فیلم iron man 1 مرد آهنی 2008

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

فیلم iron man 1 – جهان سینمای مارول از سال ها قبل در سینما حضور داشته با فیلم هایی مثل سه گانه ی مرد عنکبوتی سم ریمی، اما مارول با ساخت فیلم مرد آهنی ۱ به عنوان استودیو وارد جهان سینما شد.

فیلم آیرون من 1 به چند دلیل جز بهترین و مهم ترین فیلم های مارول میباشد، این فیلم یک آغاز عالی برای جهان سینمای مارول بود، شخصیت و قهرمان اصلی داستان تونی استارک (با بازی به یاد ماندنی رابرت دنی جونیور) یک فرد ثروت مند و نابغه ی خوشگذران است در اثر گروگان گیری در افغانستان و تلاش برای نجات و فرار از دست تروریست ها یک ربات را در غاری با امکانات کم میسازد و پس از نجات سعی می کند خراب کاری ها مشکلاتی که به وسیله سلاح های تولیدی شرکت وی ایجاد شده رفع کند.

مسیری که تونی استارک از اول فیلم تا پایان آن برای تبدیل شدن به مرد آهنی می پیماید واقع گرایانه و دور از شعار زدگی است، تونی استارک مصمم بودن، هوش، تغیر و تحول (تبدیل شدن از انسان بی بند و بار و بی خیال به شخصی مسئولیت پذیر و آینده نگر)، جذابیت و کاریزماتیک بودن، فان بودن و … را با هم دارد و اتفاقات فیلم و فیلم نامه در مسیر منسجمی قرار دارد و علاوه بر منسجم بودن خود فیلم، پایه ریزی خوبی برای آینده ی جهان سینمایی مارول میکند.

الگو های متناسب و کاربردی این فیلم در فیلم های دیگر جهان سینمایی مارول تکرار میشود، بررسی گذشته ی قهرمانان و مسیری که برای تبدیل شدن به قهرمان طی می کنند، اکشن های جذاب و جلوه های بصری و ویژه ی عالی، شخصیت پردازی های واقع گرایانه و ملموس، انسجام فیلم نامه و پرداخت خوب به شخصیت منفی (هرچند که جهان سینمایی مارول بعد از فیلم کاپیتان آمریکا جنگ داخلی در شخصیت پردازی ویلن ها لنگ میزند و اکثر ویلن ها هم فاز انتقام جویی میگیرند و هدفشان انتقام گرفتن از سوپر هیرو ها است)

مهم ترین نقطه ی قوت فیلم بازی رابرت دنی جونیور در نقش تونی استارک بود (هر چند بهترین نقش آفرینی وی نبود) که این بازی و شخصیت پردازی در فیلم های دیگر جهان سینمایی مارول تکرار شد تا مرد آهنی را به کاریزماتیک ترین و بهترین شخصیت جهان سینمای مارول تبدیل کند.

همچنین ببینید: دانلود فیلم » دانلود فیلم ایرانی » سریال » نقد فیلم » وبلاگ

یینسن: تونی تو چی، خانواده داری؟
تونی استارک: نه
یینسن: پس تو مردی هستی که همه چیز داری (ثروت و هوش و …) ولی هیچ چی نداری (خانواده)

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
اخبار
دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

اخبار
دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

اخبار
دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x