رئال مادرید و بارسلونا سال ۲۰۲۰ را با حضور در رده‌های اول و دوم لالیگا آغاز می‌کنند

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

اخبار ورزشی » رئال مادرید: رئال مادرید و بارسلونا سال ۲۰۲۰ را با حضور در رده‌های اول و دوم لالیگا آغاز می‌کنند؛ مانند ۵ سال از یک دهه اخیر لالیگا!

رئال مادرید و بارسلونا امروز انتظار هوادارانشان را به پایان می‌رسانند و پس از تعطیلات سال جدید برای اولین بار در دهه سوم قرن بیست و یکم به میدان می‌روند.  بزرگ‌ترین تیم‌های اسپانیا در رده‌های اول و دوم جدول فصل جاری لالیگا سال ۲۰۱۹ را به پایان بردند و در همین سمت سال جدید را آغاز می‌کنند؛ درست مانند ۵ فصل از ۱۰ فصل اخیر!

شرایط متفاوت رئال مادرید و بارسلونا

در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ اتفاق جالبی رقم خورد. رئال مادرید سال ۲۰۱۴ را بالاتر از بارسلونا به عنوان صدرنشین به پایان رساند اما در پایان فصل جای ۲ تیم عوض شد. بارسلونا در فصل تبدیل شدن به تنها تیم برنده سه‌گانه در ۲ مقطع در تاریخ فوتبال، قهرمان لالیگا شد و رئال در رده دوم ایستاد. در شروع سال ۲۰۱۴، بارسلونا صدرنشین و رئال مادرید در رده سوم بودند اما در نهایت دست هیچ کدامشان به لالیگا نرسید و بارسلونا دوم و رئال سوم شدند. در پایان هفته هفدهم و سال ۲۰۱۲ ( و طبیعتا ابتدای سال ۲۰۱۳) بارسلونا ۲ رده بالاتر  از رئال در رده اول بود و این رتبه را تا پایان فصل حفظ کرد.

تنها کار رئال یک رده صعود و رسیدن به عنوان نایب‌قهرمانی بود. رئال مادرید در حالی در پایان فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ به مقام قهرمانی رسید که قبل از اولین بازی سال جدید در رده اول بود و بارسلونا در مکان دوم قرار داشت؛ ترتیبی که در پایان فصل هم حفظ شد.  داستان فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۰ هم تفاوت زیادی نداشت. رئال مادرید  و بارسلونا در همان رتبه‌ای که سال ۲۰۱۰ را تمام و سال ۲۰۱۱ را آغاز کردند، لیگ را به اتمام رساندند؛ بارسا در رده اول و رئال در رده دوم. در اولین فصل دهه دوم قرن بیست و یکم هم باز بارسلونا اول و رئال دوم شدند؛ آن هم در حالی که سال ۲۰۰۹ میلادی را با همین رتبه به پایان رساندند و وارد اولین هفته لالیگا در دهه دوم قرن بیست و یکم شدند.  به طور کلی در ۵ فصل از ۱۰ فصل اخیر، رئال و بارسا در رده‌های اول و دوم وارد سال جدید میلادی شدند و در ۹ فصل قهرمانی را بین خودشان تقسیم کردند.

»» نتایج زنده فوتبال

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x