بهترین زمان خواندن نماز شب و آموزش نماز شب کوتاه و بلند با قنوت نماز وتر و انواع نماز شب

نماز شب,احکام نماز شب,کیفیت نماز شب
مذهبی
امتیاز شما
[کل: 3 میانگین: 3.3]

کیفیت نماز شب,نماز شب قدر,خواندن نماز شب,طرز خواندن نماز شب,چگونگی خواندن نماز شب,روش خواندن نماز شب,آداب نماز شب,فضیلت نماز شب,طریقه نماز شب,فواید نماز شب,نماز شب قدر چگونه است, زمانخواندن نماز شب,طریقه خواندن نماز شب,اعمال نماز شب,نماز شب قدر چگونه خوانده می شود,ثواب نماز شب,دستور نماز شب,چگونگی نماز شب,وقت نماز شب,نماز دو رکعتی شب قدر,نماز وتر,قنوت نماز وتر,دعای قنوت نماز وتر واجب,نماز وتر واجب,دعای قنوت نماز وتر,نماز وتر چیست,طریقه خواندن نماز شب ارزوها,نماز شب,الشفع,نماز شب قدر,کیفیت نماز شب ,طریقه خواندن نماز شب, نماز شب قبر,نماز شب چند رکعت است,نماز شب عاشورا,نماز شب اول محرم,فواید خواندن نماز شب,زمان خواندن نماز شب,اموزش نماز شب,نماز شب کوتاه,بهترین زمان خواندن نماز شب,قنوت نماز وتر,نماز وتر چیست

نماز شب,احکام نماز شب,کیفیت نماز شب

بهترین زمان خواندن نماز شب و آموزش نماز شب کوتاه و بلند با قنوت نماز وتر و نماز شب وتر چیست

کیفیت نماز شب

نماز شب مجموعا یازده رکعت است:

1. هشت رکعت آن که دو رکعت دو رکعت مانند نماز صبح خوانده می شود و چهار دو رکعتی آن به نیت نماز شب است.

2. دو رکعت نماز شفع: بهتر است در رکعت اول آن بعد از حمد، سوره ناس و در رکعت دوم بعد از حمد سوره فلق خوانده شود.

3. یک رکعت نماز وتر: بعد از حمد سه بار سوره توحید و یکبار سوره فلق و یکبار سوره ناس بخوانیم و می توان یک سوره تنها خواند، سپس دست ها را برای قنوت به سوی آسمان بالا می بریم و حاجات خود را از خدا می خواهیم.

و برای چهل مومن دعا می کنیم و طلب مغرفت کرده و هفتاد مرتبه می گوییم: استغفرالله ربی و اتوب الیه (از پروردگار خود طلب آمرزش و مغرفت می کنیم و به سوی او بازگشت می نمایم) .

آنگاه هفت بار می گوییم: هذا مقام العائذه بک من النار(این است مقام مسی که از آتش قیامت به تو پناه برد) و بعد از آن 300مرتبه می گوییم: (العفو) و سپس می گوییم: رب اغفرلی و ارحمنی و تب علی، انک انت التواب الغفور الرحیم.

قضای نماز شب را فضیلت بسیار است، چنانچه در تفسیر علی بن ابراهیم از امام صادق(علیه السلام) روایت می کند: شخصی به آن حضرت عرض کرد: فدایت شوم چه بسا که اتفاق می افتد که یک ماه و دو ماه و سه ماه نماز شب از من فوت می شود و من آن را به روز قضا می کنم، آیا این کار جایز است؟ فرمود: به خدا قسم این کار مایه روشنی چشم تو است و این جمله را سه بار تکرار کرد

احکام نماز شب

1. هشت رکعت به نیت نماز شب و سپس دو رکعت نماز شفع و آنگاه یک رکعت نماز وتر، که با فضیلت ترین نماز شب، نماز وتر و شفع است و دو رکعت نماز شفع برتر از وتر است.

2. برای نماز شب می توان به نماز شفع و وتر اکتفا کرد، بلکه هنگام تنگی وقت می توان تنها به نماز وتر اکتفا کرد.

3. وقت نماز شب از نیمه شب تا فجر صادق است، و هنگام سحر از سایر مواقع بهتر است و تمامی ثلث آخر شب سحر محسوب می شودو افضل از آن خواندن نماز شب نزدیکی های فجر است.(4)

4. جایز است انسان نماز شب را نشسته بخواند حتی در حال اختیار ولی اگر می خواهد نشسته بخواند بهتر آن است که هر دو رکعت نشسته را یک رکعت ایستاده حساب کند، بنابراین باید هشت بار دو رکعت نشسته و هر دو رکعت به یک سلام که جمعا شانزده رکعت می شود به نیت نماز شب بخواند و دوباره دو رکعت هر دو رکعت به یک سلام به نیست نماز شفع و دوبار یک رکعت هر رکعت به یک سلام به نیت نماز وتر، ولی در حال اضطرار و مریض همان یازده رکعت کفایت می کند.

5. شخص مسافر می تواند نماز شب را پیش از نیمه شب بخواند.
6. جوانی که می ترسد خواب بماند و نماز شب از او فوت شود می تواند نماز شب را پیش از نیمه شب بخواند.

7. کسانی که برای خواندن نماز شب بعد از نیمه شب عذری دارند مانند پیرمردان و با کسی که از سرد شدن هوا می ترسد و یا از جنب شدن در خواب می ترسد و … می توانند نماز شب را قبل از نیمه شب بخوانند.

8. خواندن سوره در رکعت های نماز شب لازم نیست و می تواند فقط به خواندن سوره حمد اکتفا کند، همچنین قنوت در رکعت های اول دوم مستحب است و می تواند بدون قنون بخواند.

9. نماز وتر یک رکعت است و می شود آن را بدون قنوت به جا آورد.

10.لازم نیست همه یازده رکعت را در یک مجلس بخواند، بلکه می تواند در دو سه نوبت بخواند، بلکه تفریق افضل است همان طور که رسول خدا تهجد می کرد.

11. مستحب است که نماز شب را بلند بخواند تا اگر از خانواده اش کسی می خواهد برای نماز شب برخیزد بیدار شود، چنانچه در روایت است و شهید و دیگران نیز تصریح به استحباب جر نموده اند.

بدیهی است که استحباب بلند خواندن نماز شب در جایی است که امن از ریا و سمعه باشد و اگر خدای ناخواسته خوف ریا و سمعه در بلند خواندن باشد باید آهسته بخواند(5)

آموزش خواندن نماز شب با سایر نمازهای شب پیوسته

نماز شب يازده‌ ركعت است: چهار تا دو ركعت (مثل نماز صبح) به نيت نماز شب و يك نماز دو ركعت به نيت نماز شَفْعْ و يك نماز يك ركعتي به نيت نماز وَتْر

نيت: دو ركعت نماز شب مي‌خوانم قُربة اِلي الله
– در ركعت اول: يك بار سوره حمد + يك بار سوره قل هو الله احد + ركوع + سجده
– در ركعت دوم: يك بار سوره حمد + يك بار سوره قل هو الله احد + قنوت + ركوع + سجده + تشهد + سلام.
(نماز شبي كه در قست بالا آمده است را چهار بار تكرار كنيد كه جمعاً هشت ركعت نماز شب مي‌شود).

نماز شب شفع

نيت: دو ركعت نماز شَفْعْ مي‌خوانم قُربة اِلي الله
– در ركعت اول: يك بار سوره حمد + يك بار سوره قل هو‌ الله احد + يك بار سوره قل اعوذ برب الناس + ركوع + سجده.
– در ركعت دوم: يك بار سوره حمد + يك بار سوره قل‌ هو الله احد + يك بار سوره قل اعوذ برب الفلق + قنوت + ركوع + سجده + تشهد + سلام.

نماز شب وتر

نيت: يك ركعت نماز وَتْر مي‌خوانم قُربة اِلي الله
– در ركعت اول: يك بار سوره حمد + سه بار سوره قل هو الله احد + يك بار سوره قل اعوذ برب الفلق + يك بار سوره قل اعوذ برب الناس
– در قنوت: خواندن كامل قنوت + در حاليكه دستهايتان در حالت قنوت است، (با انگشتان دست راست يا با تسبيح) چهل بار بگوييد ( اَللّهُمَّ اِغْفِر لِلْمومِنينَ وَ اَلْمومِناتْ وَ اَلْمُسلِمينَ وَ اَلْمُسلِماتْ )

«خدايا ببخش جميع مؤمنين مرد و مؤمنين زن را». و بعد از آن هفتاد بار بگوييد ( اَسْتَغْفِرُ اللهَ رَبي وَ اَتُوبُ اِلَيه) «آمرزش مي‌طلبم از خدايي كه پروردگارم است و بسويش باز مي‌گردم».

سپس هفت بار بگوييد (هذا مَقامُ الْعائِذِ بِكَ مِنَ اَلْنار)

«اين است مقام كسي كه از آتش قيامت به تو پناه مي‌برد».

سپس سيصد مرتبه بگوييد ( اَلْعَفو ) «ببخش». + و سپس يك بار بگوييد ( رَبّ اغْفِرْلى وَ ارْحَمْنى وَ تُبْ عَلىََّ اِنَّكَ اَنْتَ التّوابُ اَلْغَفُورُ الرّحيم )

«پروردگارا ببخش مرا و رحم كن به من و توبه مرا بپذير به راستي كه تو، توبه پذيرنده، بخشنده و مهرباني». + ركوع + سجد + تشهد + سلام + (پايان نماز) + تسبيحات فاطمة زهرا (س)

(تسبيحات حضرت زهرا (سلام الله عليها): (34 مرتبه، الله اكبر، 33 مرتبه، الحمد لله و 33 مرتبه، سبحان الله) در حديثي آمده: خواندن تسبيحات فاطمه زهرا (سلام الله عليها) از هزار ركعت نماز مستحب، نزد خداوند بهتر است).

بهترین زمان خواندن نماز شب و آموزش نماز شب کوتاه و بلند با قنوت نماز وتر و نماز وتر چیست
منبع:سایت من و تو اوکی

 

 

 

 

بهترین زمان خواندن نماز شب و آموزش نماز شب کوتاه و بلند با قنوت نماز وتر و نماز وتر چیست

 

About 84,000 results (0.58 seconds)

Search Results

نماز شب

www.al-falah.ir/portal/?pageID=511
Translate this pageنماز فوق را چهار بار با همان نیت بخوانید که جمعا هشت رکعت می شود … 3) براي نماز شب مي‌توان به نماز شَفْع و وَتر اكتفا كرد، بلكه هنگام تنگي وقت مي‌توان … 9) خواندن سوره در ركعت هاي نماز شب لازم نيست و مي‌تواند فقط به خواندن سوره حمد اكتفا كند. … و مستحب است، در قنوت، هفتاد بار استغفار كند، در حالى كه دست چپ خود را بلند نموده و با …
نماز شب | دستور خواندن “نماز شب” و فضیلت آن – نمناک

namnak.com/نماز-شب.p33026

Translate this page

Rating: 4.9 – ‎60 reviewsنماز شب و خواندن نماز شب و فضیلت نماز شب و احکام نماز شب و احکام خواندن نماز شب و ثواب نماز … در قنوت: خواندن کامل قنوت + در حالیکه دستهایتان در حالت قنوت است، (با انگشتان … مسأله 5 – اگر کسی از خواب بلند شد و دید تنها برای شفع و وتر وقت دارد نمی تواند همه 11 رکعت … دلیل خواندن نماز به زبان عربی چیست · چادر نماز گشایش بخت …
احکام و مسایل نماز شب

www.hawzah.net/fa/Book/View/45320/…/احکام-و-مسایل-نماز-شب
Translate this pageمسأله 2- مستحب است نماز شب بلند خوانده شود تا اگر امکان دارد با شنیدن صدای کسی که … مسأله 6 – نماز شفع قنوت ندارد، اگر کسی می خواهد در نماز شفع قنوت بگیرد باید به … مسأله 23 – مستحب است سوره های بزرگ، در رکعت اول و سوره های کوتاه را در رکعت دوم بخواند، و در نماز «شفع» و «وتر» سوره های … علائم نهایی پیش از ظهور امام زمان(ع).
نماز شب ، فوايد دنيوي و اخروي ، وقت خواندن نماز شب، يازده ركعت ، احكام …

namazeshab.persiangig.com/ahkam.html
Translate this pageنيمه شب شرعي وقت خواندن نماز شب وتر شفع فوايد نماز شب فوايد دنيوي و اخروي و آموزش خواندن نماز شب احكام نماز شب بيدار شدن براي نماز شب ترك … (گرچه با سوره فضيلت ديگرى دارد) هم چنين قنوت در ركعتهاي دوم مستحب است و مي‌تواند بدون قنوت بخواند. … بلند بخواند تا اگر از خانواده‌اش كسي مي‌خواهد براي به نماز شب برخيزد بيدار شود.
نماز شب را چگونه می خوانند ؟ – بیتوته

www.beytoote.com/religious/grateful/prayer-night.html
Translate this pageنماز شب يازده‌ ركعت است: چهار تا دو ركعت (مثل نماز صبح) به نيت نماز شب و يك نماز دو … آموزش نماز شب,فواید نماز شب,خواندن نماز شب … نماز شب و يك نماز دو ركعت به نيت نماز شَفْعْ و يك نماز يك ركعتي به نيت نماز وَتْر … در قنوت: خواندن كامل قنوت + در حاليكه دستهايتان در حالت قنوت است، (با … بخرید/اقساط بلند مدت … سجده سهو چیست؟
آسان ترین روش خواندن نماز شب – فردا

www.fardanews.com/fa/news/…/آسان-ترین-روش-خواندن-نماز-شب
Translate this pageSep 22, 2015 – فارس: نماز بهترین اعمال دینی است که اگر قبول درگاه خداوند عالم شود، … علت آن چیست؟ … بنابراین برای توفیق یافتن خواندن نماز شب، باید نسبت به این مسأله … از نماز صبح، نماز شفع و وتر را به صورت مختصر – مثلاً بدون قرائت سوره و با به … کرد، می‌تواند تنها به اقامه نماز شفع و وتر اکتفا کنید و به مرور زمان خود را …
آموزش نماز – نماز

salat.persianblog.ir/post/49/
Translate this pageApr 14, 2012 – “نماز” با گفتن “الله اکبر” آغاز می شود، گفتن “الله اکبر” در آغاز نماز به … پسرها و مردان باید نماز صبح و مغرب و عشا، حمد و سوره را (در رکعت اول و دوم) بلند … پس از قنوت، رکوع وسجده ها را مانند رکعت اول بجا می آوریم. ….. نماز شب یازده رکعت است که از نیمه شب تا اذان صبح خوانده می شود و … یک رکعت به نیت نماز وتر. نماز …
پایگاه جامع دنیای نیاز به نماز – چند نكته در نماز كه براي همه ي ما اتفاق مي …

worldprayer.ir/…/چند-نكته-در-نماز-كه-براي-همه-ي-ما-اتفاق-مي-افتد…
Translate this pageاحکام و شکیات نماز، دانلود مولودی، نرم افزار آموزشی نماز، انیمیشن نماز، تصاویر … جملات کوتاه نماز ….. سوماً نماز شب با آن سوره های مفصلی که وارد شده خوانده شود، که این مورد سوم از همه بهتر است . … انسان باید ببیند که عوامل حواس پرتی برای شخص چیست . …. به نیت نماز شب و دو رکعت به نیت نماز شفع و یک رکعت به نیت نماز وتر است .
نماز شب در مذهب اهل سنت چند رکعت است، و چگونه اقامه می‌شود؟ – گنجینه …

www.islamquest.net › … › فقه و احکام › نماز › انواع نماز › مستحب
Translate this pageحنفیه: نماز وتر واجب است و آن سه رکعت است با یک سلام؛ در هر رکعت فاتحه و یک … بلند خواندن قنوت براى امام سنت و براى مأموم، آهسته خواندن آن سنت است، همچنین قنوت در … «با خود گفتم: امشب باید نماز شب پیامبر(ص) را بپایم؛ پیامبر دو رکعت کوتاه … از امام هفتم(ع) پرسیدم: معنای این سخن پیامبر(ص) چیست که میفرماید: «اعملوا فکل …
استفتائات – احکام نماز – khamenei.ir

farsi.khamenei.ir/treatise-content?id=24&pid=24&tid=-1
Translate this pageج: بنا بر احتياط، نماز را در وقت بخواند و بعد از وقت با وضو يا تيمم قضا نمايد. … آیا خواندن نماز مغرب و عشا بعد از ساعت یازده شب صحیح است؟ …. اگر امکان رعایت قبله برای نماز در وقت نباشد وظیفه چیست؟ ج. …… س 488: هنگامی که در نماز وتر که یک رکعت است دستها را برای قنوت بلند کرده و حاجات خود را از خداوند عزّوجلّ طلب می کنیم، آیا …

Searches related to بهترین زمان خواندن نماز شب و آموزش نماز شب کوتاه و بلند با قنوت نماز وتر و نماز وتر چیست

فواید خواندن نماز شب

وقت خواندن نماز شب

نماز شب را چگونه بخوانیم

ساعت دقیق خواندن نماز شب
نماز وتر اهل سنت

نماز نافله صبح

قضای نماز شب

احکام نماز شب

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دانلود عکس پروفایل دخترونه با کیفیت بالا
اخبار
48
عکس پروفایل

امتیاز شما [کل: 30 میانگین: 4.1]500+ عکس پروفایل  تماشای 500+  عکس پروفایل خاص جدید با کیفیت بالای 4K HD و آپ روزانه ☕️ عکسها با کیفیت 4k و full hd آپدیت 1400 و 2021 قرار گرفت. [بدون تگ تبلیغات] عکس پروفایل کد تولز  روزانه با کیفیت‌بالا آپدیت خواهد شد. لطفا …

سوره یاسین صوتی,سوره یاسین pdf,سوره یاسین کامل,سوره یاسین با صوت,سوره ياسين متن,سوره ياسين تلاوت,سوره ياسين مغربي,سوره ياسين صوت,سوره ياسين ايه ٨,سوره یاسین تصویری,سوره یاسین صوتی,دانلود متن سوره یاسین,تلاوت سوره یاسین,سوره یاسین برای حاجت,دانلود متن سوره یاسین با ترجمه فارسی,سوره یاسین با صدای عبدالباسط,دانلود سوره یاسین با ترجمه فارسی
کد تولز
سوره یاسین

امتیاز شما [کل: 43 میانگین: 4.1]سوره یاسین صوتی,سوره یاسین pdf,سوره یاسین کامل,سوره یاسین با صوت,سوره ياسين متن,سوره ياسين تلاوت,سوره ياسين مغربي,سوره ياسين صوت,سوره ياسين ايه ٨,سوره یاسین تصویری,سوره یاسین صوتی,دانلود متن سوره یاسین,تلاوت سوره یاسین,سوره یاسین برای حاجت,دانلود متن سوره یاسین با ترجمه فارسی,سوره یاسین با صدای عبدالباسط,دانلود سوره یاسین با ترجمه فارسی سوره یاسین صوتی,تصویری,متن وتفسیر سوره یاسین با …

کد تولز
دعای سریع الاجابه برای ثروتمند شدن

امتیاز شما [کل: 2 میانگین: 1.5]دعای ثروتمند شدن سریع,دعا برای پولدار شدن,دعا برای ثروتمند شدن سریع,طلسم ثروتمند شدن,دعا جهت ثروتمند شدن سريع,بهترین دعا برای ثروتمند شدن,دعای پولدار شدن سریع,جادو برای پولدار شدن,دعای پولدار شدن,بهترین ذکر برای ثروتمند شدن,دعا برای ثروتمند شدن,طلسم برای پولدار شدن,دعا برای پولدار شدن سریع,ذکری برای پولدار …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x