دانلود فیلم عرق سرد | بررسی اختصاصی فیلم ایرانی عرق سرد

دانلود فیلم عرق سرد | بررسی اختصاصی فیلم ایرانی عرق سرد
دانلود فیلم جدید 2019 و 98
امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

دانلود فیلم عرق سرد | بررسی اختصاصی فیلم ایرانی عرق سرد

دانلود فیلم عرق سرد | بررسی اختصاصی فیلم ایرانی عرق سرد

عکس نمایه جدید خاص عرق سرد باران کوثری » دانلود فیلم ایرانی » تحلیل و دانلود فیلم‌سینمایی عرق سرد

بیرقی تلاش کرده براساس یک داستان واقعی با پس زمینه ورزشی، درامی پرتحرک بسازد و در عین حال یک محدودیت مدنی برای زنان را به نقد بکشد. این وجه مضمونی و تم مبارزه برای احقاق حق موجب شده است، «عرق سرد» فیلم جسور و مهمی باشد. «عرقِ سرد» اقتباسی است آزاد از ماجرای ممنوع‌ الخروج شدن نیلوفر اردلان، کاپیتان و ستاره‌ی تیم ملی فوتسال بانوان ایران، در آستانه‌ی جام ملّت‌های آسیا توسط همسرش که اتفاقا مجری معروف تلویزیون است.

کد تولز: فیلم «عرق سرد» دومین ساخته سهیل بیرقی در مقام کارگردان پس از تجربه موفق فیلم «من» است که در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر هم در بخش «نگاه نو» و هم در «سودای سیمرغ» به رقابت پرداخت. این کارگردان جوان از همان فیلم اول ثابت کرد که شاخک های تیزی نسبت به جامعه خودش دارد.

نقد و بررسی فیلم ایرانی عرق سرد از سایت کد تولز

 قصّه‌ی فیلم عرق سرد

[Cold Sweat 2018 ‧ Drama/Sport ‧ 1h 28m 6.3/10 · IMDb] قصّه‌ی فیلم بر اساس این ماجرا (و دیگر ماجراهای مشابه) شکل می‌گیرد امّا به هیچ وجه قصدِ بازسازی آن ماجرا را ندارد و قصّه‌ی خودش را تعریف می‌کند و در نهایت نتیجه‌گیری خودش را از این ماجرا انجام می‌دهد. در واقع «عرق سرد»، فیلمی است درباره‌ی قانونی که این قدرت را به مردان ایرانی می‌دهد تا هروقت «دلشان بخواهد»، بدون اینکه حتّی مجبور باشند دلیلِ محکمه‌پسندی ارائه کنند مانع خروج همسرشان از کشور شوند (حتّی اگر همسرشان کاپیتان تیم ملی باشد).

روایت فیلم در چنین بستری رخ می‌دهد و شخصیت‌ها نیز در مواجهه‌ی با این بحران، ساخته و پرداخته می‌شوند. بحرانی که همان ابتدای فیلم رخ می‌دهد (ممنوع الخروج شدنِ بازیکن زنِ فوتسال توسطِ همسرش و قوانین مربوط به آن) و تا پایان نیز، حل ناشده باقی می‌ماند.

عرقِ سرد

اما واکنش این زنان به این بحران چیست؟ عرق سرد، یا در اثر استرس تولید می‌شود و یا نشانه‌ای است از یک آسیب. فیلمِ عرق سرد نیز گویی می‌خواهد به شکلی استعاری در نقطه‌ای که عرقِ سرد ترشح شده است، بیایستد و در آن وضعیت تامل کند. حال، هم‌تیمی‌ها نه تنها از او حمایتی نمی‌کنند، حتی با تلفنِ همراه‌شان نیز حداقل پیامی همدلانه به هم‌تیمی درگیر مشکل، نمی‌دهند و او را تنها می‌گذارند. از سویی دیگر سرپرستِ خانمِ تیم نیز بجایِ حمایت و یا حداقلِ وعده‌ی حمایت، مسئله را بی‌ارتباط با فدراسیون تعبیر می‌کند و رفتاری تحریک‌آمیز با فردِ دارای مشکل دارد.

لینک های دانلود فیلم عرق سرد با انواع کیفیت کم حجم تا عالی

در صورت پخش از شبکه نمایش خانگی لینک دانلود فیلم عرق سرد به رنگ قرمز تغییر می کند.

دانلود فیلم عرق سرد کیفیت انتخابی کاربر  :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم عرق سرد 480p :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلمعرق سرد 720p :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم عرق سرد 1080p :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم عرق سرد Hq 1080 :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم عرق سرد Bluray 1080p  :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

 

آن سوی ماجرا نیز واکنشِ وکیل و مدافع که بی‌شباهت با فردِ روشنفکر و فعالِ حقوقِ زنان نیست با برخوردی هیجانی و حتی شاید سواستفاده از موقعیت، به عنوانِ تبلیغی برای خود، به مسئله ابعادِ دیگری می‌دهد و تا خودش دیده شود که در پایان به ضرر موکل تمام می‌شود. دوست و هم‌خانه نیز پیوند عاطفی را برهم می‌زند و باز هم به دلیل تحریک‌های خانمِ سرپرست و وعده‌ی فیکس بازی کردن، رفیق خود را تنها می‌گذارد.

نقش کاپیتان فیلم ایرانی عرق سرد

کاپیتان، هم در اثرِ خطاهای فردی و هم ضعفِ در سیستمی که در آن زیست می‌کند، تنها می‌ماند. ضعفی که نشان از ناتوانی در فهم و حلِ بحران است. قانون، فدراسیون فوتبال، رسانه و صدا و سیما، فعالانِ اجتماعیِ پر سر و صدا در شبکه‌های اجتماعی و … هیچ‌کدام به فردِ در بحران، کمک نمی‌کنند تا وضعیت‌اش بهبود یابد و او در پایان، در نهایتِ تنهایی و انزوا، به رفتاری کودکانه متوسل می‌شود با تخریب همسر، رضایتی کودکانه در او شکل می گیرد.

جامعه مدرن زده امروز ایران

همین سوژه به ظاهر فمنیستی کافیست تا فیلم را در دام آزادی خواهی افراطی برای زنان بیفتد و از مساله اصلی که نقد جدی وجود چنین قانونی است دور شود. به نوعی فیلم درباره یک جور «برده داری مدرن» است که جامعه مدرن زده امروز ایران به آن دچار شده است اما ابدا در راستای طرح چنین مساله ای به دام فمینیسم نمی افتد که شاید اگر این فیلمنامه دست هر کارگردان نابلد دیگری بود، فیلم مملو از شعارهای آزادی خواهانه و… می شد که برای مخاطب بسیار غیرقابل تحمل بود. اما حالا «عرق سرد» نه تنها اینطوری نیست، بلکه قصه جمع و جور و عاری از شعارش را بدون کوچکترین لکنت و ادعایی روایت می کند.

این مساله نوید ظهور یک فیلمساز دقیق و آگاه را به سینمای ایران می دهد که اساسا «جامعه شناسی» می فهمد و فیلمش ابدا خنثی نیست. سالها بود که جای خالی همچین فیلمهایی در سینمای ایران خالی بود ؛ فیلم هایی که با آسیب شناسی ، یک گوشه از جامعه ایران را به چالش می کشند و آن را نیشگون می گیرند و با طرح یک پرسش جدی بر اساس یک واقعیت، مخاطب را وادار به تفکر می کنند.

سوای جنبه های تکنیکی اثر که در ادامه اشاره ای خواهیم داشت، یک سری فیلم ها از این جنس نیز باید ساخته بشوند که ساخته شدن یا ساخته نشدن آن ها با هم تفاوت داشته باشد. فیلمهایی که آیینه تمام نمای قسمت مهمی از جامعه شان هستند.

پیشنهاد دانلود فیلم ایرانی:

دانلود فیلم شعله ور
دانلود فیلم ما همه با هم هستیم
دانلود فیلم متری شیش و نیم
دانلود فیلم رحمان 1400

قدرت اصلی «عرق سرد»

بدون شک قدرت اصلی «عرق سرد» در فیلمنامه آن است ؛ فیلم شروع، نقطه اوج و پایان مشخص و اندازه ای دارد و قصه آن به شدت سرراست و عاری از پیچیدگی است که این مساله اساسا برای نقد وجود این قانون در جامعه کاملا یک حُسن محسوب می شود. اتفاقی که در اجرای این فیلمنامه هم افتاده به همین شکل است ؛ کارگردانی اثر نیز عاری از بازی های فرمال و دوربین روی دست های بی مورد و…ایست که فیلم های اجتماعی امروز سینمای ایران به آن دچارند.

همچنین بیرقی به درستی روایت اثر را از حالت راوی اول شخص خارج کرده است و برای دادن هویت و پرداخت بهتر شخصیت «یاسر شاه حسینی» (با بازی امیر جدیدی) در مقابل کاراکتر افروز اردستانی(باران کوثری) که شخصیت اصلی است، بخش زیادی از قصه و روایت را به او اختصاص داده است. لذا مخاطب به خوبی به شخصیت یاسین که اساسا «ریاکار » و «دو رو» است آگاه می شود تا این تقابل شکل یافته به دست کارگردان را بهتر درک کند. از این رو فیلم دعوت به دیدن یک شکل ویترینی و متظاهرانه ای از آدم هاست. یاسین شاه حسینی که مجری تلویزیون است، به همان اندازه که جلوی دوربین بزک و گریم می شود ، به همان اندازه نیز ریاکار است.

عرق سرد، گفتمان نهادهای مسئول، قانون، رسانه، زنان و فعالان اجتماعی را دعوت به پرسش از خود می‌کند و همگی را به مشاهده‌ی وضعیت فرامی‌خواند. گویی سکانس دادگاه و جای‌گیری دوربین در نقطه‌‌ای روبه‌روی شخصیت‌ها، دعوتی استعاری است از همه تا مشاهده و قضاوت کنند.

منبع:ابزار وبلاگ نویسی حرفه ای کد تولز

برچسب ها:دانلود فیلم عرق سرد با کیفیت عالی,دانلود فیلم عرق سرد با لینک مستقیم,دانلود فیلم عرق سرد اپارات,دانلود فیلم عرق سرد کامل اپارات,دانلود فیلم عرق سرد در,دانلود فیلم عرق سرد رایگان,دانلود فیلم عرق سرد کامل نماشا,دانلود فیلم عرق سرد با حجم کم,دانلود فیلم عرق سرد تماشا,دانلود فیلم عرق سرد باران کوثری,دانلود رایگان فیلم عرق سرد کامل,دانلود فیلم عرق سرد بدون سانسور,دانلود فیلم عرق سرد نماشا

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
کد تولز
جملات زیبا از کتاب های مشهور

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]جملات زیبا از کتاب های مشهور | متن زیبا از کتاب های معروف برشی هایی زیبا از کتاب های معروف ایرانی و خارجی را با هم مطالعه می کنیم. متن های معروف دنیا، جملات انگیزشی کتاب ها، متن عاشقانه از کتاب های معروف، برشی از …

اخبار
4
برنامه و نتایج بازیهای رئال مادرید،بازی بعدی رئال مادرید،ساعت بازی رئال مادرید امشب

امتیاز شما [کل: 4 میانگین: 3.3]رئال مادرید | اخبار رئال مادرید نقل و انتقالات رئال مادرید ✅ ورودی ها 🚨🚨🚨 #رسمى روديگر به رئال مادريد پيوست 🔥🔥🔥 ❌ خروجی های رسمی: مارسلو، سبایویس، بیل و ایسکو ❌ خروجی های احتمالی: ماریانو، یوویچ، وایخو 🤝 تمدید های احتمالی: ميليتائو و وینی …

اخبار
تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان

امتیاز شما [کل: 1 میانگین: 2]تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان ابزار وبلاگ: تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان گروه علمی: بیماری آرتریت می تواند عملکرد افراد را به ویژه در زمان تشدید درد مفاصل با مشکل مواجه کند به گونه ای که فرد نمی تواند حتی امور …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x