویزا مهاجرت نمائید.

مهاجرت و اخذ اقامت مجارستان
برای اخذ اقامت در این کشور از راه های متفاوتی می توان اقدام نمود که به صورت کلی این راه ها شامل تحصیل، کار، سرمایه گذاری و… می باشد. کشور مجارستان از لحاظ اقتصادی برای این که افراد سرمایه خود را وارد کشور نمائید، مناسب نیست ولی برای تحصیل در رشته­ های پزشکی و همچنین برای اخذ پذیرش در دوره­ های زبان آلمانی و انگلیسی بسیار مناسب است. مهاجرت از طریق تحصیل در مجارستان گزینه طلایی در خصوص ورود به اتحادیه اروپا به خصوص آلمان نیز می باشد.

کشور سوئد
این کشور که در شمال اروپا واقع شده است جزء یکی از پیشرفته ترین کشورهای اتحادیه اروپا شناخته شده است. سوئد چهارمین کشور جهان از لحاظ جمعیت محسوب می شود. کشور سوئد نیز مانند سایر کشورهای ذکر شده مهاجران زیادی را جذب می نماید. برای اخذ اقامت در این کشور اتباع خارج از اتحادیه اروپا باید اقدامات لازم را در جهت درخواست ویزا انجام دهند.

کشور هلند
یکی دیگر از کشورهای اروپایی که می توان برای مهاجرت اکثر افراد در لیست 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان نام برد، کشور هلند می باشد. این کشور جزء اتحادیه اروپا و جزء شنگن است. واحد پول آن (€) یورو می­ باشد و زبان این کشور هلندی است. برای اخذ اقامت در این کشور نیازمند اخذ ویزا می باشید.

مهاجرت و اخذ اقامت هلند
این کشور نیز مانند سایر کشورهای اروپایی راه های مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه ­گذاری و… را برای اکثریت مهاجرین تعیین نموده است. مهاجرت از طریق تحصیل بهترین نوع مهاجرت به این کشور محسوب می­ شود زیرا به نسبت کشورهای دیگر حساسیت کم تری را به فاصله تحصیلی و سن نشان می ­دهد. یکی دیگر از مزایای ویزای تحصیلی در این کشور این است که افراد می­ توانند با اخذ ویزای دانشجویی برای خود، ویزای همراه خود را نیز به دست بیاورید و همراهان نیز می ­توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند.

10 کشور برتر برای مهاجرت
مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت از جمله دغدغه های این روزه یکسری از افراد نیز می باشد که سالانه مورد استقبال افراد نیز قرار گرفته است. نرخ بیکاری، سیستم آموزش عالی و سایر شرایط کشور از جمله پارامترهای حائز اهمیت در همین خصوص نیز می باشد که در جدول زیر به این موضوع نیز پرداخته می شود.

کانادا
سرمایه و پایتخت: اتاوا
رتبه 1 مهاجرت
سوئیس
پایتخت: برن
رتبه 2 مهاجرت
سوئد
پایتخت: استکهلم
رتبه 3 مهاجرت
استرالیا
پایتخت: کانبرا
رتبه 4 مهاجرت
آلمان
پایتخت: برلین
رتبه 5 مهاجرت
ایالات متحده آمریکا
پایتخت: ایالت واشنگتن
رتبه 6 مهاجرت
نروژ
پایتخت: اسلو
رتبه 7 مهاجرت
دانمارک
پایتخت: کپنهاگ
رتبه 8 مهاجرت
هلند
پایتخت: آمستردام
رتبه 9 مهاجرت
فنلاند
پایتخت: هلسینکی
رتبه 10 مهاجرت
اطلاعات موجود در این مقاله با توجه به محبوبیت کشورها در بین عموم مردم، کیفیت زندگی، نحوه اعطای اقامت کشورها، سبک زندگی عالی، اقتصاد پیشرفته، هزینه پایین برای زندگی و… توسط کارشناسان ما بررسی گردیده است و 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان شناسایی شده است

سوئد پنجمین کشور بزرگ قاره سبز و بزرگ‌ ترین کشور در اروپای شمالی محسوب می‌شود که در منطقه اسکاندیناوی واقع شده است. به لطف موقعیت جغرافیایی خود، سوئد یکی از زیباترین کشورهای جهان به‌شمار می‌رود که کمتر کشوری در جهان مناظری نظیرش را دارد. البته کشور سوئد تنها به زیبایی خود مشهور نیست و ویژگی‌های مهم دیگری مثل اقتصاد قدرتمند، آزادی و تنوع فرهنگی بالا، شرایط مناسب مهاجرتی و …. را در خود جای داده است. به خواندن این مطلب ادامه دهید تا بیشتر با این کشور فوق العاده آشنایی پیدا کنید.

تاریخچه سوئد؛ نسلی از تبار وایکینگ‌ها

سوئد همانند نروژ و دانمارک به دلیل داشتن نژاد هندو – اروپایی تبارشان به وایکینگ‌ها بازمی‌گردد. وایکینگ‌ها که در کشورهای شمالی اروپا ساکن بودند، به دلیل جمعیت زیاد و کمبود مواد غذایی به بسیاری از کشورها یورش برده و به غارت آن‌ها پرداخته اند. قبایل وایکنیگ‌ها که در ادامه با نام نرمن‌ها نیز شناخته می‌شدند علاوه بر غارت به فتح و تصرف کشور فتح شده نیز می‌پرداختند.

البته اشتباه نکنید، قدمت سوئد حتی به هزاران سال قبل از وایکینگ ها هم برمی‌گردد در این زمان چیزی به عنوان کشور سوئد وجود نداشته، اما تمدن و نخستین آثار سکونت در این سرزمین به 9000 سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد. هم‌اکنون نیز در بسیاری از استان‌های کنونی سوئد مانند یوهوسلان و بمتلاند سنگ‌نگاره هایی رویت می‌شود که قدمتی چند هزار ساله دارند.

سوئد شادترین مردمان جهان

نشریه و منابع مختلفی سالانه فهرستی از شاد ترین کشورهای جهان را ارائه می‌کنند که با استناد به آن متوجه خواهید شد سوئد یکی از  شادترین کشورهای جهان در 10 سال اخیر است. به عبارتی انقدر زندگی در سوئد از کیفیت بالایی برخوردار است که دلیلی برای خوش حال نبودن وجود ندارد. برخی از مهم ترین دلایلی که سبب این موضوع شده‌اند عبارتند از:

از نظر اقتصادی سوئد کشور قدرتمندی ‌به‌شمار می‌رود و این فرصت را برای افراد مختلف ایجاد می‌کند که باتوجه به توانایی خود شغلی متناسب پیدا کنند. در عین حال، مردمان سوئدی خوشحالی را تنها در پول و درآمدزایی نمی‌بینند و به قانع بودن خود (نسبت به جاه طلب بودن) شهرت دارند.
امید به زندگی بالا؛ یکی از عواملی که باعث شده سوئد به عنوان یکی از شادترین کشورهای جهان شناخته شود، امید به زندگی بالای ساکنین این کشور است. به طور میانگین در این کشور مردان تا 80 سالگی و زنان تا 84 سالگی عمر می‌کنند.
سوئد یکی از تحصیل کرده‌ترین مردمان جهان را دارد و بیش از 90 درصد از ساکنین آن در بازه سنی 24 تا 35 سال مدرکی بالاتر از مقطع متوسطه دارند. این آمار شاید ارتباط مستقیمی با شاد بودن سوئدی‌ها نداشته باشد اما توجه داشته باشید که یک جامعه با سواد می‌تواند آسان تر اهداف خود را مشخص کند و به آن برسد.
سوئد یکی از آزادترین کشورهای جهان است که هرگونه اعتقاد، گرایش و فرهنگ در آن پذیرفته شده است. این مورد علاوه بر این که سوئد را به یک کشور امن تبدیل می‌کند، این فرصت را برای سایر اتباع خارجی نیز ایجاد می‌کند که با هر نژاد، مذهب و پوششی به این کشور مهاجرت کرده و زندگی جدیدی برای خود ایجاد کنند.
جایگاه ویژه بهداشت و درمان در سوئد؛ در کشورهای توسعه یافته‌ای مانند سوئد ساکنین این فرصت را خواهند داشت تا به طور رایگان توسط دکتر ویزیت شده، دارو تهیه کنند یا حتی در بیمارستان بستری شوند. درست است که این موراد سبب رفاه بیشتر و دغدغه کمتر سوئدی‌ها می‌شود اما فراموش نکنید که این هزینه‌های پزشکی – درمانی از طریق مالیاتی که شهروندان و مقیمان سوئدی می‌پردازند برای دولت تامین می‌شود.

مهاجرت به سوئد

مهاجرت مقوله پیچیده‌ای است که باتوجه به شرایط و نیازهایی که متقاضیان دارند می‌تواند طیف گسترده ای از  کشورها  را در بر بگیرد. اما در این بین، کشورهایی نظیر سوئد هستند که از لحاظ مختلفی می‌توانند یک انتخاب درست عنوان شود. اما چرا ؟

کشور سوئد تاریخ بلندی در پروسه مهاجرپذیری داشته و از سال 1850 تا کنون فازهای مختلفی را در  این زمینه پشت سر گذاشته است. بر اساس داده‌های سایت رسمی دولت سوئد، این کشور از سال 2015 تا کنون فعالیت بالایی در جذب پناهندگان داشته که نشان می‌دهد علاوه بر نیروی متخصص (یکی از متداول ترین برنامه‌های مهاجرتی در جهان) رقم بالایی را به ویزای بشر دوستانه اختصاص داده است. به طور دقیق تر در سال 2019 حدود 117.000 نفر به سوئد مهاجرت کردند که بیشترین سهم در بین کشورهای خارجی به هند و افغانستان تعلق می‌گیرد.

توجه: در حال حاضر با توجه به تغییرات اعمال شده در دولت سوئد مهاجرت به این کشور بدون پاسپورت یا ویزا سخت گیرانه‌تر شده است. دلیل این اقدام تعداد بالای پناهندگانی است (عمدتا از سوریه) که از سال 2015 به سوئد مهاجرت کردند و دولت در مرحله نخست خواهان بهبود شرایط این پناهندگان است تا جذب پناهندگان جدید.

اما غیر از پناهندگی یکی دیگر از روش‌هایی که مهاجرت به سوئد وجود دارد، مهاجرت از طریق کار و تخصص است. به طور خلاصه مهاجرانی که بتوانند از طریق ویزای کاری سوئد در این کشور ساکن شوند و 4 سال در آن اقامت داشته باشند به طور دائم مقیم این کشور تلقی خواهند شد.

این بخش را با آماری از تعداد ایرانیانی که در کشور سوئد ساکن هستند به اتمام می‌رسانیم. جدول زیر بر اساس آمار سازمان ملل بوده و رشد چشمگیر شهروندان ایرانی را در سوئد نشان می‌دهد.

تعداد مهاجران ایرانی که در طی 30 سال اخیر به سوئد به مهاجرت کردند
بازه‌های زمانی
1990
1995
2000
2005
2010
2015
2019
جمعیت ایرانیان ساکن در سوئد
40.154
47.650
51.101
54.470
62.120
69.067
79.308

مزایا و معایب زندگی در سوئد

اکنون نگاهی مختصر به مزایای و معایب زندگی در سوئد می‌پردازیم. موارد ذیل چکیده‌ای از مزایا  و معایبی است که خود سوئدی‌ها در سایت‌های مختلف از جمله Quera مطرح کردند. بنابراین اظهارات زیر از زبان نویسنده این مطلب نیست و کاملا بدون جانب‌داری گردآوری شده است.

مزایای زندگی در سوئد:
کشوری منظم و متعهد؛ به این معنا که اگر قرار است اتوبوسی راس ساعت 7:00 صبح در یک ایستگاهی باشد این اتفاق در همان ساعت و دقیقه خواهد افتاد، یا اینکه اگر برنامه قرار است برای چند سال بعد پیاده‌سازی شود، مطمئن باشید که عملی خواهد شد.
در سوئد بالاترین استانداردهای زندگی را شاهد خواهید بود؛ از کیفیت بالای مواد غذایی گرفته تا مراکز تحصیلی، شما در سوئد این فرصت را خواهد داشت تا از هر لحاظ یک زندگی با کیفیت داشته باشید
امنیت بسیار بالا و نرخ پایین جرایم
کار کردن در سوئد راحت تر از چیزی است که تصور می‌کنید. میزان درآمد، امنیت کاری و … طوری ایجاد شده است که محیطی سالم برای همگان وجود داشته باشد.
اگر اهل ماجراجویی هستید، سوئد مقصدی بی‌نظیر برای شما خواهد بود. علاوه بر مناطق گردشگری غنی سوئد، سفر به دیگر کشورهای اروپایی نیز کاملا کم خرج و راحت است.
تبعیض‌های جنسیتی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته رنگ باخته است. در این میان سوئد یکی از کشورهایی است که عملکرد چشم‌‍ گیرتری از خودش به جای گذاشته. در سوئد زنان می‌توانند به راحتی مستقل شوند، به مسافرت بروند و …
سوئد یکی از تمیزترین کشورهای جهان است.
مراکز تحصیلی سوئد از جمله دانشگاه‌های آن از اعتبار بالایی برخورداراند و اخذ مدرک در آن آینده کاری اشخاص را می‌تواند تضمین کند.

معایب زندگی در سوئد:
اولین مزیت زندگی در سوئد، عیب آن هم محسوب میشود زندگی در سوئد از نظم بالایی پیروی می‌کند و شاید این عامل باعث شود زندگی در این کشور قابل پیشبینی و خسته کننده باشد.
سوئدی ها گرمترین مردمان جهان نیستند؛ در سوئد شاید با گرمترین و بهترین نوع استقبال مواجه نشوید، اما این مورد به این معنی نیست که نتوانید به آن‌ها اعتماد کنید. تنها توقع برخوردی که در کشورهایی مثل مکزیک با دیگران شکل می‌گیرد را در سوئد نداشته باشید.
وضعیت جوی در سوئد تعریفی ندارد؛ در سوئد خیلی توقع تابستان های طولانی و گرم را نداشته باشید و خود را برای هوایی سرد، سوزناک و بارانی در زمستان آماده کنید. شرایط جوی طوری است که حتی بسیاری از سوئدی‌ها نیز به آن عادت نکردند.
اگر در سوئد زندگی می‌کنید زبان سوئدی را یاد بگیرید؛ با وجود اینکه غالب ساکنین سوئد به زبان انگلیسی تسلط دارند اما سوئدی زبانی است که بخشی از فرهنگ و هویت این کشور محسوب می‌شود و از مقیمان خارجی انتظار می‌رود حداقل به طور ابتدایی این زبان را فرابگیرند. هرچند در زمان پیدا کردن شغل در سوئد اهمیت دانستن زبان سوئدی به مراتب بیشتر می‌شود.
مالیات بالا؛ نرخ مالیات بر درآمد در کشور سوئد با توجه به بازه درآمدی فرد می‌تواند بسیار زیاد باشد. هرچند رفاه عمومی و دریافت خدمات پزشکی رایگان می‌تواند تا حدودی این مسئله را توجیه کند، اما اگر پول هدف اصلی شماست شاید سوئد انتخاب درستی نباشد.

کشور سوئد به چی مشهور است؟

از جنبه‌های مختلفی کشور سوئد را بررسی کردیم و به توضیح آن پرداختیم. اما چیزی که تا الان پیرامون سوئد گفته نشده این است که سوئدی به چیزی شهرت دارند. با ما همراه باشید تا  به 9 تا از مطرح ترین موراد آن بپردازیم:

فصول سال در سوئد کمی متفاوت تر از دیگر نقاط است. برای مثال در فصل تابستان پدیده‌های طبیعی رخ می‌دهد که سبب می‌شود نور خورشید 24 ساعت در آسمان‌های شمال سوئد بدرخشد. در جنوب سوئد نیز پدیده‌ای که شب‌های سفید نام دارد باعث می‌شود تا این مناطق، شب‌های کوتاه و نه چندان تاریکی را تجربه کند.
جمعیت سوئد حدود 10 میلیون نفر است که برای پنجمین کشور بزرگ اروپا رقم کمی به‌حساب میاد. در این کشور بیش از 90.000 دریاچه و 3000 کیلومتر خط ساحلی وجود دارد که هر کسی می‌تواند به راحتی مکانی دنج و خلوت را برای خود پیدا کند.
متروهای سوئد تنها برای حمل و نقل مسافرین ایجاد نشده‌ است. در مترو استکهلم سوئدی‌ها این فرصت را دارند که از یک نمایشگاه هنری 110 کیلومتری دیدن کنند.
می دانستید در سوئد هنوز سلطنت پا بر جاست؟ سوئد یکی از کشورهای سلطنتی قدیمی است که هنوز جشن های سلطنتی ازدواج در آن برگزار می‌شود.
یکی از رسوم‌ دیرینه و مهم سوئدی‌ها در فیکا خلاصه می‌شود. فیکا نوعی صبحانه محبوب در این کشور است که از یک تکه کیک به همراه قهوه تشکیل می‌شود. به‌طور کلی قهوه جایگاه مهم در سوئد داشته و محبوب ترین نوشیدنی این کشور است.
در کنار تمامی فضای سبز، دریاچه‌ها و سواحل‌؛ شفق‌های قطبی از جایگاه خاصی در سوئد برخوردارند. این مناظر حیرت انگیز در مناطق شمالی سوئد به وضوح دیده می‌شوند.
خیلی ها سوئد رو با IKEA وH&M می‌شناسند. چرا که دیزاین و طراحی در تاروپود زندگی سوئدی‌ها دیده می‌شود.
میدانستید سوئد هتل‌های یخی دارد؟ هتل یخی در منطقه لاپلند سوئد است. دمای این هتل منفی 4 درجه ست که طراحی ها و مجسمه های یخی آن آسیب نبیند.
موسیقی پاپ در سوئد کاملا محبوب بوده و خوانندگان یا موزیسین‌های مطرحی اهل این کشور هستند. قطعا اگر اهل موسیقی پاپ خارجی باشید نام‌هایی چون زارا لارسون، Tove Lo و آویچی را شنیده اید.

همانطور که مشاهده کردید در این حقایقی جالب از سوئد، مهاجرت به سوئد، معایب و مزایای زندگی در سوئد پرداخته شد و امیدوار هستیم که این اطلاعات برای شما کاربردی و جالب بوده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، یکی از منابع معتبر برای کسب اطلاعات در مورد مهاجرت به کشور سوئد، وبسایت شرکت سوئدیش رزیدنسی هست که می‌تونید از طريق اين لینک به این وب‌سایت، دسترسی داشته باشید.

همچنین بخوانید:
روش تحقیق در علوم رفتاری زهره سرمددانلود کتاب اقتصاد خرد محسن نظری pdfدانلود کتاب صوتی قدرت عادت • دانلود کتاب صوتی مردی به نام اوه • دانلود کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن • دانلود سریال قورباغه • عکس پروفایل • خرید بلیط هواپیما • تاریخ امروز • خرید رپورتاژ آگهی • نتایج زنده فوتبال • تعبیر خواب

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
اخبار
عوارض نوشابه انرژی زا برای زنان

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]عوارض نوشابه انرژی زا برای زنان  گروه علمی: مصرف نوشیدنی انرژی زا یا نوشابه انرژی زا برای کسانی که به آن معتاد هستند، مانند شهد و نکتار است. این نوع نوشیدنی سرشار از کافئین و شکر بوده و ضربه‌ای فوری به مغز و بدن وارد …

اخبار
اکسیژن خون در افراد سیگاری چند است

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]ابزار وبلاگ: اکسیژن خون در افراد سیگاری چند است سطح اکسیژن خون طبیعی و کم سطح اکسیژن خون طبیعی یا نرمال، بین 75 تا 100 میلی متر جیوه متغیر است. سطح اکسیژن خون زیر 60 میلی متر جیوه کم در نظر گرفته شده و وابسته به تصمیم پزشک و …

اخبار
برای درمان کبد چرب چی بخوریم چی نخوریم

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]ابزار وبلاگ: برای درمان کبد چرب چه غذاهای بخوریم؟ برای درمان کبد چرب چی بخوریم چی نخوریم برای درمان کبد چرب چه غذاهایی بخوریم مصرف زیاد میوه و سبزیجات مواد غذایی دارای فیبر زیاد مانند حبوبات کمترین میزان مصرف قند، نمک، چربی ترانس، کربوهیدرات‌ های …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x