تحلیل و دانلود فیلم‌ ایرانی آشغال های دوست داشتنی

خرید فیلم آشغالهای دوست داشتنی,دانلود رایگان فیلم آشغال دوست داشتنی,خرید فیلم آشغال دوست داشتنی,دانلود فیلم آشغال های دوست داشتنی نماشا,ashghal haye doost dashtani download
دانلود فیلم جدید 2019 و 98
امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

 دانلود فیلم آشغال های دوست داشتنی | نقد فیلم «آشغال های دوست داشتنی»

خرید فیلم آشغالهای دوست داشتنی,دانلود رایگان فیلم آشغال دوست داشتنی,خرید فیلم آشغال دوست داشتنی,دانلود فیلم آشغال های دوست داشتنی نماشا,ashghal haye doost dashtani download

عکس نمایه » فیلم ایرانی » تحلیل و دانلود کامل فیلم‌ آشغال های دوست داشتنی

کد تولز: بی راه نیست اگر بگوییم که «محسن امیر یوسفی» در زمره کارگردانانی است که تیغ تیز «توقیف» فیلمهایش را یکی پس از دیگری تا مرز بایگانی ابدی پیش رفته است و به یک باره از دل توقیف بیرون آمده اند. اولین فیلم بلند امیریوسفی «خواب تلخ» نام داشت که در سال 1382 ساخته شد اما برای 12 سال هرگز رنگ پرده نقره ای سینما را به خودش ندید.

تا اینکه در سال 1394 بالاخره مجوز اکران آن هم در سینماهای «هنر و تجربه» گرفت. «آتشکار» دومین ساخته امیریوسفی نیز سه سال در توقیف ماند و سپس در سال 1389 با شرط پذیرفتن اکران برای رده سنی بالای 16سال به اکران در آمد.

آشغال های دوست داشتنی

و اما فیلم «آشغال های دوست داشتنی» سومین ساخته بلند «محسن امیریوسفی» پس از تجربه های توقیف شده او بود که در سال 1391 ساخته شد و تا اسفندماه سال گذشته نیز در توقیف بود ؛ یعنی نه در دولت دهم، نه در دولت یازدهم بلکه در دولت دوازدهم و با گذشت 10سال از حوادث سال 1388 مجوز اکران گرفت و توانست مخاطبان خودش را نیز به خوبی پیدا کند.

به هر روی نوشتن درباره فیلمی که سالهای سال در توقیف بوده کار آسانی نیست چرا که ممکن است در تمام این سالها تاریخ مصرف حوادث فیلم تمام شده باشد یا اتفاقاتی از این دست که فیلم را از دهن انداخته باشد با این حال ما همان‌طور که خود کارگردان گفت فرض را بر این می‌گذاریم که فیلم تازه هفته گذشته ساخته شده و بلافاصله هم اکران شده است.

اما مساله ای که پس از تماشای فیلم احتمالا برای مخاطب سوال بوجود می آورد این است که اساسا به چه دلیل این فیلم به مدت هفت سال در توقیف بوده است؟ چرا که مفاهیم موجود در اثر هیچ تخطی نه از قوانین و نه از خطوط قرمز نمی کنند و فیلم اساسا تماشاگر را دعوت به دوست داشتن کشورش می کند.

نقد و بررسی فیلم ایرانی آشغال های دوست داشتنی از سایت کد تولز

داستان فیلم آشغال های دوست داشتنی

[7.1/10 · IMDb] داستان فیلم با رخدادهای سال ۸۸ گره خورده است و درون خانه‌ی پیرزنی جریان می‌یابد که در همین بین برخی معترضان، به منزلش پناه می‌برند فکر میکند قرار است دستگیرش کنند. منیرخانم که خانواده‌ای داشته با همه جور تفکر و بینش نگران است به خاطر پناه دادن به تعدادی از معترضان انتخابات بیایند و خانه‌اش را بگردند درنتیجه می‌خواهد همه چیزهایی را که به نظرش ممکن است مشکل ایجاد کند دور بریزد.

برای این کار او مشغول صحبت با قاب‌های روی دیوار که هرکدام یکی از اعضای خانواده اش هستند و حالا او را ترک کردند، می‌شود. در بیان دقیق‌تر داخل خانه‌ی پیرزن سه قاب عکس از سه مرد گوناگون دیده می‌شود. قاب‌هایی که یکی‌شان تصویر پسر شهید او، دیگری عکس برادرش یعنی یکی از اعضای اعدام‌شده‌ی گروه مجاهدین و آخری هم همسر او را نشان می‌دهند.

دو فیلم قبلی امیریوسفی

مانند هر دو فیلم قبلی امیریوسفی، نکته قوت «آشغال های دوست داشتنی» ایده مرکزی آن است که در این فیلم هم در اوج است. ایده‌ فیلم به قدری درخشان است که حتی این شش سال محاق توقیف هم نتوانسته در تازگی‌اش خللی ایجاد کند و فیلم در ایده حرف های زیادی برای گفتن دارد.

بکر بودن «آشغال های دوست داشتنی»

علاوه بر ایده اما، اجرای فیلم هم حاوی ایده های بسیار جذابی بوده است که پس از گذشت این همه سال، هنوز هیچ فیلمی به پای بکر بودن «آشغال های دوست داشتنی» در اجرای برخی سکانس ها نرسیده است.

چند مشکل اساسی در فیلمنامه

اما با این همه، متاسفانه فیلم حاوی چند مشکل اساسی در فیلمنامه است باعث شده این ایده درخشان و اجرای کم نقص تبدیل به یک شاهکار نشود. اولین و اساسی ترین مشکل فیلم این است که امیریوسفی خودش آنقدر مرعوب و تسلیم ایده بکرش در موقع نوشتن بوده است که یادش رفته این ایده نیاز به بسط و گسترش و پرداخت اساسی تری دارد.

عدم توجه به این مساله باعث شده است که اساسا در فیلم با هیچ «شخصیت»ئی رو به رو نباشیم و فیلم پایش را از چند «تیپ» فراتر نگذارد ؛ تیپ «رزمنده شهید»(با بازی صابر ابر)، «تیپ یک چپی»( با بازی شهاب حسینی) ، «تیپ یک کودتاچی توبه کرده»( با بازی اکبر عبدی).

تقابل افراد با یکدیگر و چالش های خیره کننده

تقابل این افراد با یکدیگر می توانست چالش های جذابی را در طول داستان ایجاد کند اما برخلاف آنچه که انتظار می رود، فیلم تنها به بگو مگوهای قدیمی و نخ نما شده میان تفکرات مختلف می گذرد و به نقطه ای فراتر از آن نمی رسد.

هیچکدام حاوی کنش های چندانی نیستند و کشمکش هایشان از چند مجادله لفظی نخ نما شده فراتر نمی رود. در پرداخت این شخصیت‌ها ظرافت ویژه‌ای به کار نرفته و همه شان پرداخت «صفر و صدی» پرداخت دارند یعنی یا از این طرف بوم افتاده اند یا از آن طرف. حتی کاراکتر «پیرزن» که به نوعی شخصیت اصلی قصه است هم آنقدر رفتارهای متناقض از خودش بروز می دهد که شخصتیش را الکن می کند.

پیشنهاد دانلود فیلم ایرانی:

خرید قانونی فیلمدانلود فیلم مارموز | سریال ایرانی

دانلود فیلم | دانلود فیلم نبات

نگاهی شعارزده‌

با نقد فیلم ایرانی از سایت کد تولز همراه باشید. مشکل دیگر فیلمنامه، نگاه باسمه‌ای و کمی شعارزده‌اش است. چه چیزهایی طبق قانون کشور ممکن است در شرایط بحرانی خط قرمز باشند؟ طبعا اولین نکته رسیور و ماهواره است اما با اینکه ذهن وسواسی منیرخانم به عکس‌های شخصی بی‌حجاب، ظرف و ظروف خانه هم رحم نمی‌کند از رسیور و ماهواره غافل می شود!

بعد اما نوبت می‌رسد به یادگاری‌های شخصی. از پسر رزمنده‌اش گرفته تا رامین، پسری که رفته خارج درس بخواند و شوهر مرحومش همگی چیزهایی دارند که از نظر منیرخانم ممکن است ماموران را عصبانی کند.

امیریوسفی دل به دریای هر دکوپاژی می زند

نکته ای که در کارگردانی تمام آثار امیریوسفی تا به امروز وجود داشته و در این فیلم هم کاملا به چشم می آید، شیوه «بی مهابا»ی او در کارگردانی است بدین معنا که او هیچگونه واهمه ای از هیچگونه قاب بندی ئی ندارد و دل به دریای هر دکوپاژی میزند و از این نظر ذهن خلاق و ایده پرداز او چند صحنه بسیار درخشان در فیلم گنجانده است. اما خب یک ضربه ای که این شکل فیلمسازی به کار وارد می کند این است که حواس‌ کارگردان اساسا به قاب‌بندی و حرکت دوربین و زیبایی‌شناسی میزانسن‌ها نیست.

تروکاژهای فیلم‌هایش، از جمله همین قاب عکس‌های فیلم «آشغال‌های دوست‌داشتی» خیلی سرهم‌بندی شده و گل‌درشت هستند.ناگفته نماند که فیلم به وضوح صحنه‌های حذف شده هم دارد و برای مخاطب عادی هم حتی کاملا به چشم می آید.

کاراکتر نگار جواهریان خیلی گنگ است و مشخصا به عنوان یکی از جوانان معترض به نظر می‌رسد سکانس‌های مربوط به او حذف شده است. اما آنچه به فیلم لطمه می‌زند بیشتر از آنکه حذفیات باشند، تیپیک بودن کاراکترها و کارگردانی بازیگوشانه است.

دانلود فیلم آشغال های دوست داشتنی

در صورت پخش از شبکه نمایش خانگی لینک دانلود فیلم آشغال های دوست داشتنی به رنگ قرمز تغییر می کند.

دانلود فیلم آشغال های دوست داشتنی کیفیت انتخابی کاربر  :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم آشغال های دوست داشتنی 480p :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم آشغال های دوست داشتنی 720p :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم آشغال های دوست داشتنی 1080p :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم آشغال های دوست داشتنی Hq 1080 :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم آشغال های دوست داشتنی Bluray 1080p  :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

 

منبع: ابزار قالب وبلاگ کد تولز

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
کد تولز
جملات زیبا از کتاب های مشهور

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]جملات زیبا از کتاب های مشهور | متن زیبا از کتاب های معروف برشی هایی زیبا از کتاب های معروف ایرانی و خارجی را با هم مطالعه می کنیم. متن های معروف دنیا، جملات انگیزشی کتاب ها، متن عاشقانه از کتاب های معروف، برشی از …

اخبار
4
برنامه و نتایج بازیهای رئال مادرید،بازی بعدی رئال مادرید،ساعت بازی رئال مادرید امشب

امتیاز شما [کل: 4 میانگین: 3.3]رئال مادرید | اخبار رئال مادرید نقل و انتقالات رئال مادرید ✅ ورودی ها 🚨🚨🚨 #رسمى روديگر به رئال مادريد پيوست 🔥🔥🔥 ❌ خروجی های رسمی: مارسلو، سبایویس، بیل و ایسکو ❌ خروجی های احتمالی: ماریانو، یوویچ، وایخو 🤝 تمدید های احتمالی: ميليتائو و وینی …

اخبار
تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان

امتیاز شما [کل: 1 میانگین: 2]تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان ابزار وبلاگ: تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان گروه علمی: بیماری آرتریت می تواند عملکرد افراد را به ویژه در زمان تشدید درد مفاصل با مشکل مواجه کند به گونه ای که فرد نمی تواند حتی امور …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x