بهترین زمان سفر به آنتالیا از لحاظ قیمت

بهترین زمان سفر به آنتالیا،بهترين زمان سفر به انتاليا،fijvdk clhk stv fi hkjhgdh،بهترین زمان سفر به آنتالیا از لحاظ قیمتبهترین زمان مسافرت به آنتالیا،بهترين فصل سفر به انتاليا،بهترین زمان برای سفر به آنتالیا،بهترین فصل سفر به آنتالیا،بهترین فصل مسافرت به انتالیا،بهترين زمان براي سفر به انتاليا
سفر و گردشگری
امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

بهترین زمان سفر به آنتالیا از لحاظ قیمت

بهترین زمان سفر به آنتالیا،بهترين زمان سفر به انتاليا،fijvdk clhk stv fi hkjhgdh،بهترین زمان سفر به آنتالیا از لحاظ قیمتبهترین زمان مسافرت به آنتالیا،بهترين فصل سفر به انتاليا،بهترین زمان برای سفر به آنتالیا،بهترین فصل سفر به آنتالیا،بهترین فصل مسافرت به انتالیا،بهترين زمان براي سفر به انتاليا

عکس زیبا از آنتالیا ترکیه | (به ترکی استانبولی: Antalya)

اگر قصد سفر به آنتالیا را داشته باشید با سوال هایی مثل: بهترین زمان سفر به آنتالیا از لحاظ قیمت؟ بهترین زمان مسافرت به آنتالیا کی هست؟ بهترین فصل سفر به آنتالیا  چه موقع  هست؟ حتما روبه رو خواهید در ادامه با کد ابزاز از بخش سفر همراه باشید تا به صورت جامع سوال های فوق را از نظر قیمت و تاریخ سفر به آنتالیا بررسی کنیم.

آنچه در پست بهترین زمان سفر به آنتالیا از لحاظ قیمت می خوانید:

 1. بهترین زمان سفر به آنتالیا از لحاظ قیمت
 2. بهترين زمان سفر به انتاليا
 3. بهترین زمان سفر به آنتالیا
 4. بهترین زمان مسافرت به آنتالیا
 5. بهترين فصل سفر به انتاليا
 6. بهترین زمان برای سفر به آنتالیا
 7. بهترین فصل سفر به آنتالیا
 8. بهترین فصل مسافرت به انتالیا
 9. بهترين زمان براي سفر به انتاليا

بهترین زمان سفر به آنتالیا از لحاظ اینکه قیمت اهمیت ندارد؟fijvdk clhk stv fi hkjhgdh

بهترین زمان سفر به آنتالیا (Antalya) در ماه آوریل (۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت) است، زمانی که آب و هوا معتدل و دلپذیر و جمعیت گردشگران هنوز کم است. البته باید بدانید که مسافران به سفر به آنتالیا در ماه‌های آوریل تا دسامبر (۱۲ فروردین تا ۱۰ دی) نمره بالایی داده‌اند. ماه‌های ژانویه تا مارس (۱۱ دی تا ۱۱ فروردین)، به علت سرمای آب و هوا و ایجاد مشکل برای بازدید از جاذبه‌ها و سواحل، فصل خلوت گردشگری آنتالیا به‌شمار می‌آیند.

بهترین زمان سفر به آنتالیا از لحاظ  آب و هوا

به بیانی دیگر می‌توان گفت که بهترین زمان سفر به آنتالیا، بر اساس آب و هوا بین ۲۶ فوریه تا دهم ژوئن (۷ اسفند تا ۲۰ خرداد) و ۲۴ام سپتامبر تا ‍۱۶ام دسامبر (۲ مهر تا ۲۵ آذر) است.

بهترین زمان سفر به آنتالیا ارزان ترین فصل سفر

وقتی قرار است تا در مورد ارزان ترین فصل سفر به آنتالیا صحبت کنیم بد نیست اول از بهترین زمان و خوش آب و هوا ترین فصل آنتالیا صحبت کنیم. چرا که همیشه پیک مسافرت های پر زرق و برق در بهترین و خوش آب و هوا ترین روزهای سال اتفاق می افتد. پس صحبت کردن در مورد بهترین زمان سفر به آنتالیا می تواند این نتیجه را در بر داشته باشد که شما برای داشتن سفری ارزان به آنتالیا باید به طور کل آن بازه زمانی را فراموش کنید.

بهترین زمان سفر به آنتالیا از نظر قیمت

در نظر داشته باشید که برای داشتن سفری ارزان شما می توانید با خرید بلیط های چارتر که به نسبت بلیط های سیستمی قیمت پایین تری دارد هزینه سفر خود را کاهش دهید. همچنین اگر برای زمان سفر خود محدودیت خاصی ندارید، می توانید منتظر آفرهای جذاب و دقیقه نودی بمانید.

بهترین زمان سفر به آنتالیا از نظر قیمت دقیقا کی هست؟

ارزان ترین زمان سفر به آنتالیا، با توجه به آنچه در بالا ذکر شد حتما متوجه شده اید که ارزان ترین فصل برای سفر به آنتالیا فصل زمستان است که البته باتوجه به آب و هوای آنتالیا این فصل برای غلاقمندان به تفریحات آبی و ساحلی مناسب نیست و پس از آن فصل پاییز ارزان ترین زمان سفر به آنتالیا است.

بهترین زمان سفر به آنتالیا از نظر فصلی

 1. بهار در آنتالیا: ۱۰ اسفند تا ۱۰ خرداد
 2. تابستان آنتالیا: ۱۱ خرداد تا ۹ شهریور
 3. پاییز آنتالیا: ۱۰ شهریور تا ۹ آذر
 4. زمستان آنتالیا: ۱۰ آذر تا ۹ اسفند

بهترین زمان سفر به آنتالیا از لحاظ قیمت در زمستان چطور؟

آنتالیا شهری است با آب و هوایی ملایم و مرطوب. معمولا در بخش های اصلی این شهر و نواحی ساحلی آنتالیا دمای هوا چندان سرد نمی شود و حتی در زمستان هم می توان با پوشیدن کمی لباس گرم براحتی در بیشتر مناطق شهر تردد کرد. زمستان در آنتالیا سردترین و در واقع خنک ترین فصل سال است و به همین جهت معمولا توریست ها و گردشگران کمتر با تور زمستانی آنتالیا سفر می کنند. معمولا بین ماه های دسامبر (آذر – دی) و آپریل (فروردین – اردیبهشت) تعداد توریست ها و گردشگران تور آنتالیا کاهش می یابد چرا که در این دوره زمانی هوا سرد است و ریزش باران در سراسر این منطقه مانع از بهره مندی توریست ها از بسیاری از امکانات تفریحی و رفاهی شهر می شود. البته در مقابل اگر اهل گشت و گذار در مراکز خرید، دیدن آثار تاریخی، بازدید از موزه ها و یا سایر اقداماتی اینچنین هستید، حتی تورهای زمستان آنتالیا هم می توانند برای شما مفید باشند.

کمترین و بیشترین دمای هوای آنتالیا در ماه “دسامبر” (آذر- دی) : 7 درجه سانتی گراد / 14 درجه سانتی گراد

کمترین و بیشترین دمای هوای آنتالیا در ماه “ژانویه” (دی – بهمن) : 5 درجه سانتی گراد / 13 درجه سانتی گراد

کمترین و بیشترین دمای هوای آنتالیا در ماه “فوریه” (بهمن – اسفند) : 7 درجه سانتی گراد / 15 درجه سانتی گراد

بهترین زمان سفر به آنتالیا از لحاظ هزینه و تهیه بلیط هواپیما چگونه است؟

برای تهیه بلیط پرواز به آنتالیا می‌توان از ایرلاین‌های مختلفی بلیط تهیه کرد. در میان شرکت‌های هواپیمایی، ترکیش ایرلاینز، اطلس گلوبال، پگاسوس، ماهان و ایران ایر از محبوب‌ترین ایرلاین‌ها محسوب می‌شوند. از تهران به آنتالیا پرواز مستقیم وجود ندارد بنابراین برای رفتن به این شهر باید ابتدا به یکی از فرودگاه‌های شهر استانبول یعنی فرودگاه  بین المللی آتاتورک و یا فرودگاه بین المللی صبیحا گوکچن رفته و پس از توقفی چند ساعته به فرودگاه آنتالیا پرواز کرد.

بهترین زمان سفر به آنتالیا از لحاظ قیمت (اطلاعات مهم)

آنتالیا در سواحل مدیترانه قرار دارد و اختلاف ساعت این شهر با تهران یک ساعت و نیم است که از تهران عقب تر است ، زبان رسمی مردم آنتالیا ترکی استانبولی است ولی به دلیل توریستی بودن این شهر مردم به زبان انگلیسی نیز آشنایی دارند ، واحد پول آنتالیا مانند همه شهرهای ترکیه لیر است ولی در بسیاری از مرکز خرید آنتالیا قیمت ها به یورو و دلار می باشند ،  نوع برق شهری در آنتالیا 230 ولت و 50 هرتز و پیش شماره ترکیه 0090 است ، برای همه شماره های اضطراری می توانید با 112 تماس بگیرید.

بهترین زمان سفر به آنتالیا، اگر پول مهم نیست!

بهترین زمان سفر به آنتالیا در ماه آوریل و اوایل بهار است ، آنتالیا بین ماه‌های آوریل تا دسامبر پر از گردشگران خارجی می شود چرا که در این زمان هوا در این شهر بسیار مطبوع است و به خصوص در بهار و تابستان برای شنا و استفاده از پارک های آبی آنتالیا بسیار فصل مناسبی است ، ژانویه تا مارس کمی هوا سرد می شود و آنتالیا چندان خواهان ندارد و ولی قیمت ها در این زمان کاهش می یابد ، اگر علاقه ای به ورزش های آبی ندارید و می خواهید که به تفریحات داخل هتل های آنتالیا بپردازید بهترین زمان همین موقع است چرا که با هزینه کم تر به آنتالیا سفر خواهید کرد و از تمامی امکانات استفاده می نمایید.

هزینه خوردن و غذا در آنتالیا چفدره؟

در آنتالیا با هر سلیقه‌ای که هستید نگران غذا نباشید، در این شهر خوشمزه‌ترین غذاها را با بهترین قیمت‌ها می‌توانید پیدا کنید، در رستوران‌های متنوع از غذاهای سنتی ترکیه گرفته تا غذاهای دریایی و مدیترانه‌ای سرو میشود.

هزینه های مربوط به غذا در آنتالیا عبارتند از:

 • – یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت: ۱۹ لیر
 • – یک وعده غذای دونفره در یک رستوان متوسط: ۶۲ لیر
 • – مک دونالد در آنتالیا: مبلغ ۱۷ لیر
 • – آب معدنی ۱ لیر
 • – یک فنجان قهوه : ۸٫۰۵ لیر

چه موقع از آنتالیا دیدن کنیم؟

بهترین زمان سفر به آنتالیا ماه اکتبر( مهر ماه) است. در این ماه از سال گرمای آزار دهنده تابستان سپری شده است و بیشتر گردشگران شهر را ترک کرده اند. دمای آب دریای مدیترانه هم برای شنا بسیار مناسب است. همچنین می توانید از سرگرمی هایی مثل سمفونی و اپرا، که در طول تابستان کمرنگ می شوند، در این فصل نهایت استفاده را ببرید.

کی به آنتالیا سفر کنیم؟

حال به پرسشی می رسیم که در واقع برای بسیاری از علاقه مندان به سفر با تور آنتالیا یک سئوال مهم است. آن هم اینکه بالاخره با این توصیفات چه زمانی به آنتالیا سفر کنیم؟ در پاسخ باید گفت همانطور که اشاره کردیم معمولا فصل توریستی آنتالیا از اواخر بهار تا پایان تابستان است. فصلی که بیشتر توریست ها به آنتالیا می روند و با توجه به گرم بودن هوا و برگزاری مراسم مختلف (از جمله فستیوال ها، کنسرت های موسیقی و یا برنامه های سرگرم کننده مختلف در هتل ها) چنانچه علاقه مند هستید که از سفر خود به این شهر نهایت لذت را ببرید، بهتر است در این زمان سفر کنید.

اما تورهای نوروز آنتالیا و یا تورهای پاییز آنتالیا را هم فراموش نکنید. چرا که در دو فصل بهار و یا پاییز هم می توانید با قیمت های مناسب به این شهر سفر کنید و از امکانات توریستی آن بهره مند شوید.

توصیه بهداشتی بسیار مهم سفر به آنتالیا

برای رفتن به آنتالیا توصیه می شود خود را بیمه کنید و حتما اگر از داروی خاصی استفاده می کنید به اندازه نیاز و با نسخه پزشک همراه خود داشته باشید چون در آنتالیا و دیگر شهرهای ترکیه هزینه درمان و دارو بسیار بالا می باشد و برایتان گران تمام خواهد شد.

کشورای همسایه مجازات های سنگین تری برای اجناس غیر قانونی دارند

در سفر به هر گوشه از دنیا ممکنه این اتفاق واستون بیفته که من توی سفر به آنتالیا بهش بر خوردم : افرادی هستن که با پیشنهاد پول یا طرح دوستی ازتون درخواست میکنن که قسمتی از بارشون رو از گیت رد کنید یا به عنوان بار خودتون معرفی کنید که اکیداً پیشنهاد میکنم که به هیچ وجه این کار رو انجام ندین چون ممکنه به دردسر بیفتین و اجناس غیر قانونی تو بارشون باشه (حواستون باشه کشورای همسایه مجازات های سنگین تری برای اجناس غیر قانونی دارند)

هزینه سفر به آنتالیا و هزینه اقامت در آنتالیا

هتل‌ها:

هتل های ۳ ستاره : حدود ۱۶۵ لیر ترکیه تا ۷۵۰ لیر ترکیه

هتل های ۴ ستاره: حدود ۲۳۰ لیر ترکیه تا ۲۰۰۰ لیر ترکیه

هتل های ۵ ستاره : حدود ۵۶۰ لیر ترکیه تا ۲۵۰۰ لیر ترکیه

هاستل: از شبی ۶۵ لیر ترکیه تا ۹۰ لیر ترکیه

آپارتمان: از شبی ۴۰ لیر ترکیه تا ۵۰۰ لیر ترکیه

شهرهای قدیمی و آثار تاریخی آنتالیا

یکی از جاذبه های گردشگری هر کشور و یا شهر وجود آثار تاریخی و قدیمی در آن منطقه می باشد که نمایشگر فرهنگ تاریخ و تمدن آن مردم و منطقه می باشد که خود باعث تنوعی گسترده در پوشش لباس آداب و رسوم غذا و سنت مردم میگردد و کشور ترکیه و شهر آنتالیا به علت دارا بودن این 2 ویژگی تاریخی و طبیعی در کنار یکدیگر توانسته است از آنها به نحو احسن در زمینه گسترش صنعت گردشگری استفاده نماید.

هوای آنتالیا در طول سال تغییر چندانی نمی‌کند

هوای آنتالیا در طول سال تغییر چندانی نمی‌کند، بیشتر روزها گرم و شرجی است. زمستان‌ها کمی خنک‌تر می‌شود و چند روزی باران می‌بارد. بهترین وقت سفر به آن‌جا، از اوایل فروردین تا اواخر آبان است که می‌شود در دریا شنا کرد.(آب و هوای این شهر به طور کلی مدیترانه‌ای بوده که در فصل تابستان گرم و خشک و در زمستان معتدل و بارانی می‌باشد)

وضعیت آب‌ و‌ هوای آنتالیا چطور است؟

آنتالیا دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است در آب و هوای مدیترانه ای تابستان‌ گرم و خشک و زمستان‌ها ملایم و بارانی هستند. میانگین دمای هوای دریا بین ۱۶ درجه در زمستان تا ۲۷ درجه در تابستان است. حدود ۳۰۰ روز از سال آفتابی است. گرم‌ترین ماه سال در آنتالیا جولای است و ماه ژانویه سردترین ماه سال است. ماه دسامبر مرطوب‌ترین ماه سال، است و میانگین بارش در این ماه به ۲۱۰ میلی‌متر می‌رسد.

واحد پول و ساعت رسمی آنتالیا چیست؟

باید بدانید که واحد پول ترکیه لیر است که حدودا 1200 تومان کشور ما می‌شود. آب لوله کشی ترکیه قابل شرب نمی باشد همچنین ساعت رسمی آنتالیا حدود 1.5 ساعت از ایران عقب تر است پس حواستون باشد که ساعت پرواز برگشت به وقت آنتالیا می باشد.

رفت و آمد در شهر آنتالیا

برای رفت و آمد در شهر، می‌توانید تاکسی بگیرید که خیلی ارزان نیست؛ گاهی چهار یا پنج برابر قیمتی است که برای همین مسافت در ایران می‌پردازید، اما مینی‌بوس‌های خوبی دارد که به غیر از مبدأ و مقصد، اسم ایستگاه‌های میانی را هم روی شیشه‌شان نوشته‌اند. یک تجربه‌ی جالب‌تر هم این است که سوار تراموای قدیمی‌ای شوید که از مرکز شهر می‌گذرد و هدیه‌ی شهر نورنبرگِ آلمان به آنتالیا است.

هزینه اقامت در آنتالیا چقدر است؟

در آنتالیا تعداد زیادی هتل با امکانات متنوعی وجود دارد که با توجه به بودجه ای که دارید می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. برای هزینه اقامت در شهر آنتالیا جای نگرانی وجود ندارد زیرا به غیر از هتل، اقامتگاه های متنوعی هم در این شهر وجود دارد که ااقامت در آنها از لحاظ اقتصادی برایتان مقرون به صرفه باشد، اما در این مدل اقامتگاه ها دیگر نیازهای شما نظیر امکانات مناسب و امنیت نیز نمی تواند تامین باشد.

گشت و گذار و ماجراجویی توی آنتالیا

بر خلاف نظر عموم که میگن آنتالیا اگه برین همش تو هتلین و هتلتون باید خوب باشه ، به نظر من گشت و گذار و ماجراجویی هم توی آنتالیا لذت بخشه پس پیشنهاد میکنم اگه رفتین آنتالیا حتما این جاها رو برین و ببینین : آبشار کورشونلو ، آبشار دودن ، محله کاله ایچی ، ساحل کُنیالتی ، بندرگاه آنتالیا که نزدیک به کاله ایچی هست ، منطقه ی زیبای: کِمِر

تفریحات سفر به آنتالیا

هیچ کس نمی خواهد به منطقه آنتالیا سفر نماید بدون اینکه از دیدنیهای اطراف این منطقه زیبا بازدید نماید. دیدنیهائی مانند آثار تاریخی ,موزه ها ,خیابانهای قدیمی, کافه رستورانها ,کوه های زیبای اطراف در کوههای توروس غارهای زیبای تاریک منطقه دره ها و شالیزارهای زیبای منطقه که همه اینها به یک اکتشاف زیبای طبیعی منجر خواهد شد.

سفر

اطلا عات ضروری برای سفر به آنتالیا

۱- شهر آنتالیا دارای دو ساحل معروف توریستی است که استفاده از آن برای عموم آزاد می باشد . ساحل لارا که در شرق آنتالیا قرار دارد شنی می باشد. اما ساحل کُنی آلتی که در غرب آنتالیا قرار دارد ساحلی سنگی است. درهتلهای موجود درمرکز آنتالیا نقاط مخصوص شنا صخره ای می باشد.

2- اگر در فصل تابستان به آنتالیا سفر می کنید، برای حفاظت از پوست خود به هنگام شنا حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

3- در طول اقامت خود در هتل موظف به رعایت قوانین آن از قبیل ساعت صرف صبحانه و شام –عدم آوردن آشامیدنی و خوراکی از خارج به داخل هتل هستید.

هزینه غذا در آنتالیا

رستوران ارزان قیمت: حدود ۱۵ لیر ترکیه تا ۲۵ لیر ترکیه

رستوران متوسط: حدود ۲۵ لیر ترکیه تا ۵۰ لیر ترکیه

رستوران لوکس: از ۵۰ لیر ترکیه به بالا

خوراکی‌های لازم:

نان(۵۰۰ گرمی): ۱ لیر ترکیه

شیر: هر لیتر ۴ لیر ترکیه

برنج سفید (کیلویی) : ۸ لیر ترکیه

جوجه : ۱۸ لیر ترکیه

تخم مرغ ۱۲ عددی: حدود ۱۱ لیر ترکیه

یک بطری آب ۱.۵ لیتری: حدود ۲ لیر ترکیه

میوه و سبزیجات(۱ کیلوگرم):

گوجه فرنگی: حدود ۶ لیر ترکیه

پیاز: حدود ۵ لیر ترکیه

سیب زمینی: حدود ۵ لیر ترکیه

موز: حدود ۸ لیر ترکیه

پرتقال: حدود ۲ لیر ترکیه

پول هاتون رو به چند قسمت تقسیم کنید

در سفر سعی کنید پول هاتون رو به چند قسمت تقسیم کنید و بین افرادی که همراهتون هست پخش کنید و حتی اگر میخواید پولها دست خودتون باشه توی چند تا جیب قرارش بدین تا خدایی نکرده حتی اگر پول یکی از جیب هاتون دزدیده یا گم شد سفرتون خراب نشه و بقیه پولتون باشه ….

سفر و گردشگری

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
کد تولز
جملات زیبا از کتاب های مشهور

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]جملات زیبا از کتاب های مشهور | متن زیبا از کتاب های معروف برشی هایی زیبا از کتاب های معروف ایرانی و خارجی را با هم مطالعه می کنیم. متن های معروف دنیا، جملات انگیزشی کتاب ها، متن عاشقانه از کتاب های معروف، برشی از …

اخبار
4
برنامه و نتایج بازیهای رئال مادرید،بازی بعدی رئال مادرید،ساعت بازی رئال مادرید امشب

امتیاز شما [کل: 4 میانگین: 3.3]رئال مادرید | اخبار رئال مادرید نقل و انتقالات رئال مادرید ✅ ورودی ها 🚨🚨🚨 #رسمى روديگر به رئال مادريد پيوست 🔥🔥🔥 ❌ خروجی های رسمی: مارسلو، سبایویس، بیل و ایسکو ❌ خروجی های احتمالی: ماریانو، یوویچ، وایخو 🤝 تمدید های احتمالی: ميليتائو و وینی …

اخبار
تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان

امتیاز شما [کل: 1 میانگین: 2]تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان ابزار وبلاگ: تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان گروه علمی: بیماری آرتریت می تواند عملکرد افراد را به ویژه در زمان تشدید درد مفاصل با مشکل مواجه کند به گونه ای که فرد نمی تواند حتی امور …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x