کد بورسی سهام عدالت چیست

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

پس از آزادسازی سهام عدالت، نداشتن کد بورسی دارندگان این سهام به یکی از بزرگترین چالش‌های پیش روی بازار سرمایه تبدیل شد.

به گزارش کاماپرس، حسین فهیمی سخنگوی آزادسازی سهام عدالت در گفتگوی ویژه خبری امشب در شبکه دوم تلویزیون اعلام کرد، دارندگان سهام عدالت به شرط اینکه در نظام بانکی احراز هویت شده باشند، می‌توانند بدون مراجعه حضوری کد بورسی دریافت کنند.

وی تاکید کرد: بر اساس تصمیم شورای عالی بورس احراز هویت در بانک برای دریافت کد بورسی فعال کفایت می‌کند و نیازی به احراز هویت مجدد دارندگان سهام عدالت نیست.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت: به زودی ۴۹ میلیون شخصیت حقیقی به بازار سرمایه وارد می‌شوند. از این میان برای ۳۶ میلیون نفر کد بورسی صادر شده است. یک و نیم میلیون از این تعداد، پیش از این وارد بازار سرمایه شده‌اند و احراز هویت آنها انجام شده است.

وی افزود: تابه‌حال ارتباط با دارندگان سهام عدالت یک‌سویه بوده اما از وقتی آزادسازی به صورت کامل اجرایی شود، ین رابطه دوطرفه می‌شود. با توجه به اینکه برای فعالیت در بازار سرمایه ضرورت دارد تمام افراد در سجام احراز هویت شوند، بر اساس آخرین تصمیمات فرعی شورای عالی بورس اگر افراد احراز هویت در نظام بانکی شده باشند نیاز به احراز هویت مجدد برای دریافت کد بورسی فعال نخواهند داشت.

فهیمی از دارندگان سهام عدالت خواست با مراجعه به سایت سازمان خصوصی‌سازی و وارد کردن شماره شبا، از احراز هویت مجدد برای دریافت کد بورسی معاف شوند.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت توصیه کرد که مردم سهام عدالت خود را نگه دارند و از فروختن آن خودداری کنند. تلاش و هدفگذاری ما این است که برای تمام مشمولان بدون جابه‌جایی و مراجعه، خدمات لازم فراهم شود، برای افرادی که قصد خرید دارند، طبیعتا مسیر ورود به بازار سرمایه همان سامانه سجام است، اما اگر افرادی قصد فروش یا نگهداری دارند، کار خاصی لازم نیست انجام دهند و تنها باید به سایت خصوصی‌سازی مراجعه و اطلاعات هویتی خود به ویژه تلفن‌همراه خود را به روزآوری کنند.

فهیمی ادامه داد: تا هشتم خرداد ۹۹ به کدهای بورسی دارایی تخصیص پیدا خواهد کرد و بعد از آن با تمرکز بیشتر به سوی استیفای حقوق مشمولان پیش خواهیم رفت. ورود این مشمولان به بازار سرمایه فرصتی تاریخی است که زیرساخت‌ها، محیط حقوقی و فضای کسب و کار را در کشور متحول خواهد کرد.

اخبار
عوارض نوشابه انرژی زا برای زنان

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]عوارض نوشابه انرژی زا برای زنان  گروه علمی: مصرف نوشیدنی انرژی زا یا نوشابه انرژی زا برای کسانی که به آن معتاد هستند، مانند شهد و نکتار است. این نوع نوشیدنی سرشار از کافئین و شکر بوده و ضربه‌ای فوری به مغز و بدن وارد …

اخبار
اکسیژن خون در افراد سیگاری چند است

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]ابزار وبلاگ: اکسیژن خون در افراد سیگاری چند است سطح اکسیژن خون طبیعی و کم سطح اکسیژن خون طبیعی یا نرمال، بین 75 تا 100 میلی متر جیوه متغیر است. سطح اکسیژن خون زیر 60 میلی متر جیوه کم در نظر گرفته شده و وابسته به تصمیم پزشک و …

اخبار
برای درمان کبد چرب چی بخوریم چی نخوریم

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]ابزار وبلاگ: برای درمان کبد چرب چه غذاهای بخوریم؟ برای درمان کبد چرب چی بخوریم چی نخوریم برای درمان کبد چرب چه غذاهایی بخوریم مصرف زیاد میوه و سبزیجات مواد غذایی دارای فیبر زیاد مانند حبوبات کمترین میزان مصرف قند، نمک، چربی ترانس، کربوهیدرات‌ های …