داعش چیست و چگونه Isis بوجود آمده است؟

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

داعش چیست و چگونه Isis بوجود آمده است؟

اطلاعات کلی داعش

  • رهبر: ابو ابراهیم الهاشمی القرشی
  • بنیانگذار: ابی معبر زرقوی
  • تأسیس: 1999

Isis به زبان ساده چیست؟

دولت اسلامی عراق و شام (داعش) ، یا دولت اسلامی در عراق و سوریه (داعش) ، یا دولت اسلامی ، (داعش) یک گروه جهادی و تروریستی است.

در عربی غالباً “داعش” نامیده می شود. در لیبی ، نیجریه ، سوریه و بخش کوچکی از شمال عراق فعالیت می کند. تحت تأثیر فرقه وهابیون اسلام است.

داعش (دولت اسلامی عراق و سوریه) ، همچنین به عنوان داعش (دولت اسلامی عراق و شام) شناخته می شود ، یک گروه جهادی سنی مذهب است که دارای یک ایدئولوژی خشن خاص است و خود را خلافت می نامد و ادعای اقتدار دینی بر همه مسلمانان را دارد.

الهام گرفته از القاعده بود اما بعداً به طور علنی از آن اخراج شد. کارشناسان تروریسم RAND بودجه ، مدیریت و سازمان این گروه را تجزیه و تحلیل کرده اند.

استفاده هوشمندانه از رسانه های اجتماعی برای استخدام و جمع آوری سرمایه و بی ثباتی که باعث ایجاد گروه به عنوان یک مشکل منطقه ای در خاورمیانه شد.

معنی Isis در عربی چیست؟

4. 0. داعش مخفف دولت اسلامی در عراق و سوریه است و یک گروه مبارز افراطی است که طبق قوانین وهابی / سلفی حاکم است. در عربی این گروه به داعش نیز معروف است.

داعش چیست و چگونه بوجود آمده است؟

از بازماندگان القاعده در عراق (AQI) ، شاخه محلی القاعده که توسط ابومصعب الزرقاوی در سال 2004 تأسیس شد ، ظهور کرد. پس از چندین سال در مبهمیت محو شد اما از سال 2011 دوباره شروع به کار کرد.

این گروه توسط سازمان ملل به عنوان یک سازمان تروریستی تعیین شده است.

سازمان ملل داعش را مسئول ارتکاب نقض حقوق بشر ، نسل کشی ، جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت می داند.

دولت در مقیاس تاریخی در شمال عراق دست به نسل کشی و پاکسازی قومی زد.

داعش معتقد است كه فقط یك مرجع قانونی می تواند رهبری جهاد را بر عهده بگیرد و اولین اولویت بر سایر مناطق جنگی مانند جنگ با كشورهای غیر مسلمان ، تطهیر جامعه اسلامی است. به عنوان مثال ، داعش گروه سنی فلسطین حماس را مرتد می داند که هیچ اقتدار قانونی ندارند.

داعش از سال 1999 آغاز شد ، با القاعده بیعت کرد و در شورش عراق پس از حمله نیروهای غربی به عراق در سال 2003 شرکت کرد.

در ژوئن 2014 ، این گروه خود را خلافت جهانی اعلام كرد و خود را به عنوان دولت معرفی كرد (الدولة الإسلامیة الدوله الاسلامیه ؛ داعش).

ر سال 2015 ، داعش حداقل در هشت کشور دیگر به شبکه ای از شرکت های وابسته گسترش یافت.

شعب ، طرفداران و وابستگان آن به طور فزاینده ای حملات را به خارج از مرزهای به اصطلاح خلافت خود انجام می دهند. در ماه اکتبر ، وابسته داعش به مصر هواپیمای روسی را بمباران کرد و منجر به کشته شدن 224 نفر شد. در 13 نوامبر ، 130 نفر در یک سری حملات هماهنگ در پاریس کشته و بیش از 300 نفر زخمی شدند.

Isis از کجا بودجه گرفت؟

درآمد حاصل از اشغال سرزمین (شامل کنترل بانک ها ، مخازن نفت و گاز ، مالیات ، اخاذی و سرقت دارایی های اقتصادی) آدم ربایی برای باج. کمک های مالی توسط یا از طریق سازمان های غیر انتفاعی. پشتیبانی مادی توسط مبارزان خارجی.

اطلاعات بیشتر:

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
کد تولز
جملات زیبا از کتاب های مشهور

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]جملات زیبا از کتاب های مشهور | متن زیبا از کتاب های معروف برشی هایی زیبا از کتاب های معروف ایرانی و خارجی را با هم مطالعه می کنیم. متن های معروف دنیا، جملات انگیزشی کتاب ها، متن عاشقانه از کتاب های معروف، برشی از …

اخبار
تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان

امتیاز شما [کل: 1 میانگین: 2]تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان ابزار وبلاگ: تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان گروه علمی: بیماری آرتریت می تواند عملکرد افراد را به ویژه در زمان تشدید درد مفاصل با مشکل مواجه کند به گونه ای که فرد نمی تواند حتی امور …

بهترین سایت برای بک لینک,خرید بک لینک سایت,ovdn f; gdk;,خرید بک لینک چیست,خرید بک لینک اینستاگرام,سامانه هوشمند بک لینک,خرید بک لینک باکیفیت,بک لینک های قوی,خرید بک لینک چیست
اخبار
2
خرید بک لینک

امتیاز شما [کل: 2 میانگین: 3]خرید بک لینک یک بک‌لینک با کیفیت می تواند قدرتمندتر از 1000 بک‌لینک با کیفیت پایین باشد. #همه بک‌ لینک‌ها برابر نیستند. اگر می خواهید در SERP ها رتبه بالاتری داشته باشید ، بر دریافت بک‌لینک های با کیفیت تمرکز کنید. کدام را ترجیح می …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x