نگاهی به فیلم Justice League 2017: لیگ کم فروغ قهرمانان

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

نگاهی به فیلم Justice League 2017: لیگ کم فروغ قهرمانان

لیگ کم فروغ قهرمانان . Justice League

زمانیکه فیلم (بتمن علیه سوپرمن) اکران شد اکثر منتقدان و تماشاگران فیلمنامه را پاشنه آشیل کار میدانستند. فیلمنامه ای که اگر آن را از حیث منطق، اوج و فرودهای داستانی، شخصیت پردازی و تعلیق و سایر اجزای فیلمنامه نویسی با فیلمنامه (لیگ عدالت) مقایسه کنیم به راحتی متوجه میشویم با چه متن خوبی طرف بوده ایم. متاسفانه ساخته جدید دنیای دی سی امروز از نظر فیلمنامه در حد فاجعه است. باورش سخت است تیم سازنده این فیلم نه تنها کوچکترین پیشرفتی در نوشتن متن حاصل نکرده اند بلکه همان معدود نکات مثبت فیلمنامه قبلی را هم از دست داده اند.

لیگ عدالت که شامل گردهمایی بتمن، زن شگفت انگیز، سایبورگ و فلش و آکوآمن میشود تنها متکی به جلوه های ویژه شلوغ و گاها درهم و برهم و اکشنهایی سنگین و به اصطلاح خفن است و تنها دلیلی هم که میتوان کسی را به دیدن این فیلم تشویق کرد همین اکشنها و زرق و برقهای عکس‌یست. عجیبترین نکته منفی در مورد لیگ عدالت عجله بدون توجیه سازندگان فیلم برای حضور ابرقهرمانهای مختلف در فیلم است. بیننده این فیلم بدون آنکه فیلمهای مستقلی از آنها دیده باشد (به استثنای سوپرمن و زن شگفت انگیز) باید آنها را در موقعیتهایی عجیب و غریب تماشا کند و چون نمیتواند با آنها همذات پنداری کند و عملا حس خاصی به آنان ندارد در نتیجه پس از تماشای فیلم نه آنچنان ذوق زده میشود و نه میتواند منتظر قسمتهای بعد باشد.

لیگ عدالت حتی از پتانسیل بتمن که بدون شک از عمیقترین شخصیتهای ابرقهرمانی هست نیز به درستی بهره نمیبرد. بتمن فیلم بتمن علیه سوپرمن به مراتب بهتر و باور پذیر تر از این یکی است. طبیعتا در چنین شرایطی تقصیر را نمیتوان برگردن بن افلک انداخت. لیگ عدالت شتابزده است. متاسفانه در این بین به مانند اکثر اثار ابرقهرمانی این سالها بدمن درست و درمانی هم نمیبینیم. استپن ولف هم فرسنگها از لکس لوتر فیلم قبلی ناپخته تر. تک بعدی تر و فراموش شدنی تر است.

واقعا هرچه فکر میکنم بتمن علیه سوپر من با تمام نقصهایش چند سکانس اکشن به یادماندنی داشت. بیست دقیقه آغازین خوشساخت و چندین شات چشمنواز و چند ایفای نقش خوب هم داشت که متاسفانه لیگ عدالت به جز چند اکشن خوب و نه عالی نکته قابل ذکر دیگری ندارد. به هر حال لیگ عدالت از آنجا که دنباله ای بر فیلمهای قبلی دنیای دی سی به شمار میرود باید دیده شود اما باید هنگام تماشای آن سطح توقعات را به شدت پایین آورده و به هیچ نکته ای در بطن داستان و روابط شخصیتها و غیره توجه نکنید.

لیگ عدالت فیلمیست در حد (جوخه انتحار) بیشتر از آن توقع نداشته باشید.

همچنین ببینید: فیلم » فیلم ایرانی » نقد فیلم » وبلاگ

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x