معرفی فیلم Phantom Thread 2017 رشته خیال

فیلم Phantom Thread 2017 رشته خیال
دانلود فیلم جدید 2019 و 98
امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

فیلم Phantom Thread 2017 رشته خیال

رشته ای برگردنم افکنده دوست: Phantom Thread

کاملا طبیعی است که وقتی کارگردان آثاری نظیر (خون به پا خواهد شد، مرشد، خباثت ذاتی و …) بخواهد فیلمی مبتنی بر یک عاشقانه بین زن و مرد بسازد نتیجه اش اثری مانند (رشته خیال) شود. (پل توماس اندرسون) با ساخت این فیلم بار دیگر مشتاقان سینمای خویش را به عمق سفری دهشتناک، مسموم، مریض و آزاردهنده میبرد و با جادوی توامان عکس‌ها و موسیقی خواستنی خود که جزیی جداناپذیر از فیلم است لحظه ای تماشاگر را آرام نمیگذارد.

رشته خیال به مانند سایر آثار اندرسون مدام به کشمکشهای درونی شخصیتهای خود میپردازد و در این فیلم هم با مردی نچسب، خودخواه، مغرور و به غایت کمالگرا طرفیم که عاشق برای بدست آوردنش از هیچ تلاشی فرو نمیگذارد.

تمنای رسیدن به عشق دیوانه واری که در فیلم مشاهده میکنیم (چه عشق بین دوانسان و چه عشق میان انسان و شغل) به شکل غریبی سخت فهم و طاقت فرسا پیش چشم مخاطب قرار گرفته تا اندرسون در واپسین اثرش به عنوان مولف سختگیر و جسور در مواجه با مخاطب خویش دستش برای هنرنمایی هرچه بیشتر باز باشد. رشته خیال سفری پرپیچ و خم به هزار توی ذهن پریشان شخصیتهاست.

در این فیلم بیننده هرچه جلوتر میرود و بیشتر با فضای معماری داستان آشنا میگردد بیشتر مقابل قدرت داستانگویی اندرسون و قدرت ضربات سهمگینش احساس ضعف میکند و در نهایت همچون موجودی گیج و منگ آماده دریافت ضربه نهایی و درنهایت واگذاری یک ماراتن نفسگیر است.

با فیلمی طرف هستیم که حاصل کار یک هنرمند به شدت وسواسی، جزیی نگر و بیرحم است پس طبیعی است در چنین شرایطی چاره ای تن دادن به قواعد بازی وی نداریم. قابهای خوش رنگ و لعاب این اثر همچون تابلوی هنری متحرک آمیخته شده با نت هایی جادویی که گویی از خود بهشت نازل شده اند به همراه ایفای نقش مثال زدنی بازیگران (آقای دی لوییس ترکیبی از اکتهای درونی و بیرونی را به گونه ای با آن صدای جادوییش ترکیب کرده که با همان سکانس نخست شخصیت رینولدز به ذهن مخاطب نفوذ میکند)

اثری را نتیجه داده که میتواند به راحتی دیدگاه تماشاگر را به مفاهیمی نظیر عشق، فداکاری، فرجام حیات بشر و …. تغییر دهد. رشته خیال در این زمانه جواهر ارزشمند و درخشانی است که میتواند در آینده ای نه چندان دور در لیست آثار کالت سینما جای گیرد.

همچنین ببینید: فیلم » فیلم ایرانی » نقد فیلم » وبلاگ

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
اخبار
دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

اخبار
دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

اخبار
دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x