فیلم‌ ددپول 1,2 deadpool: خون، شمشیر، گلوله، حالا بخند

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

(خون، شمشیر، گلوله… ددپول. Dead pool 1_2) اگر از دوستداران سینمای فانتزی و ابرقهرمانی باشید و فیلم‌ها و سریال‌های مهم این ژانر را دنبال کرده باشید حتما در بسیاری از مواقع با خود گفته اید چرا این قهرمان‌ها دربرخورد با دشمنان خویش (که همواره قهرمان این نوع داستان‌ها و مخاطبان آنها را خون به جگر می‌کنند) متواضع و دلرحم هستند و به اصطلاح همواره با آنان مماشات می‌کنند و سعی می‌کنند تا حد ممکن آنها را از بین نبرند و  دستشان به خون آلوده نشود …

خب اگر چنین حسی را بارها تجربه کرده اید و حسابی از دست این نوع نگرش عصبی هستید بهترین پیشنهاد برای شما تماشای فیلم‌های (ددپول) هستند. ددپول به تنهایی تاوان تمام کم کاری‌ها و دل رحمی های سایر همکارانش در مقابل اشرار را می‌دهد و تا دلتان بخواهد بیرحمانه با شمشیر، سلاح گرم، مشت و لگد و… از خجالت آن‌ها در می آید. (بدون هیچ عذاب وجدانی!) ددپول نه تنها در این زمینه بلکه درموارد دیگری نیز متفاوت با دیگر قهرمانان هم رده خویش است.

در این دو فیلم به ندرت دیالوگ فکر شده. منطقی و به دردبخور از دهانش خواهید شنید و او اغلب مشغول چرت و پرت گویی و وراجی های بامزه و استفاده از الفاظ بد است بدون آنکه توجه داشته باشد کنارش مثلا چند مرد گردن کلفت نشسته اند یا چند نوجوان یا… ددپول درهر شرایط مشغول به مزخرف گویی است و انصافا این شاخصه را مداوم و پیوسته در این دو فیلم می‌بینیم و گاهی هم به شدت بدانها می‌خندیم (بهترین این شوخی‌های کلامی مربوط به شوخی‌ها با دیگر آثار سینمایی از جمله ولورین و ابرقهرمانان دنیای دی سی است!)

ددپول اصولا انسانی کاملا معمولی با فرهنگی عامه پسند است. در این دو فیلم خبری از نگرش های عمیق شخصیتی در او نمی‌بینیم و در فیلم اول صرفا به قصد (انتقامجویی) از دشمن خویش خون به پا می‌کند و در قسمت دوم نیز اوضاع تقریبا مشابه فیلم قبلی است با این تفاوت که جناب ددپول کمی درقبال یک پسربچه جهش یافته خشمگین احساس مسئولیت نیز می‌کند. اما با این وجود شاید یکی از دلایل محبوبیت بیش از حد او همین عادی بودن باشد.

ددپول ازنظر شخصیتی کاملا شبیه بچه زرنگ‌های هرمحله است که فقط یک تغییر آزمایشگاهی و کمی جنون از او یک قهرمان ساخته است. تفاوت او و دیگر قهرمان‌ها در این حد نمی ماند و سازندگان در نوع روایت فیلم‌ها نیز متفاوت عمل نموده اند. به عنوان مثال در قسمت اول از همان سکانس نخست ددپول را لباس پوشیده، نقاب زده، مسلح و آماده نبرد می‌بینیم و پس از اکشن‌هایی نفس‌گیر آرام آرام با زندگی قبل وی آشنا می‌شویم یا در قسمت دوم ددپول در چالشی عجیب درحالیکه به شدت از زندگی خویش زده شده و مدام دنبال راهی است تاخودرا از شر نکبت زندگیش خلاص کند می‌بایست همزمان برای امید دادن به پسر جهش یافته آتش‌زا تلاش کند و لحظات جالبی هم دراین میان شکل می‌گیرند از جمله فداکاری پایانی ددپول برای نجات جان پسر یا مثلا ددپول برخلاف برخی همتایان خویش وسیله نقلیه مخصوص به خود را ندارد و با (تاکسی) به محل ماموریت می‌رود!

ددپول به معنای واقعی کلمه (دیوانه و بی مغز) است. خوشبختانه سکانس‌های اکشن و تعقیب وگریز نیز کاملا بر همین اساس طرح ریزی و اجرا شده اند (حمله ددپول به کاروان دشمنانش در ابتدای قسمت نخست و درگیری در زندان و سکانس سقوط با چتر نجات در فیلم دوم) به خوبی گواه براین امر هستند که سازندگان اصولا با خود گفته اند هرچه عجیب وخونین و وحشی تر بهتر.

پس سکانس‌هایی خلق کرده اند که از نظر میزان تولید هیجان با بزرگترین فیلم‌های مارول برابری می‌کنند. این شور و حال در تیتراژ ابتدایی هم نمود مشخصی دارد و از هر گوشه و کنار آن می‌توان ردی از خلاقیت و نبوغ را مشاهده کرد. (استفاده از جملات توضیحی که کنار عنوان سازندگان اثر می آید) بهترین مثال برای این بخش است. اما تمام این نکات به کنار تاثیر شگرفی که (رایان رینولدز) در ایفای نقش ددپول دارد برگ برنده اصلی این فیلم‌هاست.

رینولدز نقش را کاملا مال خودکرده است و همانطوری که مثلا (کیانوریوز با جان ویک می‌درخشد و دنزل واشنگتون با اکولایزر) او هم چنان نقش خود را جدی گرفته که چه در لحظات زیر نقاب و چه در لحظات عادی عملکرد بی نقصی ارائه می‌دهد. رینولدز به تعادل مناسبی بین شوخی و موقعیت‌های جدی رسیده و در هر دو وضعیت به اصطلاح کار را درآورده است. رینولدز گویا سال‌ها صبرکرد تا به حقش برسد و انصافا هم تمام تلاشش را به خرج داده و خروجی عالی هم تحویل مخاطبان داده است. ددپول (که البته خودش هم تاکید دارد قهرمان نیست!) تجربه ایست متفاوت، چرک، خونین، پرشور و تماشایی. ددپول یکی از بهترینهای ژانر خود است شک نکنید!

همچنین ببینید: دانلود فیلم » دانلود فیلم ایرانی » نقد فیلم  » وبلاگ

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
اخبار
دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

اخبار
دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

اخبار
دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x