زنان خلبان های بهتری‌ هستند‌ یا مردان ؟

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

تحقیقات به عمل آمده توسط سازمان جهانی هوانوردی نشان می‌دهد خلبانان زن به طور میانگین‌ در ایرلاین های سراسر جهان تنها ۵ درصد از خلبانان را تشکیل می‌دهند‌ و این‌‌ در حالیست که آنها از حافظه، تمرکز بالاتری به ویژه‌‌ در مواقع بحرانی برخوردارند.

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی در سال ۲۰۲۰ میلادی شرکت‌های هواپیمایی جهان‌ پیش‌ از آغاز اپیدمی کرونا از کمبود خلبان رنج می‌بردند و با وجود کاهش شدید پروازها به دلیل بحران‌ کرونا، این کمبود در خلبان‌های زن ادامه‌ خواهد داشت. طبق آمار اعلام شده از سوی سازمان بین المللی هوانوردی(یاتا) در سال۲۰۱۹، تعداد خلبانان زن در سراسرجهان حدود ۹ هزار نفر بوده است. این آمار‌ بیان‌گر این واقعیت است که تنها ۵ درصد خلبانان جهان‌ را خلبانان زن تشکیل می‌دهند.
بررسی‌ها نشان می‌دهد صنعت هوانوردی طی چند دهه اخیر پیشرفت چشمگیری‌‌ داشته و پیش از بحران کرونا دوران رونق نسبی خود را سپری می‌کرد با این وجود تعداد خلبان‌های زن طی این سال‌ها افزایش بسیار اندکی‌‌ داشته است.
تعداد خلبانان زن در برخی‌ کشورهای بزرگ حتی از میانگین جهانی‌ نیز بسیار‌ کمتر است. برای مثال بر اساس تحقیقات انجام شده، از ۴ هزار‌‌ و ۲۰۰ خلبانی که برای شرکت‌های هواپیمایی کشور روسیه کار می‌کنند، فقط ۵۸ نفر آنها زن هستند.‌ به عبارت دیگر‌ در کشور پهناور روسیه با تعداد فراوان پروازها تنها ۱.۴ درصد از پروازها توسط‌ خلبانان زن انجام می شود. پایین بودن تعداد خلبانان زن در بین برخی ایرلاین‌های برتر‌ جهان نیز نکته قابل تامل دیگری است که بررسی‌های اخیر از آن خبر می‌‌دهند. برای نمونه درصد خلبانان زن در خطوط هوایی امارات که در حال حاضر‌ یکی از برترین و پیشرفته ترین ایرلاین‌های جهان محسوب می‌شود تنها ۲.۳ درصد است. آمارها نشان می‌دهد در اروپا این نسبت تا حدودی بهتر است به این معنی که خلبان‌های زن در شرکت‌های هواپیمایی اروپا، ۱۰ درصد کل خلبانان را تشکیل می‌دهند. سه کشور استرالیا، آمریکا و کانادا نیز‌ در این آمار، خلبانان زن بیشتری‌‌ را نسبت به میانگین جهانی به‌ کار گرفته‌اند.‌‌ بر اساس تحقیقات سازمان جهانی هوانوردی در استرالیا ۱۱.۶ درصد ، در آمریکا ۹.۶ درصد و در‌کانادا ۷.۹ درصد خلبانان، خانم‌ها هستند. متاسفانه معروف‌ترین شرکت های هواپیمایی آمریکا مثل “دلتا”و “سات وست” هم درصد بسیار کمی خلبان خانم نسبت به آقایان دارند. پیش از بحران کرونا برآورد می‌شد‌ صنعت هوانوردی سالانه حدود ۵ تا ۱۰ درصد پیشرفت کند و کمبود خلبان می توانست تأثیر منفی در این صنعت بجا بگذارد اما با شیوع کرونا رشد صنعت هوایی و تبعات آن‌‌ بر‌ تعداد خلبان‌ها نیازمند ارزیابی‌های جدید است.

صنعت هوانوردی به خلبانان زن بیشتری نیازمند است

براساس تحقیقات انجام شده، صنعت‌ هوانوردی تا سال ۲۰۳۶ پیشرفت زیادی خواهد داشت و درآن زمان، حداقل ۶۳۷ هزار خلبان در این صنعت مورد نیاز است که درصد قابل توجهی از آنها باید خلبان‌های زن باشند.
علت نیاز صنعت هوانوردی به خلبانان زن این است که یافته‌های تحقیقاتی نشان می‌داد ذهن خانم‌ها‌ نسبت به آقایان – در زمان هدایت هواپیما – فعال‌تر است و بیشتر از مردان نقشه و راه‌های‌ هوایی را به یاد می‌آورند. ضمنا بررسی ها نشان می‌دهد ذهن خانم‌های‌ خلبان می تواند به سرعت اطلاعات مورد نیاز در پرواز را جمع‌آوری کند و‌ آنها در شرایط بحرانی عکس‌العمل بهتری از خود نشان می‌دهند. برای مثال، تامی جو شالت،‌ خلبان ۵۶ ساله ای توانست در شرایط بحرانی، هواپیما را سالم وبدون هیچ خسارت مالی وجانی به زمین بنشاند. درسال ۲۰۱۸، موتور این هواپیما در آسمان زمانی که نیمی‌ از مسیر را طی کرده بود، دچار نقص فنی و وی مجبور به فرود اضطراری شد. بد نیست بدانید تامی جوشالت، اولین زن خلبان بوده که با هواپیمای جنگی “اف- ۱۸″پرواز کرده است. براساس اطلاعات‌منتشر‌ شده توسط سازمان هوانوردی زنان در ونکوور، خلبان نظامی زن در سراسرجهان حدود ۲۴ هزار‌‌‌ و ۷۱۰ نفر هستند. شایان ذکر‌ است اولین خلبان زن در جهان سارا تاکرال، یک بانوی هندی بود. وی در سال ۱۹۱۴ متولد شد و مدرک خلبانی اش را در ۲۱ سالگی گرفت و در سن ۹۴ سالگی در سال ۲۰۰۸ درگذشت.

جمع آوری:

ابزار وبلاگ » اخبار 

همچنین بخوانید:

سفر  • تاریخ امروز • عکس پروفایل • رپورتاژ آگهی • نتایج زنده • دانلود فیلم ایرانی

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
ارسال مطالب وردپرس به شبکه های اجتماعی
فناوری
افزونه ارسال خودکار به شبکه های اجتماعی social auto poster+تنظیمات

امتیاز شما [کل: 1 میانگین: 5]افزونه ارسال خودکار به شبکه های اجتماعی social auto poster+تنظیمات نیازی نیست به صورت دستی در رسانه های اجتماعی پست کنید. پست های خود را از قبل آماده کرده و فقط در Social Auto Poster ذخیره کنید. پس از آن ، این افزونه طبق برنامه …

نتایج زنده فوتبال,نتایج زنده,ورزش3 نتایج زنده,نتایج زنده,فوتبال زنده,پخش زنده فوتبال,ورزش3 نتایج زنده,نتایج زنده فوتبال جهان,نتایج فوتبال,نتایج زنده فوتبال دنیا,ورزش 3 نتايج زنده فوتبال,نتایج زنده والیبال,نتایج زنده ورزشی,نتایج زنده مسابقات فوتبال,نتایج فوتبال اروپا,ورزش سه نتایج زنده,نتایج زنده لیگ برتر,نتیجه فوتبال ,زنده ورزشی,ورزش 3 نتايج زنده,نتایج زنده فوتبال اروپا,نتایج فوتبال زنده,نتایج فوتبال جهان ,نتایج پخش زنده,نتایج انلاین,ورزش زنده ,پخش زنده ورزشی,زنده فوتبال,نتایج آنلاین فوتبال,ورزش ۳ نتایج زنده,بازی زنده,ورزش ٣ نتايج زنده,فوتبال 3 نتایج زنده
اخبار
نتایج زنده فوتبال

امتیاز شما [کل: 11 میانگین: 4.9]نتایج زنده فوتبال امروز و ورزشها تنها یک کلیک+100 واقعیت‌ شده تاحالا دنبال نتایج زنده فوتبال یا سایر ورزش ها باشید؟ برای من یکی بارها پیش اومده شایدم هرروز! چون بعضی اوقات وقت نمی کنم تمام بازیهای فوتبال و دنبال کنم یا زمان پخش بازی …

راهنمای اندازه عکس اینستاگرام 2020: استوری، عکس عمودی و افقی، عکس پروفایل
عکس پروفایل
اندازه عکس اینستاگرام و ویدئو ، راهنمای کامل 2021

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]راهنمای اندازه عکس اینستاگرام 2021: استوری، عکس عمودی و افقی، عکس پروفایل کد تولز: تقریبا برهیچکس پوشیده نیست که مردم روز‌به‌روز بیشتر به سمت سادگی و راحت‌طلبی حرکت می کنند. بنابرین عجیب نیست اگر بگوییم استفاده عکس با اطلاعات تا %65 میزان دیده شدن محتوا …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x
()
x