دانلود فیلم نبات

دانلود فیلم نبات با لینک مستقیم,دانلود فیلم نبات شهاب حسینی,دانلود فیلم نبات با بازی شهاب حسینی,خرید فیلم نبات,دانلود سینمایی نبات,دانلود آهنگ فیلم نبات,داستان فیلم نبات,دانلود اهنگ فیلم نبات,مدت زمان فيلم نبات
دانلود فیلم جدید 2019 و 98
امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

 دانلود فیلم نبات | نقد فیلم «فیلم نبات»

دانلود فیلم نبات با لینک مستقیم,دانلود فیلم نبات شهاب حسینی,دانلود فیلم نبات با بازی شهاب حسینی,خرید فیلم نبات,دانلود سینمایی نبات,دانلود آهنگ فیلم نبات,داستان فیلم نبات,دانلود اهنگ فیلم نبات,مدت زمان فيلم نبات

عکس نمایه » فیلم ایرانی » تحلیل و دانلود کامل فیلم‌ ایرانی نبات پگاه ارضی

کد تولز: نقد فیلم ایرانی نبات, چندسالی است که «شهاب حسینی» از جریان اصلی سینمای ایران و بازی در فیلم هایی که کارگردانان شناخته شده ای دارند فاصله گرفته و به سرمایه گذاری روی جوانان و استعدادهای آینده سینما روی آورده است و غالب پروژه هایش روی کارگردانانی که قصد ساخت فیلم اولشان را دارند، گذاشته است.

آخرین باری که شهاب حسینی پیش از «نبات» روی پرده دیده شده بود، به بیش از دوسال پیش باز میگردد جایی که «فیلم ایرانی برادرم خسرو» اولین ساخته «احسان بیگلری» اکران شد. او در جشنواره فجر گذشته نیز حضور نداشت و هیچکدام از فیلمهای اولی که یا تهیه کننده شان بود و یا در آن ها به عنوان بازیگر حضور داشت به جشنواره راه پیدا نکردند. «نبات» هم ساخته یکی از همین جوانان فیلم اولی است که با گذشت دوسال از ساختش بالاخره رنگ اکران را به خودش دید. این فیلم ساخته «پگاه ارضی» است که اولین فیلم سینمایی خود را بعد از بازگشتش به وطن ساخته و خودش هم نویسندگی کار را بر عهده داشته است.

نقد و بررسی فیلم ایرانی نبات از سایت کد تولز

فیلم داستان پدر و دختری به اسم سعید ونبات را روایت می‌کند که این دو به تنهایی با یکدیگر زندگی می‌کنند. مادر نبات زمانی که او یک سال بیشتر نداشته در آتش سوزی مرده و پدر و دختر تقریبا هر جمعه سری به مزار او می‌زنند. نبات تقریبا هیچی از مادر خود نمی‌داند و پدرش در طی این ده یازده سال زندگی، هم نقش مادر را برای او ایفا کرده و هم نقش پدر به طوری که نبات برای روز مادر هم به او کادو می‌دهد.

نبات علاقه وافری به مجسمه سازی دارد و در یک کلاس سفالگری نیز ثبت نام کرده؛ کلاسی که در آن با زنی به نام رویا آشنا می‌شود. رابطه عمیقی بین رویا و نبات آغاز می‌شود و رویا مانند مادر نداشته نبات او را دوست دارد اما به نظر می‌رسد که سعید از حضور رویا در کنار نبات واهمه دارد و هیچ علاقه‌ای به ادامه یافتن رابطه دخترش با این زن ندارد.

نیمه اول ایده آل نبات

به جرئت می توان گفت که فیلم نیمه اول استانداردی دارد و توانسته قواعد آغاز یک ملودرام را رعایت کند. از این رو، مخاطب از دقایق ابتدایی فیلم با آن همراه و درگیر قصه ساده ای که آغاز کرده می شود. به علاوه قصه می توانست رنگ و بوی فمنیستی به خود بگیرد اما علیرغم نشستن یک کارگردان زن پشت دوربین، هرگز به چنین ورطه ای نمی افتد و سعی می کند برای کاراکتر مرد فیلمش نیز جایی برای همذات پنداری قائل شود.

از همین چند خط فراتر نمی رود و جز طرح مساله اش، هیچ کار دیگری از دستش بر نمی آید و از میانه فیلم عملا نمی تواند قصه را پیش ببرد و تنها همان یک ربع ابتدایی فیلم است که می‌تواند خودش را جمع و جور کند. اما علیرغم این کم آمدن قصه در نیمه دوم، نیمه اول فوق العاده امیدوار کننده ظاهر می شود به خصوص زمانی که گره‌های داستانی بعد از نیم ساعت اول فیلم یک به یک باز می‌شوند و می‌توانید به اشارات دقایق ابتدایی فیلم نیز سرکی بکشید و داستان را از این منظر هوشمندانه بدانید. اما هوشمندی داستان تنها در همین دقایق استوار خواهد بود و پس از اینکه فیلم وارد میانه دوم خود می‌شود، فیلمنامه عملا حرف خاصی برای گفتن ندارد.

نیمه دوم فیلم نبات

ظاهرا فیلمساز برای رسیدن به هدف قصد داشته خرده روایت های دست و پا گیر را وارد جریان قصه نکند اما همین مساله گریبان گیر نیمه دوم قصه اش شده است. از دیگر دلایل اصلی وجود این ضعف، عدم پرداخت درست شخصیت های اصلی فیلم است ؛ قصه «نبات» در نهایت سه شخصیت اصلی دارد (نبات، سعید و رویا) اما در تمام مدت صد دقیقه‌ای فیلم هیچ یک از این شخصیت‌ها با وجود اینکه کارگردان زمان زیادی برای پروراندن آنها در اختیار دارد، از آب و گل در نمی آیند و جز یک سری ابعاد سطحی که با دیالوگ و موقعیت شکل گرفته، هیچ انتخاب یا عدم انتخابی بر سر راه کاراکترها قرار نمی گیرد که از این تک بعدی بودن در بیایند و برای مخاطب بیش از این شناسانده شوند.

عدم پرداخت درست شخصیت ها

این عدم پرداخت درست شخصیت ها باعث شده که روابط آدم ها به خصوص رابطه میان «سعید» و «رویا» به هیچ وجه عمق پیدا نکند و به جز چند دیالوگ ساده انگارانه (که ناشی از عدم تسلط و شناخت نویسنده به شخصیت هایی که خلق کرده است می باشد) چیزی از رابطه آن ها دستگیر مخاطب نشود. علاوه بر این ها، فیلمساز به جای پر کردن نیمه دوم فیلم با مایه های فیلمنامه ای، به اجرای هرچه احساسی تر موقعیت هایش روی آورده است که این صحنه ها بیشتر از آنکه بار دراماتیک داشته باشند، به اصطلاح«سانتی مانتال» شده اند و کارکردی جز گرفتن گریه از مخاطب ندارند.

پیشنهاد دانلود فیلم ایرانی:

خرید قانونی فیلمدانلود فیلم مارموز

دانلود فیلم | دانلود سریال ایرانی

از این رو مشکل اصلی فیلم مانند دیگر فیلم های سینمای ایران در «فیلمنامه» آن است. اساسا حفره‌های زیادی در فیلمنامه وجود دارد که هم از نظر دراماتیک مشکل بوجود می آورند و هم از نظر منطقی می لنگند مانند منطق اینکه چرا اساسا «نبات» با وجود اینکه اینقدر کارگردان تاکید دارد که بچه عاقلی است، در این همه سال حتی یک بار هم سراغ مادرش را نگرفته است و خیلی منطق های روایی دیگر که اساسا باید روابط علت معلولی چنین داستانی را شکل دهند و فیلمساز هیچگونه پیش بینی ئی برای آن نکرده است.

کم مایگی موقعیت های موجود در فیلمنامه

از این رو وقتی اساس یک فیلم ملودرام که «فیلمنامه» آن است، مشکل داشته باشد، عملکرد بقیه عناصر فیلم نیز تحت الشعاع قرار می گیرد. زاویه دوربین فیلم نبات در برخی مواقع بیشتر از آنکه شبیه به یک اثر سینمایی شباهت داشته باشد، فیلم را در قد و قواره سریال‌های تلویزیونی درآورده که این ایراد هم ریشه در کم مایگی موقعیت های موجود در فیلمنامه دارد. کم مایگی فیلمنامه اجرای بازیگران را هم مختل کرده است و بازیگری مانند «شهاب حسینی» اجرای موفقی را مقابل دوربین پگاه ارضی پشت سر نمی گذارد و از متوسط فراتر نمی رود چه برسد به بقیه عوامل جلوی دوربین که اکثرا نابازیگر هستند.

فیلمساز قصد داشته که از احساسی کردن صحنه های فیلمش با موسیقی خودداری کند اما متاسفانه با دیالوگ نویسی نه چندان محکم از پس این کار برنیومده و از قدرت آهنگساز فیلم که شخص بزرگی مثل ناصر چشم آذر است تنها در موسیقی تیتراژ پایانی به درستی بهره برده است.روی هم رفته «نبات» یک نیمه اول خوب و قابل تامل دارد که در نیمه دوم تبدیل به حسرتی بزرگ و تلاشی هدر رفته می شود.

لینک های دانلود فیلم نبات با انواع کیفیت کم حجم تا عالی

در صورت پخش از شبکه نمایش خانگی لینک دانلود فیلم نبات به رنگ قرمز تغییر می کند.

دانلود فیلم نبات کیفیت انتخابی کاربر  :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم نبات 480p :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی   4,000 تومان

دانلود فیلم نبات 720p :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی   4,500 تومان

دانلود فیلم نبات 1080p :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی  5,000 تومان

دانلود فیلم نبات Hq 1080 :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی  6,000 تومان

دانلود فیلم نبات Bluray  :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی   7,000 تومان

منبع:ابزار قالب وبلاگ کد تولز

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
کد تولز
جملات زیبا از کتاب های مشهور

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]جملات زیبا از کتاب های مشهور | متن زیبا از کتاب های معروف برشی هایی زیبا از کتاب های معروف ایرانی و خارجی را با هم مطالعه می کنیم. متن های معروف دنیا، جملات انگیزشی کتاب ها، متن عاشقانه از کتاب های معروف، برشی از …

اخبار
تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان

امتیاز شما [کل: 1 میانگین: 2]تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان ابزار وبلاگ: تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان گروه علمی: بیماری آرتریت می تواند عملکرد افراد را به ویژه در زمان تشدید درد مفاصل با مشکل مواجه کند به گونه ای که فرد نمی تواند حتی امور …

بهترین سایت برای بک لینک,خرید بک لینک سایت,ovdn f; gdk;,خرید بک لینک چیست,خرید بک لینک اینستاگرام,سامانه هوشمند بک لینک,خرید بک لینک باکیفیت,بک لینک های قوی,خرید بک لینک چیست
اخبار
2
خرید بک لینک

امتیاز شما [کل: 2 میانگین: 3]خرید بک لینک یک بک‌لینک با کیفیت می تواند قدرتمندتر از 1000 بک‌لینک با کیفیت پایین باشد. #همه بک‌ لینک‌ها برابر نیستند. اگر می خواهید در SERP ها رتبه بالاتری داشته باشید ، بر دریافت بک‌لینک های با کیفیت تمرکز کنید. کدام را ترجیح می …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x