مزوتراپی چیست و عوارض آن ، مزوتراپي مو مزوتراپی صورت چیست

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

مزوتراپی چیست و عوارض آن ، مزوتراپي مو مزوتراپی صورت چیست

ابزار وبلاگ اخبار: عوارض مزوتراپی صورت میکرونیدلینگ و مزوتراپی چیست عوارض مزوتراپي مو مزوتراپی صورت چیست مزوتراپی بینی مزوتراپی موی سر چیست

عوارض مرتبط با انجام مزوتراپی چیست؟

به‌غیراز ایجاد منافذ و سوراخ‌هایی کوچک، ممکن است کمی قرمزی و درد نیز در ناحیه تحت درمانی ایجاد گردد. اگرچه ممکن است ناراحتی و درد کمی در بیمار ایجاد شود که این خود نشانه‌ای از روند درمانی مؤثر است.
همچنین ممکن است یک یا دو روز بعد کمی خارش در محل تحت درمان حس شود که معمولاً بیشتر از نیم ساعت طول نمی‌کشد.
با توجه به نوع پروسه درمانی نیز ممکن است در محل درمان کمی قرمزی و یا کاهش رنگ پوست مشاهده گردد.

مزوتراپی مو چیست؟
مزوتراپی مو (Mesotherapy) یک درمان جایگزین برای کچلی است که ریزش مو را کاهش داده، باعث رشد مجدد موها می شود و اعتماد به نفس را به شخص بر می گرداند. این روش درمانی منجر به رشد مجدد مو در شرایط بهتر و با افزایش ویتامین پوست کف سر می شود. تعادل هورمونی پوست کف سر، تنظیم شده و هورمون های دی هیدروتستوسترون که دلیل کچلی هستند را کاهش می دهد.

نمونه های کاربرد مزوتراپی پوست در زیبایی:

* کشیدن پوست صورت (لیفتینگ) و درمان افتادگی صورت
* رفع پف دور چشم و افتادگی پلک
*رفع تیرگ‍ی دور چشم
* درمان چاقی موضعی بدن، اندام و صورت
* درمان سلولیت و افتادگی پوست اندامها و صورت
* درمان ملاسما و لک حاملگی یا لک صورت
* درمان ریزش مو و تقویت موها
* درمان استریا (ترک خوردن پوست بدنبال حاملگی)
* رفع غبغب زیر چانه و گردن

مزوتراپی و جوان‌سازی پوست صورت و گردن (مزولیفت): کشیدن پوست صورت بدون جراحی

زمانی که پوست چروک می‌شود، در اصل زیر پوست خالی و پوست دچار شکستگی می‌شود. در این وضعیت استفاده از کرم‌ها و درمان‌های موضعی قادر به کم‌ کردن عمق چروک نیستند و فقط می‌توانند از ایجاد چروک‌های جدید جلوگیری کنند. برای رفع چروک‌های به ‌وجود ‌آمده نیاز به درمان‌های سریع و تهاجمی‌تری مانند اعمال جراحی است. در این مورد تزریق‌های مزوتراپی می‌توانند بسیار کمک‌کننده‌تر باشند.

جوان‌سازی پوست اولین مرحله برای رفع چین ‌و چروک و آسیب‌های پوستی است. برای درمان باید بتوان تا حدی چروک‌ها را پر کرد، برای همین از مزوتراپی‌ در کنار سایر روش‌ها مانند میکرودرم ابرژین (لایه‌برداری مکانیکی ظریف) و بوتاکس استفاده می‌شود. درمان‌های ترکیبی در رفع چروک‌ها و آسیب‌های پوستی نتیجه مطلوب‌تری خواهند داشت. به طور مثال برای فردی که به دلیل آکنه، پوستی نا‌صاف و پر از فرو‌رفتگی دارد، ابتدا از روش میکرودرم ابرژین استفاده می‌شود و بعد از لایه‌برداری با تزریق دارو در مزودرم (لایه میانی پوست) مزوتراپی انجام می‌شود. مزوتراپی باعث آغاز فعل و انفعالاتی مانند تولید مثل سلول‌ها در پوست می‌شود و به این شکل سلول‌های جدید تولید شده، سلول‌های قدیمی‌ به صورت لایه‌ای مرده با روش میکرودرم ابرژین برداشته می‌شوند.

برای درمان چروک‌های پیشانی و کنار چشم‌ها (مناطقی که حرکت عضلانی ضروری نیست) می‌توان از بوتاکس استفاده کرد تا از پیشرفت چروک‌ها جلوگیری شود و بعد با مزوتراپی به کشیدگی پوست و رفع چین ‌و چروک‌ها کمک کرد.

برخی از دارو‌هایی که به وسیله تزریق در مزوتراپی وارد پوست می‌شوند عبارتند‌ از: انواع آمینواسید‌ها، ویتامین‌ها (به ‌طور مثال ویتامین C برای روشن شدن پوست)، آنتی‌اکسیدان‌های ضد پیری و اسید هیالورونیک.

مقایسه با لیفتینگ

جلوی پیری و کهولت سن را با هیچ روشی نمی‌توان گرفت، برای همین افرادی که لیفتینگ جراحی صورت انجام داده‌اند بعد از مدتی دوباره دچار افتادگی پوست می‌شوند و چون یک‌بار پوست صورت آن‌ها کشیده شده است، نمی‌توانند برای بار دوم از این روش استفاده کنند، در حالی‌ که در مزوتراپی چنین محدودیتی وجود ندارد. در ضمن در لیفتینگ جای بخیه‌ها به زیبایی فرد لطمه می‌زند.

مزوتراپیست‌ها می‌گویند معمولاً در جوان‌سازی ‌پوست اولین نشانه یعنی نرم و روشن شدن پوست بعد از اولین تزریق مشاهده می‌شود. (مشاهده تغییرات از جلسه سوم)

مزوتراپی و چاقی موضعی صورت: ‌پف زیر چشم و غبغب زیر چانه

در بسیاری از موارد فقط با استفاده از کرم‌ها نمی‌توان به ‌طور کامل پف زیر چشم‌ها را از بین برد، در این موارد در مزوتراپی می‌توان با تزریق دارو‌هایی که برای لاغری موضعی بدن استفاده می‌شود، البته با دوز کمتر و در نقاط خاص، پف‌ها و حتی غبغب‌ را در چهار، پنج جلسه برطرف کرد. سوزنی که در این موارد استفاده می‌شود بسیار ظریف است و عمق تزریق بیشتر از دو تا چهار میلی‌متر نیست.

آیا مزوتراپی مو بهتر از کاشت مو و روش های دیگر است؟
مزوتراپی مو بهتر از بسیاری از درمان های موجود است زیرا:

کاملاً مطمئن و ایمن است.

کمترین عوارض جانبی مانند حساسیت و یا تعاملات دارویی را دارد.

بیهوشی ندارد (ببینید گفتیم که بدون درد است)

بهبودی سریع است

فواید مزوتراپی مو
در میان مزایای مشهور مزوتراپی مو، بیماران متوجه شده اند:

بهبود حجم مو

کاهش ریزش مو

موهای محکم تر و براق تر

مراقبت های مزوتراپی مو آسان است. به هر حال موی طبیعی است و نیازمند نگه داری و پاکسازی است که در حالت طبیعی نیز این مراقبات باید انجام شوند. ما توصیه می کنیم برای تقویت موها از شامپوهای مغنی استفاده کنیم. رژیم مغذی و رژیم ورزشی سالم داشته باشید تا سموم را از بدن خارج کنید.

درمان های جایگزین مزوتراپی مو برای ریزش موی آندرژنتیک
ریزش موی آندروژنتیک (AGA) یا طاسی با الگوی مردانه، شایع ترین علت ریزش مو در مردان است. درمان های متعددی برای درمان این بیماری وجود دارد، با استفاده از مهارکننده های 5 آلفا ردوکتاز (5 (AR) و ماینوکسیدیل که امروزه بیشتر رواج دارند. دیگر گزینه های درمانی فعلی شامل لیزر درمانی، میکرونیدلینگ پوست سر، بوتاکس مو و پیوند مو است.

ریزش موی آندروژنتیک (AGA) یا طاسی با الگوی مردانه، یک بیماری شایع است که باعث می شود بسیاری از مردان به دنبال مراقبت های پزشکی باشند. تشخیص آن با فولیکول های مو می است که به تدریج اندازه آن ها کاهش می یابد و با گذشت زمان منجر به طاسی می شود.

مهارکننده های 5AR
فیناستراید یک مهار کننده 5AR است که توسط سازمان غذا و دارو برای ریزش مو آندروژنتیک تأیید شده است. این دارو با مهار تبدیل تستوسترون به دیهیدروتستوسترون با مسدود کردن 5AR نوع دو کار می کند. مطالعات اندک اند، اما آنها وجود بهبود در رشد مو با عوارض جانبی کمتر نسبت به گروه های درمانی موضعی را اثبات کرده اند.

دوتاستراید نیز برای درمان AGA استفاده می شود و از مهار کننده های هر دو نوع یک و دو 5AR می باشد. علاوه بر این، دوتاستراید مهار کننده ای قوی تر از هر دو این ایزوآنزیم ها در مقایسه با فیناستراید می باشد.

تحمل این عوامل مشابه بود. این مطالعه نشان می دهد که دوتاستراید جایگزین فیناستراید در درمان AGA است، زیرا به نظر می رسد در کوتاه مدت نتایج بهتری در مقایسه با فیناستراید داشته است. آزمایش های بلند مدت برای تأیید این نتایج ضروری است.

در مزوتراپی مو، روند تزریق مقدار کمی ترکیبات به مزودرم پوست سر که درست زیر سطح پوست می باشد نیز از دوتاستراید استفاده شده است. مزوتراپی مو با استفاده از دوتاسترید در ترکیب با بعضی از ویتامین ها به صورت محدودی مورد مطالعه قرار گرفته است. مزوتراپی مو برای جلوگیری از عوارض جانبی سیستمیک و افزایش گردش موضعی داروها و یا ویتامین ها استفاده می شود. مطالعات محدود و نتایج متغیر هستند.

ماینوکسیدیل
ماینوکسیدیل موضعی اولین دارویی بود که توسط سازمان غذا و دارو برای درمان AGA مورد تأیید قرار گرفت. منوکسیدیل با استفاده از مکانیسم های متعددی باعث رشد مو می شود. با این حال، مکانیسم دقیق عمل واضح نیست.

در درون تنی و درون کشتگاهی نشان داده شده است که اثر متقابل مستقیم بر روی سلول های اپیدرمی داشته و در شرایط آزمایشگاهی طول عمر کراتینوسیت ها را افزایش می دهد. علاوه بر این، مینوکسیدیل موضعی ممکن است با وارد شدن کلسیم به سلول ها مخالفت کند، که ممکن است فاکتور رشد اپیدرمی را افزایش دهد و رشد مو را افزایش دهد. در حدود 50٪ مردان، ریزش مو متوقف شده و درصد کمی از مردان رشد مو را تجربه می کنند. دارو باید به طور نامحدود ادامه یابد وگرنه رشد مو متوقف خواهد شد.

درمان با لیزر در سطح پایین
لیزر در سطح پایین نیز برای درمان AGA مورد استفاده قرار گرفته است. به نظر می رسد که لیزر می تواند رشد مو در طول موج خاصی را تحریک کند. با این حال، مکانیزم این اقدام تعیین نشده است. چندین دستگاه لیزر تراپی وجود دارد که شامل یک شانه، هود و یک کلاه ایمنی است که روی سر قرار می گیرد. در میان اینها، LaserComb HairMax تنها دستگاهی است که دارنده گواهینامه سازمان غذا و دارو است. این درمان ممکن است به همراه درمان دارویی برای بهبود نتایج استفاده شود. برای تعیین اثربخشی و بهترین مکان درمانی، اطلاعات بیشتری لازم است.

میکرو نیدلینگ و کاشت مو
میکرونیدلینگ محبوبیت فراوانی یافته است و در تحریک رشد مجدد مو در دوران ریزش مو مفید است. قبلاً برای اهداف آرایشی استفاده می شده و در حال حاضر برای بهبود تحرک موضعی دارو استفاده می شود. در میکرو نیدلینگ از چندین سوزن نازک استفاده می شود که به طور کلی به یک استوانه متصل می شود تا سوراخ های کوچک در پوست ایجاد کند و موجب تحریک نئوواسکولاریزاسیون شود، عوامل رشد را آزاد کرده و پروتئین Wnt را تقویت کند.

رشد مو ناشی از آزادسازی عوامل خاص رشد و فعال شدن موی سر است و پروتئین Wnt با تحریک سلول های بنیادی برآمدگی های پوستی، منجر به رشد مو می شود. میکرونیدلینگ به طور کلی در کنار درمان های موضعی مانند مینوکسیدیل استفاده می شود و همراه با PRP استفاده می شود. مطالعات ارزیابی اثربخشی میکرو نیدلینگ همراه با ماینوکسیدیل موضعی کم هستند، اما برخی از آنها نتایج آماری قابل توجهی را گزارش کرده اند.

به نظر می رسد که میکرو نیدلینگ می تواند نفوذ داروهای موضعی را به پوست سر افزایش دهد، در نتیجه باعث افزایش اثربخشی شود.

کاشت مو یک گزینه درمان معمول برای AGA است. اثربخشی درمان به علت تفاوت در روش ها و توانایی های جراح متفاوت است. در کاشت مو، فولیکول های مو از ناحیه های پوستی که در برابر آندروژن مقاوم هستند، گرفته می شوند و در مناطقی که وابسته به آندروژن هستند کاشته می شوند.

نتایج به طور کلی در طی 6 تا 8 ماه پس از پیوند مشاهده می شود و برای جلوگیری از پیشرفت بیماری، ممکن است از داروهایی مانند مینوکسیدیل استفاده شود.

درمان های در حال ظهور به جای مزوتراپی مو
به نظر می رسد که شرایط ریزش مو شرایط خود ایمنی هستند و وابسته به آندروژن نیستند. هرچند در علل مختلف تفاوت وجود دارد، شرکت ها در حال حاضر در حال بررسی هر دو فرمول های موضعی و دهانی این طبقه دارویی برای درمان AGA هستند.

تزریق PRP اتولوگ به پوست سر یک درمان جدید برای درمان AGA است. پلاکت ها از طریق کشش خون جمع آوری شده، سپس از هم جدا و متمرکز می شوند و از طریق چندین روش با به کار گیری ابزار موجود آماده می شوند. پلاکت ها عامل رشدی هستند که در تحریک سلول های اندوتلیال و بنیادی دخیل هستند.

مراقبت های قبل و بعد از مزوتراپی مو
به دلیل اینکه بعد از مزوتراپی مو بهتر است موی سرتان را تا حداقل 1 روز شستشو ندهید، بهتر است قبل از رفتن برای انجام مزوتراپی مو، دوش بگیرید و با شامپوی مناسب پوست و موی سرتان را به خوبی تمیز کنید. پس از خشک کردن موهایتان از هیچ ماده شیمیایی و یا گیاهی مثل ژل، اسپری و حتی واکس استفاده نکنید. تا چند روز پس از اتمام کامل دوره مزوتراپی موتان سعی کنید از هیچ ماده ای برای حالت دادن موهایتان استفاده نکنید. شما حتی مجاز نیستید محلول های ضد ریزش مویتان را 24 ساعت قبل و 24 ساعت بعد از جلسه مزوتراپی موتان استفاده کنید. سعی کنید پوست سر خود را پس از انجام مزوتراپی مو، برای چند دقیقه در روز ماساژ دهید.

آیا مزوتراپی مو درد دارد؟
هیچ کدام از مراجعه کنندگان شکایتی از درد حین مزوتراپی مو نداشته اند. پوست سر با بی حسی موضعی (کرم بی حس کننده) کمی بی حس می شود بنابراین شما هچ دردی را احساس نمی کنید. فقط کمی پس از اتمام جلسه، احساس سوزش در پوست می کنید که آن هم به دلیل جای سوزن زدن ها و مواد مزوتراپی مو است که قابل تحمل است.

علت کم پشت شدن موها
ریزش مو و کم پشت بودن مو مانند بسیاری از بیماری ها دلایلی متعددی دارد. استرس، لوازم آرایشی و بهداشتی مو، رژیم غذایی و عامل ژنتیک در کم مویی ثاثیرگذار هستند و شناخت این عوامل و علت اصلی کم مویی مهم می باشند.

استرس
استرس سلامت جسم و روان را تحت شعاع قرار می دهد. معمولاً بعد از یک دوره سه ماه استرس و هیجان ریزش مو خواهید داشت. همانطور که می دانید رابطه بین ریزش مو و استرس اثبات شده است. چرا؟ زیرا زمانی که دچار استرس می شوید بدن یا در حالت مقابله است یا فرار و درنتیجه هورمون های زیادی را تولید می کند. این هورمون ها بر روی رشد مو و فولیکول های مو تأثیر منفی می گذارند.

رژیم غذایی
این حقیقت دارد که شما چیزی هستید که می خورید. رژیم غذایی مستقیماً بر شکل و عملکرد بدن شما تأثیر می گذارد. بر روی عواطف، متابولیسم بدن حتی بر روی خط رویش مو نیز تأثیر می گذارد که این نکته ای است که نمی دانید. چرا؟ زیرا اگر رژیم غذایی ناکافی و سالم نداشته باشید دچار ریزش مو می شوید. زمانی که از مصرف یک ماده غذایی محروم شوید مثلاً پروتئین. قطعاً مبتلا به ریزش مو می شوید زیرا پروتئین عامل رشد مو است. امگا 3 و ویتامین های A,D به سلامت مو کمک می کنند. مواد غذایی چون سالمون، تخم مرغ و آجیل باید در لیست خرید شما باشند.

ژنتیک
عامل ژنتیک در طاسی مردان نقش بسیار مهمی ایفا می کند. اگر شما موهای خود را از دست می دهید، طاسی الگوی مردانه به وسیله بدن شما ایجاد می شود و به شدت حساس به هورمون های مردانه آندروژن می شود که تنظیم کننده ویژگی های مردانه و فعالیت تولید مثل است. بنابراین ریزش مو در بعضی افراد بدلیل عامل وراثت است و در این مورد درمان کاربردی ندارد.

مزوتراپی و چاقی موضعی بدن (مزولیپو): شکم، پهلو ها، ران، باسن، بازو

یکی از مهم‌ترین مسائل در درمان چربی‌های موضعی به وسیله مزوتراپی عمق درمان (تزریق) است.  در مزوتراپی برای درمان چاقی موضعی از دارو‌هایی استفاده می‌شود که علاوه بر افزایش گردش خون در آن منطقه باعث سوخت ‌و ‌ساز بیشتر و اصطلاحاً آب شدن چربی‌ها و دفع آن‌ها نیز می‌شود. نکته حائز اهمیت در این روش عدم استفاده از دارو‌های هورمونی و نیز جلوگیری از شل‌شدگی و افتادگی پوست است، زیرا مزوتراپی علاوه بر از بین بردن چربی‌ها پوست را نیز محکم و سفت می‌کند.

چند توصیه

* بعد از مزوتراپی حتماً از ورزش‌های موضعی، حتی در حد ماساژ استفاده کنید.
* رژیم حاوی پروتئین را رعایت کنید.
* از پوشیدن شلوار تنگ بپرهیزید زیرا تجمع دارو در یک قسمت و عدم پخش آن در بدن می‌تواند باعث دردناک شدن ناحیه مورد تزریق شود.
* حد‌اقل در روز ۶ لیوان آب بنوشید. این کار به دفع مواد حاصل از سوختن چربی‌هایتان کمک می‌کند.
* قبل از جلسات درمانی از مصرف محرک‌ها مانند کافئین پرهیز کنید.

مقایسه با لیپو‌ساکشن

* هزینه کمتر
* استفاده از دوز دارویی پایین
* عدم نیاز به بیهوشی و خطرات عمل جراحی
* عدم وجود دوره نقاهت بعد از عمل
* در مزوتراپی به جای برداشتن چربی، متابولیسم بدن و سلول‌ها تحریک می‌شوند و بدن به ‌طور طبیعی برای از بین بردن چربی‌ها شروع به فعالیت می‌کند. (مشاهده تغییرات از جلسه دوم یا سوم شروع می‌شود.)

همچنین بخوانید:
روش تحقیق در علوم رفتاری زهره سرمددانلود کتاب اقتصاد خرد محسن نظری pdfدانلود کتاب صوتی قدرت عادت • دانلود کتاب صوتی مردی به نام اوه • دانلود کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن • دانلود سریال قورباغه • عکس پروفایل • خرید بلیط هواپیما • تاریخ امروز • خرید رپورتاژ آگهی • نتایج زنده فوتبال • تعبیر خواب

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
اخبار
عوارض نوشابه انرژی زا برای زنان

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]عوارض نوشابه انرژی زا برای زنان  گروه علمی: مصرف نوشیدنی انرژی زا یا نوشابه انرژی زا برای کسانی که به آن معتاد هستند، مانند شهد و نکتار است. این نوع نوشیدنی سرشار از کافئین و شکر بوده و ضربه‌ای فوری به مغز و بدن وارد …

اخبار
اکسیژن خون در افراد سیگاری چند است

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]ابزار وبلاگ: اکسیژن خون در افراد سیگاری چند است سطح اکسیژن خون طبیعی و کم سطح اکسیژن خون طبیعی یا نرمال، بین 75 تا 100 میلی متر جیوه متغیر است. سطح اکسیژن خون زیر 60 میلی متر جیوه کم در نظر گرفته شده و وابسته به تصمیم پزشک و …

اخبار
برای درمان کبد چرب چی بخوریم چی نخوریم

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]ابزار وبلاگ: برای درمان کبد چرب چه غذاهای بخوریم؟ برای درمان کبد چرب چی بخوریم چی نخوریم برای درمان کبد چرب چه غذاهایی بخوریم مصرف زیاد میوه و سبزیجات مواد غذایی دارای فیبر زیاد مانند حبوبات کمترین میزان مصرف قند، نمک، چربی ترانس، کربوهیدرات‌ های …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x