چگونه تمرکز خود را در درس خواندن افزایش دهیم

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

ابزار وبلاگ اخبار: چگونه تمرکز خود را در درس خواندن افزایش دهیم

گروه جامعه: یک مشاور تحصیلی درباره راهکار‌های موثر جهت افزایش تمرکز در زمان مطالعه توضیحاتی را ارائه کرد.مهلا دشتی مشاور تحصیلی درباره تمرکز نداشتن دانشجویان در زمان مطالعه دروس اظهار کرد: اگر فردی در زمان درس خواندن خوابش بگیرد در اوایل طبیعی است، اما می‌توان با راهکار‌هایی مانند تغییر مکان درس خواندن یا خنک کردن فضا تمرکز را افزایش داد.
او افزود: افراد در هر زمانی که خواب شان گرفت باید دست و صورت خود را بشویند چرا که روی پوست سر گیرنده‌های سرما وجود دارند و با آب سرد این گیرنده‌ها تحریک می‌شوند و خواب افراد رفع خواهد شد.دشتی درباره نحوه مفهمومی درس خواندن افراد گفت: تقریبا بیشتر مشاوران و معلمان روی مفهمومی درس خواندن دانشجویان تاکید دارند، اما چگونگی استفاده از آن مهم است بنابراین باید در این زمینه افراد خود را جای طراح بگذارند و هر مطلبی را که مطالعه می‌کنند حتما از آن سوالات تستی تهیه کنند.

از حافظه تصویری خود کمک بگیرید!
او ادامه داد: افراد باید همیشه از هرصفحه کتاب در ذهن شان عکس داشته باشند تا به اینصورت بدانند که نکته‌ها یا نمودار‌ها دقیقا در کجای صفحه قرار گرفته است.

برای خودتان مثال اضافه بزنید!
این مشاور تحصیلی تاکید کرد: مطالب را با زبان خودتان و برای خودتان بازگو کرده و بین محتوی کتاب ارتباط برقرار کنید و جزئیات آن را ترکیبی بخوانید، همچنین در ابتدای مطالعه، یک نگاه کلی به مطالب بیندازید و در طول مطالعه هم، نگاه کلی را در عین توجه به جزئیات، فراموش نکنید.

روش مطالعه مفهومی، یافتن علت‌هاست!
او گفت: به عنوان مثال فرمول‌های دروس ریاضی و فیزیک و شیمی را حفظ نکنید، بلکه به معنی و دلیل طرح این فرمول فکر کنید و در ادامه نمودار و چارت‌های خلاصه و طبقه‌بندی رسم کنید. کلیدواژه و هسته هرجمله را حفظ کنید، جوری که با دیدن آن جمله، کلیدواژه هرچه سریع‌تر وارد ذهن تان شود.

همچنین بخوانید:

کتاب آموزش و پرورش تطبیقی دکتر احمد آقازاده pdf • سیستم های خرید انبارداری و توزیع انواری رستمیدانلود سریال جیرانجزوه بازاریابی و مدیریت بازار پیشرفته • دانلود کتاب اقتصاد خرد محسن نظری pdf •  مدیریت منابع انسانی آرین قلی پور • روش تحقیق در علوم رفتاری زهره سرمد • چگونه باسنی بزرگ داشته باشیم • خرید بک لینک • خرید رپورتاژ آگهی

فریب زمان
دشتی اضافه کرد: بدون تردید یکی از بزرگترین فریب‌های این دنیا، فریب زمان هست که شاید خنده دار به نظر برسد، اما یکی از عواملی که باعث می‌شود ما درک درستی از گذر زمان نداشته باشیم و نتوانیم قدرش را به خوبی بدانیم به شکل ظاهری ساعت‌هایی بازگردد که همه ما داریم.او افزود: تکرار پیوسته چرخیدن عقربه‌های ساعت، باعث می‌شود که خیلی‌ها گول زمان را بخورند و به اشتباه تصور کنند که زمان دوباره برمی گردد و به اشتباه فکر کنند که روز‌های بعد هم همین ساعت‌ها را تجربه خواهند کرد.

دشتی تصریح کرد: واقعیت تلخ این است که زمان روی یک خط راست، به صورت بی رحمانه‌ای در حال طی شدن است و همانطور که خیلی از افراد در انتظار فرصت ایده آل برای شروع کارهایشان هستند، اما زمان ارزشمندشون از دست می‌رود و آن‌ها همچنان منتظر لحظه‌ای هستند که همه شرایط محیا شود تا بتوانند کار خود را شروع کنند، اما غافل از اینکه همچین لحظه‌ای هیچوقت نمی‌آید و این موضوع را وقتی متوجه می‌شوند که دیگر زمانی برای اجرای برنامه‌های شان ندارند و باید خیلی از رویا‌های شان را به فراموشی بسپارند.

او اضافه کرد: برای رسیدن به اهداف خود زمان محدودی را در اختیار دارید بنابراین باید قدر این زمان را بدانید و به بهترین شکل از آن استفاده کنید.دشتی بیان کرد: قدرت بسیار بالای انسان‌ها به اندازه‌ای حائز اهمیت است که باید برای تغییر زندگی به آن توجه کرد تا در هرسنی و با هر شرایطی بتوان همواره تغییرات بزرگ تری را به وجود آورد.

 

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
اخبار
عوارض نوشابه انرژی زا برای زنان

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]عوارض نوشابه انرژی زا برای زنان  گروه علمی: مصرف نوشیدنی انرژی زا یا نوشابه انرژی زا برای کسانی که به آن معتاد هستند، مانند شهد و نکتار است. این نوع نوشیدنی سرشار از کافئین و شکر بوده و ضربه‌ای فوری به مغز و بدن وارد …

اخبار
اکسیژن خون در افراد سیگاری چند است

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]ابزار وبلاگ: اکسیژن خون در افراد سیگاری چند است سطح اکسیژن خون طبیعی و کم سطح اکسیژن خون طبیعی یا نرمال، بین 75 تا 100 میلی متر جیوه متغیر است. سطح اکسیژن خون زیر 60 میلی متر جیوه کم در نظر گرفته شده و وابسته به تصمیم پزشک و …

اخبار
برای درمان کبد چرب چی بخوریم چی نخوریم

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]ابزار وبلاگ: برای درمان کبد چرب چه غذاهای بخوریم؟ برای درمان کبد چرب چی بخوریم چی نخوریم برای درمان کبد چرب چه غذاهایی بخوریم مصرف زیاد میوه و سبزیجات مواد غذایی دارای فیبر زیاد مانند حبوبات کمترین میزان مصرف قند، نمک، چربی ترانس، کربوهیدرات‌ های …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x