همه چیز درباره سریال Money Heist/نقد,زمان پخش,اینفوگرافی سریال سرقت پول (آپدیت)

سریال money heist,نقد سریال money heist,نقد سریال خانه اسکناس,سریال سرقت پول,بازیگران سریال سرقت پول,سریال خانه کاغذی,نقد سریال money heist,نقد و بررسی سریال money heist
دانلود فیلم جدید 2019 و 98
1
امتیاز شما
[کل: 2 میانگین: 1.5]

همه چیز درباره سریال Money Heist/تحلیل,تاریخ پخش و اخبار سریال La casa de papel نت فلیکس (آپدیت می شود)

سریال money heist,نقد سریال money heist,نقد سریال خانه اسکناس,سریال سرقت پول,بازیگران سریال سرقت پول,سریال خانه کاغذی,نقد سریال money heist,نقد و بررسی سریال money heist

تصویر پروفایل » بررسی سریال اسپانیایی «سرقت پول» (Money Heist)

کد تولز: سریال سرقت پول به اسپانیایی: La casa de papel و به انگلیسی: Money Heist – در تاریخ امروز به طور مفصلMoney Heist را نقد می کنیم. سریال «سرقت پول» (Money Heist) محصول کشور اسپانیا و ساخته‌ی آقای «الکس پینا» است. اولین فصل این سریال در ماه می سال ۲۰۱۷ و از شبکه‌ی Antena 3 پخش شد. البته در اواخر همان سال شبکه‌ی Netflix آن را خریداری کرد و در سطح جهانی شروع به پخش کردن آن کرد. فصل اول این سریال شامل ۱۵ قسمت می‌شد.

صفحه اخبار و اطلاعات سریال سرقت پول در صورت وجود اخبار جدید بروزرسانی خواهد شد

داستان سریال اسپانیایی سرقت پول Money Heist

داستان این سریال به طور کلی درباره‌ی فردی با نام مستعار «پروفسور» است که او مغر متفکر یک گروه از دزدان بسیار متخصص و خاص بوده که به شرکت Factory of Moneda and Timbre با چنان دقتی دستبرد می‌زنند که به عنوان بهترین دزدی در تاریخ اسپانیا شناخته می‌شود و مبلغی در حدود ۲.۴ میلیارد یورو را می‌ دزدند.

پرفسور به عنوان شخصیت اصلی داستان تمام مراحل دزدی را با دقتی مثال‌ زدنی و کامل طراحی و برنامه‌ ریزی می‌کند. او به افراد گروه می‌گوید که نمی‌خواهد هیچ اطلاعات شخصی‌ای از آن‌ها بداند و آن‌ ها نیز نباید هیچ‌ گونه ارتباطی با یکدیگر داشته باشد. به دلیل اینکه آن‌ها اسم یکدیگر را نمی‌دانند، قرار این‌ گونه می‌شود که هم‌دیگر را با اسامی شهر های مختلف صدا بزنند. برای مثال «برلین» اسم فردی است که پلیس‌ ها به شدت دنبال دستگیری او هستند.

نقد و بررسی سریال Money Heist از سایت کد تولز

شخصیت های سریال

[IMDb – 8.6/10]  «توکیو» اسم زنی است که نامزد خود را در یک تیراندازی از دست داده است و پلیس بین‌ المللی نیز برای معرفی او جایزه گذاشته است. «مسکو» فردی است که به مغازه‌های مختلف برای دزدی پوست خز و الماس از زیر زمین تونل می‌زده است. «دنور» در کار معاملات مواد بوده و در کلوپ‌های مختلف دعوا می‌کند. «ریو» نیز مثل موتزارت با کامپیوتر است و متخصص وسایل الکترونیکی و آژیرهای خطر است. دو قلوهایی با نام‌ های «هلسینکی» و «اسلو» و همچنین «نایروبی» که در ساختن پول تقلبی استاد است افراد دیگر گروه را تشکیل می‌دهند. این گروه ۵ ماه را صرف برنامه‌ ریزی این دزدی می‌کنند اما آیا قرار است همه چیز طبق برنامه پیش برود و اینکه موانع پیش روی آن‌ ها کدام اند؟

بازی موش و گربه‌ی بین پلیس‌ها و دزدان مثل یک سمفونی

[wikipedia – money heist] گروگان گرفتن افراد اصلا کار آسانی نیست مخصوصا وقتی که ۶۷ نفر در مقابل روی شما باشید و آن‌ ها قرار است به مدت ۶۰ ساعت در فصل اول در آنجا باشند. بازی موش و گربه‌ی بین پلیس‌ ها و دزدان مثل یک سمفونی است. قطعا با تماشای ۱۳ اپیزود اول این سریال شما به آن اعتیاد پیدا خواهید کرد. بازیگران بازی بسیار خوبی در فصل اول از خود نشان داده اند و رابطه‌ی بین آن‌ها نیز به خوبی شکل گرفته است. داستان پر از پیچش‌ های داستانی و شگفتی‌ ها است و گاها حتی رگه‌ای از طنز نیز در آن پیدا می‌شود. تعلیق موجود در اثر بسیار برای شما جذاب خواهد بود. پیش از این داستان سریالهای: سریال ویچر – سریال چرنوبیل در سایت کد تولز بررسی شد.

فصل دوم سریال Money Heist (اسپویل دارد)

فصل دوم این اثر پس از یک مرور ۲ دقیقه‌ای بسیار کوتاه از اتفاقات فصل اول، درست از همان‌ جایی آغاز می‌شود که فصل قبل پایان یافته بود. «راکوئل» و تحقیقاتش، نیروهای پلیس را به خانه‌ای رسانده است که دزدان در آن‌جا مشغول برنامه‌ریزی سرقت بوده اند و به نظر می‌رسد که پلیس کم کم در حال گیر انداختن این افراد است. راکوئل متوجه می‌شود که شخص مورد علاقه اش کسی نیست جز همان پروفسور داستان، و خود او نیز یک بازی خطرناک را با پلیس‌ ها و مقامات امنیتی شروع می‌شود که بیشتر از همیشه در معرض خطر قرارش می‌دهد. این ناامیدی رو به افزایش در نهایت خود را در اتفاقات Factory of Monenda and Timbre نشان می‌دهد و «توکیو» در نهایت اعتبار ادعای پروفسور را زیر سوال می‌برد.

نقطه‌ی اوج سریال سرقت پول

اگر فصل اول این سریال را ندیده باشید احتمالا در میانه‌ی داستان گم خواهید شد چرا که فصل دوم این سریال به نوعی نقطه‌ی اوج اثر محسوب می‌شود و شخصیت‌پردازی ۱۳ قسمت ابتدایی را به نقطه‌ی اوج خواهد رساند. افرادی که از شخصیت‌های تیپیکال فصل اول راضی نبودند احتمالا با دیدن فصل جدید بسیار خوشحال خواهند شد چرا که تقریبا بر روی تمام شخصیت‌ها (شاید به جز نایروبی) کار زیادی انجام شده است.

برلین بهترین شخصیت فصل اخیر

مخصوصا می‌توان به شخصیت «برلین» اشاه کرد که به سادگی می‌توان او را بهترین و بارزترین شخصیت فصل اخیر دانست و مسیری که او از ابتدا تا به انتها طی می‌کند یکی از بهترین سفرها است. علی‌رغم اینکه فصل دوم مدت زمان کمتری دارد اما پیچش‌های داستانی و تغییر مسیرهای متعددی را در آن شاهد هستیم که شما را در طی تمام لحظات تماشای این اثر غرق در خود نگه دارد.

فصل 3 سریال La casa de papel (تبدیل به اکشنی با سرعتی بسیار بالا می شود)

اما می‌توان کل هدف فصل جدید را در پایان آن دانست و این مسئله که آیا دزد ها بالاخره می‌توانند با پول‌ ها فرار کنند یا اینکه بالاخره گیر پلیس خواهند افتاد. برای پی بردن به این قضیه، موتور متحرک اثر از اینکه تا کجا می‌توانند این‌گونه پیش بروند به این سمت و سو تغییر خواهد کرد که آیا آن‌ها جان سالم به در خواهند برد یا گیر خواهند افتاد. به همین خاطر تنش سرعت پایین اثر تبدیل به اکشنی با سرعتی بسیار بالا می‌شود که کاملا مناسب چنین پایان انفجاری‌ای است اما در عین حال مقداری از تاثیرگذاری خود را نیز از دست می‌دهد.

«توکیو» همچنان راوی است (هیچ‌کدام از شخصیت‌ها احساس امنیت نمی کنند)

اگرچه شخصیت «توکیو» در این فصل نیز همچنان نقش راوی بودن خود را حفظ کرده است و در بخش اعظمی از داستان این فصل نیز همچنان شخصیت اصلی اثر است اما از میانه‌ی اثر به جلو، اتفاقاتی شوکه‌کننده روی می‌دهند که تمرکز اصلی داستان را از روی او برداشته و به روی برلین و سپس نایروبی قرار می‌دهند. این مسئله‌ی گسترش‌یابنده‌‌ی قدرت داشتن خود را در بین اعضای گروه نشان می‌دهد و صدالبته که از سریالی با موضوع جرم انتظار می‌رود که تلفاتی را نیز در میانه‌ی راه خود داشته باشید. «دزدی پول» عملکرد بسیار عالی‌ای در این مسئله دارد که به هیچ‌کدام از شخصیت‌ها اجازه نمی‌دهد احساس امنیت بکنند و همین مسئله به خوبی تنش موجود در اثر را بالاتر می‌برد.

تاریخ پخش فصل سوم سریال Money Heist

شبکه‌ی Netflix اعلام کرده است که فصل سوم این اثر که ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ تولید شده بود قرار است در ماه جولای و روز نوزدهم عرضه بشود.

پی نوشت: نام های دیگر سریال اسپانیایی (خانه پول – خانه اسکناس – خانه کاغذی)

منبع: ابزار وبلاگ نویسی کد تولز

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
Shima
Shima
مهر 7, 1398 3:50 ق.ظ

آیا توکیو مادر دنور هست یا نه؟

کد تولز
جملات زیبا از کتاب های مشهور

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]جملات زیبا از کتاب های مشهور | متن زیبا از کتاب های معروف برشی هایی زیبا از کتاب های معروف ایرانی و خارجی را با هم مطالعه می کنیم. متن های معروف دنیا، جملات انگیزشی کتاب ها، متن عاشقانه از کتاب های معروف، برشی از …

اخبار
4
برنامه و نتایج بازیهای رئال مادرید،بازی بعدی رئال مادرید،ساعت بازی رئال مادرید امشب

امتیاز شما [کل: 4 میانگین: 3.3]رئال مادرید | اخبار رئال مادرید نقل و انتقالات رئال مادرید ✅ ورودی ها 🚨🚨🚨 #رسمى روديگر به رئال مادريد پيوست 🔥🔥🔥 ❌ خروجی های رسمی: مارسلو، سبایویس، بیل و ایسکو ❌ خروجی های احتمالی: ماریانو، یوویچ، وایخو 🤝 تمدید های احتمالی: ميليتائو و وینی …

اخبار
تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان

امتیاز شما [کل: 1 میانگین: 2]تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان ابزار وبلاگ: تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان گروه علمی: بیماری آرتریت می تواند عملکرد افراد را به ویژه در زمان تشدید درد مفاصل با مشکل مواجه کند به گونه ای که فرد نمی تواند حتی امور …

1
0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x