سریال Patrick Melrose 2018 پاتریک ملروز:گوشه نشینی و ترس از گذشته

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

Patrick Melrose مرگ قشنگی که به آن دل بستم….

(بخشی از یادداشت دارای اسپویل است)

صدای زنگ تلفن به گوش می‌رسد…. مردی با حالت خمودگی و بی حوصلگی پاسخ آن را می‌دهد… مکالمه ای مبنی بر خبر مرگ پدرش در کشوری دیگر را می‌شنود. با همان مکث و آرامش خم می‌شود و سرنگی را از روی زمین بر می‌دارد و به مکالمه ادامه می‌دهد… او پاتریک ملروز است!

از همان نخستین سکانسی که پاتریک حضورش در سریال را نمایان می‌کند او را شخصیتی غیر عادی و عجیب و به دور از عرف جامعه انسانی مشاهده می‌کنیم. او مردی است که پس از شنیدن خبر مرگ پدر نه تنها ذره ای غمگین یا شوک زده نمی‌شود بلکه برای تزریق مخدر اقدام می‌کند.

انگار نه انگار اصلا خبری به او داده شده است. پاتریک ملروز این سریال عمیقا سیاه و تکان دهنده درمورد یک روح ویران است. از واژه روح استفاده می‌کنم چون پاتریک سال‌هاست همچون جنازه ای متحرک خود را از این سو به آن سو می‌کشد و فقط زندگی را تحمل می‌کند.

پاتریک گویا تنها زندگی را می‌گذراند تا آنرا تمام کند. بدون هدف و برنامه. بدون هیچگونه میل و اراده و انگیزه برای زندگی. سریال پس از آنکه در اپیزود درخشان نخستین ما را با زیست نکبت‌بار و بی قید و بند پاتریک آشنا می‌کند و ما را با نمایش لحظات مضحک و دیوانه وارش سیراب می‌کند (سکانسی که پاتریک سعی می‌کند از شر خاکستر پدر خلاص شود) در اپیزودهای بعدی با فاصله گرفتن از سرعت بالای روایت اپیزود افتتاحیه کم کم و با آرامش به ما مراحل نابودی روح پاتریک را نشان می‌دهد.

سریال در طول پنج اپیزود و در مقاطع زمانی مختلف جلوه های متفاوتی از زندگی پاتریک را عکس می‌کند. نکته مشترک در تمام این اپیزودها حبس شدن پاتریک در باتلاقی از بدبختی و بلاتکلیفی است. توده سیاه‌ی که برسر پاتریک آوار شده او را مدام آزار می‌دهد و پاتریک نیز در راستای تضعیف فروپاشی روانی خویش دست به دامان کارهای ناشایست می‌شود.

سازندگان سریال به درستی تاکید می‌کنند وجود پلیدی و تاریکی که از همان ابتدا کودکی مسیر زندگی پاتریک را به تباهی کشانده اند نه تنها در طول گذر زمان از بین نرفته اند بلکه رشد کرده اند و درابعاد و اشکال مختلف جامعه حضور دارند.

پاتریک در جدال با این مصیبت و گرفتاری خود را میان انبوهی از شخصیت‌های مثبت و منفی نگر می‌بیند. تعدادی از آنها مدام پاتریک را یاد خاطرات گذشته انداخته و او را از مسیر رستگاری دور می‌کنند و بلعکس تعدادی نیز برای رسیدن او به کامیابی در تلاشند.

چنانچه در زندگی با نمونه های مشابه شخصیت پاتریک برخورد داشته باشید می‌توانید تشخیص دهید بازگرداندن آنها به مسیر عادی زندگی کاری است بس دشوار و طاقت فرسا اما سازندگان سریال با خوش بینی موضع روشن و امیدوار کننده ای به پایان آن دارند.

پاتریک ملروز نمایش جدالی است نفسگیر و جذاب با هیولای افسردگی. نبردی جنون آمیز که تماشای آن جلوه های زشت و تاریک بشر را یادآوری می‌کند. پاتریک ملروز نمایش تنهایی‌ها و لحظات ساکن و آرام است. گوشه نشینی ها و ترس از گذشته… نا امیدی از آینده. این اثر را با دقت و با حوصله تماشا کنید.. پنج ساعت لذت بخش در انتظار شماست.

همچنین ببینید: دانلود فیلم » دانلود فیلم ایرانی » نقد فیلم » وبلاگ

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
اخبار
دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

اخبار
دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

اخبار
دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x