نکاتی که باید در خرید اینترنتی حتما رعایت کنیم

نکاتی که باید در خرید اینترنتی حتما رعایت کنیم
کد تولز
امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

نکاتی که باید در خرید اینترنتی حتما رعایت کنیم ، چه چیزی را اینترنتی بخریم؟

نکاتی که باید در خرید اینترنتی حتما رعایت کنیم
نکاتی که باید در خرید اینترنتی حتما رعایت کنیم

کد تولز: خرید آنلاین روشی عالی برای مقایسه قیمت ها ، پیدا کردن معامله و صرفه جویی در هزینه از هر نقطه ی ممکن با اتصال به اینترنت یا تلفن همراه است. با افزایش محبوبیت، خطرات نیز افزایش می یابد ، به همین دلیل بیشتر افراد سعی می کنند کلاهبرداری کنند یا جزئیات کارت شما را بدزدند. بنابرین نکاتی که باید در خرید اینترنتی حتما رعایت کنیم را باید به یک الگوی همیشگی تبدیل کنیم. خوشبختانه اگر چند قانون ساده را رعایت کنید می توانید یک تجربه خرید آنلاین ایمن و مطمئن داشته باشید.

چه چیزی را آنلاین بخریم؟

معامله واقعی آنلاین باید دو معیار را داشته باشد. اول ، این باید چیزی باشد که می توانید بدون اینکه در ابتدا شخصاً آن را مشاهده کنید ، نسبت به خرید احساس اطمینان کنید. و دوم اینکه ، اگر آن را در یک فروشگاه خریداری کردید – از جمله هزینه اضافه شده برای حمل و نقل – باید ارزان تر از همان محصول باشد.

برگشت پول چه می شود؟

از قبل برای فرآیند بازگشت آماده شوید. امیدوارم هر آنچه خریداری می کنید دقیقاً همان چیزی باشد که شما می خواهید. اما اگر از این امر ناراضی هستید ،چه می شود؟ قبل از خرید ، در مورد برنامه خروج کالای خود فکر کنید.

بهترین راه برای خرید آنلاین چیست؟

اطلاعاتی وجود دارد که باید قبل از خرید آنلاین بدانید ، برخی از این روشها را امتحان کنید:

 1. خط مشی برگشت پول را قبل از اتمام خرید بخوانید.
 2. ابزار مقایسه قیمت انلاین را در بین سایت های مختلف بررسی کنید.
 3. مراقب قیمت های سنگین یا سبک باشید!!
 4. خرده فروشان را بصورت آنلاین تحقیق کنید تا اطمینان حاصل کنید که آنها مشروعیت دارند.
 5. حقوق خود و سیاست بازده شرکت را بشناسید.
 6. از خرید در انظار عمومی خودداری کنید.
 7. به جای کارت نقدی از کارت اعتباری استفاده کنید.

از مزایای خرید آنلاین آگاه باشید

هدف اصلی خرید آنلاین چیست؟ هدف از خرید آنلاین صرفه جویی در وقت ، صرفه جویی در هزینه است. از طریق خرید آنلاین می توانید وقت با ارزش خود را ذخیره کنید. فرد می تواند چیزهایی را که می خواهد بخرد تماشا کند و انتخاب کند. از طریق خرید آنلاین می توانیم پول خود را پس انداز کنیم زیرا قیمت ها کمتر از قیمت بازار هستند و کالاهای خریداری شده خود را در خانه دریافت می کنیم.

از معایب خرید آنلاین آگاه باشید (بدی خرید اینترنتی! چرا نباید آنلاین خرید کنید؟ معایب خرید اینترنتی چیست؟)

عمده معایب خرید آنلاین به شرح زیر است:

 1. تأخیر در تحویل. …
 2. عدم تخفیف قابل توجه در مغازه های (سایت) آنلاین …
 3. عدم لمس و احساس کالا در خرید آنلاین. …
 4. عدم تعامل در خرید آنلاین. …
 5. عدم تجربه خرید. …
 6. تقلب در خرید آنلاین. …

لیست نکاتی که باید در خرید اینترنتی حتما رعایت کنیم

امنیت آنلاین را برقرار کنید

چندین کار وجود دارد که می توانید برای حفظ امنیت خود در اینترنت انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که نرم افزار و محافظت از آنتی ویروس شما به روز است. به روزرسانی ها اغلب حاوی تغییراتی هستند که به شما و دستگاه های شما در برابر کلاهبرداران و مجرمان آنلاین کمک می کند.

همیشه با استفاده ترکیبی از حروف های بزرگ ، کوچک ، شماره و کاراکترهای ویژه مانند #(!*#&*!@(، رمزهای عبور قوی را برای حساب های آنلاین خود انتخاب کنید. استفاده از یک عبارت یا جمله تمرین خوبی است.

امنیت خرید آنلاین

حتی اگر با استفاده از یک کارت اعتباری از طریق PayPal یا همان سرویس پرداخت کنید ، از حمایت اضافی برخوردار نخواهید شد. محافظت از خود در هنگام پرداخت بسیار مهم است. ممکن است اگر از یک فروشنده جعلی خرید کنید ، کمی پول از دست بدهید اما اگر جزئیات شما به سرقت رفته باشد ، می توانید مقدار زیادی یا حتی همه چیز را از دست بدهید.

از Wi-Fi عمومی استفاده نکنید

اطمینان حاصل کنید که اتصال اینترنتی که از آن استفاده می کنید ایمن است. از Wi-Fi عمومی در کافی شاپ ها ، مراکز خرید و سایر مکان ها برای خرید آنلاین استفاده نکنید ، از بانکداری اینترنتی یا هر چیز دیگری که نیاز به ارسال اطلاعات شخصی را از شما می خواهد استفاده نکنید.

دفعه دیگری که در کافی شاپ مورد علاقه خود لاته می نوشید ، از خرید با Wi-Fi عمومی خودداری کنید. مردی که به تلفن همراه خود خیره شده است ممکن است یک هکر باشد که در فعالیت آنلاین شما جاسوسی می کند.

و خرید آنلاین اغلب مستلزم دادن اطلاعاتی است که یک سارق اینترنتی دوست دارد آن را بدست آورد ، از جمله نام ، آدرس و شماره کارت اعتباری شما.

چرا محصولات آنلاین ارزان هستند؟ (خیلی ارزان را نخرید چرا؟ از کجا بفهمیم یک سایت خرید اینترنتی معتبر است؟)

خرید آنلاین ارزانتر است زیرا صاحبان فروشگاه تجارت الکترونیکی محصولات را از تولید کننده به طور مستقیم در غیاب یک دلال تهیه می کنند و همچنین بدون نیاز شخص دوم دیگری ، محصول را به مصرف کننده می فروشند. همچنین ، بازارهای آنلاین گاهی اوقات تخفیف می دهند تا به افراد بیشتری برسند. اما در نهایت خیلی ارزان را نخرید.

چگونه می توانید بصورت آنلاین خرید کنید؟

خرید اینترنتی: نحوه خرید آنلاین

 1. مرحله 1: با استفاده از خرید در سایت Google ، محصولی را جستجو کنید. …
 2. مرحله 2: کالای موردعلاقه خود را با استفاده از سرچ خرید Google پیدا کنید. …  https://www.google.com/shopping?hl=fa
 3. مرحله سوم: از طریق Google جستجو و مقایسه کنید کنید. …  https://www.google.com/?hl=fa
 4. مرحله 4: جستجو و خرید یک محصول از وب سایت. …
 5. مرحله 5: اضافه کردن یک محصول به سبد خرید شما. …
 6. مرحله ششم: خرید خود را ادامه دهید یا محصول خود را خریداری کنید. …
 7. مرحله 7: پرداخت

مطمئن ترین سایت خرید آنلاین در دنیا کدام است؟

بزرگترین خرده فروش الکترونیکی در جهان آمازون ، با اعتماد ترین برند خرید آنلاین است.

در اینجا لیستی کوتاه از محصولاتی که کارشناسان خرید می گویند بهتر است بصورت آنلاین خریده شوند را مشاهده می کنید.

الکترونیک – خرید الکترونیک آنلاین

خرید یک ابزار جدید مانند تلویزیون یا تلفن هوشمند یک فرایند پیچیده است. فاکتورهای مختلف زیادی باید در نظر گرفته شود ، از جمله مشخصات محصول ، ضمانت ، و اینکه اگر از این کار راضی نیستید ، می توانید آن را به راحتی بازگردانید.

کتابها – کتاب را آنلاین بخرید

کتاب ها اولین محصولی بودند که بصورت آنلاین به بازار عرضه شدند ، به محتوا نگاه کنید. خرید عناوین محبوب در سایت ها اغلب می تواند منجر به 40٪ تخفیف و کاهش هزینه شود. چرا دانلود کتاب صوتی نه؟ حتی می توانید کتاب صوتی را راحت تر و هرجایی که دوست دارید گوش دهید.

داروها

در سال 2015 یک نظرسنجی نشان داد که حدوداً از هر چهار آمریکایی که داروهای تجویزی مصرف می کنند ، گفته اند که پرداخت هزینه برای آنها مشکل ساز است. یکی از راه های صرفه جویی در هزینه های دارویی و نسخه ، سفارش دارو از طریق داروخانه آنلاین یا پستی است. بسیاری از بیمه شدگان خدمات درمانی با داروخانه های سفارش پستی کار می کنند تا هزینه های خود را کاهش دهند.

وسایل کودک

خرید پوشک کودک به صورت آنلاین باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. زیرا مجبور نیستید برای خرید بیشتر با کودکتان به فروشگاه بروید.

سایر موارد

 1. وسایل مسافر
 2. مواد غذایی حیوان خانگی
 3. لباس (کارشناسان هشدار می دهند که هر چقدر هم که قیمت آن خوب باشد ، نباید تمام لباس های خود را بصورت آنلاین خریداری کنید.)

امنیت اضافی را با کارت اعتباری مجازی اضافه کنید

کارت اعتباری مجازی حتی می تواند امنیت خرید آنلاین بیشتری را ارائه دهد. برخی از صادرکنندگان کارت اعتباری شماره کارت موقتی را به شما می دهند که به حساب کارت اعتباری شما متصل است.

بدون اینکه مشخصات کارت اعتباری واقعی خود را به فروشنده نشان دهید ، می توانید از شماره موقت برای خرید آنلاین استفاده کنید. اگر دزد شماره کارت اعتباری مجازی را بدست آورد و بعداً سعی کند از آن استفاده کند ، دیگر شانسی نخواهد داشت.

از خرده فروشان معتبر خرید کنید

بهتر است مستقیماً با خرده فروشان آنلاین که می شناسید و به آنها اعتماد دارید خرید کنید. سایت های خرید مورد علاقه خود را علامت گذاری کنید تا سریع و با خیال راحت به آنجا بروید. از تایپ نام خرده فروش در نوار مرورگر خودداری کنید.

به این دلیل است که یک اشتباه تایپی کوچک می تواند شما را در یک سایت جعلی قرار دهد که دقیقاً شبیه سایت واقعی باشد. در یک سایت غیرقانونی “خرید” کنید و ممکن است ناخواسته شماره کارت اعتباری و سایر اطلاعات شخصی خود را به کلاهبرداران تحویل دهید.

آیا سایت با https امن است؟

قبل از وارد کردن اطلاعات شخصی یا کارت اعتباری به یک سایت خرید ، بررسی کنید که آیا آدرس وب موجود در صفحه با “https:” شروع می شود ، نه “http:” این کوچولو به شما می گوید وب سایت امن و رمزگذاری شده است تا از اطلاعات محافظت کند.

بیش از حد اطلاعات ندهید

هیچ سایت یا پیج خرید آنلاین برای تجارت نیازی به شماره تأمین اجتماعی یا روز تولد شما ندارد. با این حال ، اگر کلاهبرداران این اطلاعات و شماره کارت اعتباری شما را دریافت کنند ، می توانند صدمات زیادی وارد کنند. هرچه کلاهبرداران بیشتر بدانند ، آسان تر می توان هویت شما را بدزدد. در صورت امکان ، به طور پیش فرض انصراف از حداقل اطلاعات شخصی را تا حد ممکن انجام دهید.

برنامه های خرید سرقت اطلاعات خصوصی را آسان می کنند

برنامه ها همه چیز را راحت تر می کنند ، از جمله سرقت اطلاعات خصوصی شما. برنامه های خرید را فقط از یک منبع معتبر مانند فروشگاه App Apple یا Android Market بارگیری کنید. به مجوزهایی که برنامه درخواست می کند توجه کنید. اگر چیزی را مشاهده کردید که منطقی نیست ، مانند دسترسی به مخاطبین خود ، مطمئن شوید که اجازه دسترسی به برنامه را نداده اید. 

نتایج جستجو می تواند جعل شود

نتایج جستجو می تواند جعل می شود تا شما را به بیراهه ببرد ، خصوصاً وقتی از چند صفحه اول و لینکها عبور می کنید. مراقب غلط املایی یا سایتهایی باشید که از دامنه سطح بالای مختلفی استفاده می کنند (به عنوان مثال .net به جای .com) – اینها قدیمی ترین ترفندها هستند. بله ، ممکن است فروش در این سایتها فریبنده به نظر برسد ، اما اینگونه شما را فریب می دهند تا اطلاعات خود را منتشر کنید.

منتظر نمانید تا آخر ماه بیاید + بعد از هر واریز و برداشت کارت اعتباری را چک کنید

منتظر نمانید تا آخر ماه صورتحساب شما بیاید. برای مشاهده واریز و برداشت کارت اعتباری ، حساب های خود به طور مرتب ، بعد از هر واریز و برداشت کارت اعتباری را چک کنید.

کارت های اعتباری ، صورتحساب را فقط زمانی پرداخت کنید که می دانید تمام هزینه های شما دقیق است. 30 روز وقت دارید که مشکلات را به بانک یا صادر کننده کارت اطلاع دهید. پس از آن ، به هر حال ممکن است در قبال اتهامات مسئول باشید.

غرایز شما هرگز اشتباه نمی کند ، به آنها اعتماد کنید

اگر فکر می کنید محصول یا وب سایت معتبر نیست ، باید غریزه خود را دنبال کنید و خرید نکنید. اغلب بسیاری از وب سایت های خرید آنلاین شما را با بدافزار به صفحه دیگری هدایت می کنند یا کوکی دارند یا فقط برای سرقت اطلاعات وجود دارد. بعلاوه ، برخی از وب سایت های خرید آنلاین محصولی را که وعده داده اند تحویل نمی دهند. به عنوان یک خریدار ، شما می توانید وضعیت را بهتر ارزیابی کنید و حتی تصمیم بگیرید که آیا باید محصول را خریداری کنید یا منتظر باز شدن مغازه ها باشید.

تضمین کیفیت را بخواهید

هنگامی که آنلاین خرید می کنید ، سعی کنید ببینید آیا کالاهایی که خریداری کرده اید قبض یا کارت ضمانت دارند. در حقیقت ، برخی از محصولاتی که به صورت آنلاین فروخته می شوند ، دارای جزئیاتی نیز در مورد تضمین کیفیت هستند تا به خریدار اطلاع دهند که کالای مناسب را به فروش می رسانند. بسیار ضروری است زیرا به شما کمک می کند تجربه خرید آنلاین شما ایمن و قابل اعتماد باشد.

نکات را به دوستان و خانواده خود بگویید

یکی از مهمترین نکات برای داشتن یک تجربه خرید آنلاین ایمن ، آموزش نزدیکان و عزیزان خود در این زمینه است. دانش خود را به اشتراک بگذارید و به آنها کمک کنید تا دریابند هنگام خرید باید نسبت به خریدهای آنلاین بیشتر هوشیار و مراقب باشند. برای آنها مفید و آموزشی خواهد بود.

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
اخبار
تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان ابزار وبلاگ: تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان گروه علمی: بیماری آرتریت می تواند عملکرد افراد را به ویژه در زمان تشدید درد مفاصل با مشکل مواجه کند به گونه ای که فرد نمی تواند حتی امور …

بهترین سایت برای بک لینک,خرید بک لینک سایت,ovdn f; gdk;,خرید بک لینک چیست,خرید بک لینک اینستاگرام,سامانه هوشمند بک لینک,خرید بک لینک باکیفیت,بک لینک های قوی,خرید بک لینک چیست
اخبار
2
خرید بک لینک

امتیاز شما [کل: 2 میانگین: 3]خرید بک لینک یک بک‌لینک با کیفیت می تواند قدرتمندتر از 1000 بک‌لینک با کیفیت پایین باشد. #همه بک‌ لینک‌ها برابر نیستند. اگر می خواهید در SERP ها رتبه بالاتری داشته باشید ، بر دریافت بک‌لینک های با کیفیت تمرکز کنید. کدام را ترجیح می …

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما,خرید بلیط هواپیما,سایت های معتبر خرید بلیط هواپیما,بلیط هواپیما,بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما,خرید بلیط هواپیما ارزان,ovdn fgdx i,h\dlh,خرید بلیط هواپیما چارتر,خرید بلیط هواپیما خارجی,خرید بلیط هواپیما لحظه آخری,خرید بلیط هواپیما چارتری,خرید بلیط هواپیما تور,خرید بلیط هواپیما ایران ایر,سایت خرید بلیط هواپیما,خرید بلیط هواپیما ماهان,خرید بلیط هواپیما تهران مشهد,خرید بلیط هواپیما کیش,خرید بلیط هواپیما علی بابا,خرید بلیط هواپیما قاصدک
اخبار
خرید بلیط هواپیما ارزان

امتیاز شما [کل: 1 میانگین: 1]خرید بلیط هواپیما | بیش از 100 ترفند خرید بلیط ارزان هواپیما تنها اختلاف چند ساعته در خرید بلیط هواپیما می تواند به معنای ذخیره صدها هزارتومان باشد! در برخی اوقات بلیط هواپیمای چارتری و لحظه آخری گرانتر است!؟  حتما برایتان پیش آمده که قصد …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x
()
x