تیبو کورتوآ در 9 بازی اخیر رئال مادرید فقط 2 گل دریافت کرده است

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

اخبار ورزشی » رئال مادرید: «تیبو کورتوآ» با توجه به اینکه در ۹ بازی اخیر رئال مادرید تنها ۲ گل دریافت کرده است، در مسیر تبدیل شدن به نخستین گلری است که پس از «ایکر کاسیاس» موفق به دریافت «جایزه زامورا» می‌شود.

پیروزی سه بر صفر کهکشانی‌ها برابر ختافه به شکلی منطقی تمرکز را روی بازیکنانی همچون «رافائل واران» و «فده والوره» معطوف می‌کند؛ اولی ۲ گل زد و دومی به عنوان بازیکن تعویضی عملکردی پرانرژی و پرتحرک را به نمایش گذاشت اما اگر عملکرد تحسین برانگیز کورتوآ در نیمه نخست در کار نبود و مانع از گل خوردن رئال مادرید نمی‌شد، هیچکدام از این ۲ نمی‌درخشیدند.

مادریدی‌ها پیش از آنکه نیمه دوم را با نمایشی متقاعدکننده‌تر آغاز کنند، در نیمه نخست شرایط دشواری را سپری کرده و به شدت به گلر بلند بالا و ۲ متری خود تکیه داشتند؛ کسی که با سه واکنش تحسین برانگیز مانع از گلزنی میزبان شد.

دروازه‌بان بلژیکی در پایان بازی گفت: مهار آن توپ‌ها خیلی مهم بود؛ احتمال داشت با تساوی به رختکن برویم اما پیروزی یک بر صفر در نیمه نخست باعث شد در نیمه دوم با آرامش بیشتری وارد زمین شویم.

دگرگونی کورتوآ کلید موفقیت رئال مادرید

کورتوآ که هم‌اکنون در اوج دوران بازی خود به سر می‌برد، با آن بازیکنی که در ۲ ماه نخست اولین فصل حضورش در  سانتیاگو برنابئو، هدف سوت‌های اعتراضی هواداران خودی بود، زمین تا آسمان فرق کرده است.

گلر بلژیکی حالا سه بازی متوالی دروازه خود را بسته نگه داشته و در این مدت ۲۶ ضربه از ۲۸ باری را که توپ به سمت وی آمده، مهار کرده است.

در ۹ دیدار نخست  لالیگا در این فصل که کورتوآ در هفت مورد آن به میدان رفت، هفت گل دریافت کرد. در ۱۰ دیدار بعدی که او فقط در یک بازی غیبت کرد، مجبور بود تنها ۲ بار توپ را از قعر دروازه خود بیرون بیاورد.

ستاره قفس توری بلژیک با ۹ گلی که در ۱۶ دیدار اخیر دریافت کرده است (میانگین ۰.۵۶ گل به ازای هر بازی)، حالا پیشتاز کورس تصاحب جایزه زامورا است و پشت سر خود حضور «یان اوبلاک» گلر اتلتیکو مادرید را احساس می کند (میانگین ۰.۶۳ گل به ازای هر بازی.)

هنوز راه زیادی تا پایان فصل باقی مانده اما گلر ۲۷ ساله بلژیکی در مسیر فتح نخستین جایزه زامورا بعد از کاسیاس است. گلر اسپانیایی در فصل ۲۰۰۷ – ۲۰۰۸ موفق به فتح این جایزه شد.

البته کورتوآ با این جایزه ناآشنا نیست و در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ در پیراهن اتلتیکو موفق به تصاحب آن شده است.

«زین الدین زیدان» نیز که با وجود اینکه منطق حکم می‌کرد که در برهه افول کورتوآ، او را درون چارچوب قرار ندهد، همچنان به ستاره بلژیکی تیمش اعتماد کرد، در خصوص عملکرد شب گذشته این بازیکن گفت: او گلر اول من است. از نظر من او بهترین دروازه بان جهان است و هیچ شکی در این مورد وجود ندارد.

»» نتایج زنده

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x