خانه موزه سیمین و جلال کجاست

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

ساعت بازدید خانه موزه سیمین و جلال تلفن خانه موزه سیمین و جلال خانه سیمین و جلال تلفن آدرس موزه سیمین و جلال خانه جلال و سیمین ادرس ساعات بازدید از خانه سیمین و جلال ساعات بازدید موزه سیمین و جلال ساعت بازدید خانه سیمین و جلال

خانه موزه سیمین و جلال کجاست

با این که لباس مهمانی بر تنم نکرده بودم اما حس رفتن به یک مهمانی را داشتم. کتانی‌های سفید و کمی چرکینم در هیاهوی و شلوغی کفش‌های مسافران مترو خیلی تند مرا به سمت در خروجی ایستگاه تجریش می‌بردند. در هوای سرد ماه آبان منتظر پیدا کردن خانه سیمین و جلال در یکی از  کوچه‌های قدیمی خیابان دزاشیب به راه خود ادامه دادم.

آدرس خانه موزه سیمین و جلال: دزاشیب، خیابان شهید رمضانی، کوچه رهبری، کوچه پسندیده، بن‌بست ارض، پلاک ۱ برای بازدید از خانه سیمن و جلال شما می‌توانید در ایستگاه متروی تجریش که در خط یک مترو تهران ( تجریش_کهریزک) قرار دارد پیاده شوید. فاصله رسیدن از ایستگاه متروی تجریش تا موزه خانه سیمین و جلال نه دقیقه پیاده روی است. هم چنین شما می‌توانید از ایستگاه اتوبوس میدان تجریش که در خط 107 سامانه اتوبوس تندرو تهران ( تجریش_راه آهن) است استفاده کنید.

اطلاعات بازدید خانه موزه سیمین و جلال

ساعت بازید: روزهای یکشنبه تا جمعه از ۹ صبح تا ۱۷ عصر
روز تعطیل: شنبه‌ها
هزینه بلیط (در سال ۱۳۹۷): برای بازدیدکنندگان داخلی: سه هزار تومان؛ برای بازدیدکنندگان خارجی: ۱۰ هزار تومان؛ برای دانشجویان، دانش‌آموزان و خبرنگاران: ۱۵۰۰ تومان.
نشانی: تجریش، دزاشیب، خیابان شهید رمضانی، کوچه‌ی رهبری، کوچه‌ی پسندیده، بن‌بست ارض، پلاک یک. برای رفتن به این خانه می‌توانید در ایستگاه مترو تجریش پیاده شده و تاکسی‌های دزاشیب را سوار شوید.

مرمت خانه سیمین و جلال

شاید زیباترین قسمت خانه‌ی سیمین و جلال حیاط این خانه باشد. حیاطی با درختان کهن چنار و درختان میوه فصل‌های تابستان و پاییزش، با باغچه‌های وسیعی سرسبز که روزی در آن نیما با دستان خودش برای صاحبان خانه گل‌های آبی زنبق کاشته است. روی پله‌های ایوان می‌نشینم به یاد کتاب سوشون، به کی سلام کنم، مدیر مدرسه و … می‌افتم. به راستی که  مکان خلق آن نثرهای زیبای جای غیر از این جا می‌توانست باشد؟ صدای فواره آب حوض کوچک در حیاط می‌پیچد. دو نفر از مسئولان موزه را می‌بینم که در کنار یکی از باغچه‌ها ایستاده‌اند. می‌خواهم در مورد -مرمت خانه با آن‌ها کمی حرف بزنم. کمی بعد آقای در خواه در حالی که یک شمعدانی در دست دارد به سوال‌هایم جواب می دهد.

جمع آوری:

ابزار وبلاگ 

همچنین بخوانید:

سفر  • تاریخ امروز • عکس پروفایل • رپورتاژ آگهی • نتایج زنده • دانلود فیلم ایرانی

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x