سریال Sharp Objects: یادداشت سریال اجسام تیز

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

سریال Sharp Objects: یادداشت سریال اجسام تیز

سریال Sharp Objects: یادداشت سریال اجسام تیز

عکس نمایه » یادداشت سریال اجسام تیز Sharp Objects

کد تولز: از هر طرف که رفتیم جز وحشتم نیفزود – یادداشتی از سریال اجسام تیز (Sharp Objects) در ابتدا و هنگامی که مسئول دفتر روزنامه ماموریتی مبنی بر تحقیق و نگارش گزارشی درمورد قتل های رخ داده در شهر ویندگپ را به کامیل پریکر (با بازی ایمی آدامز) محول می کند به عنوان مخاطب فرض میکنیم این پرونده نیز همچون خیل عظیم داستان های جنایی است که در آثار سینمایی و تلویزیونی دیگر مشاهده نموده ایم… چند قتل. چند مظنون. پلیسهایی مشغول تحقیق و شایعات محلی و …

کامیل و گذشته مبهمش

اما به محض اینکه با کامیل و گذشته مبهمش آشنا می شویم به اصطلاح حساب کار دستمان می آید : این یک پرونده ساده نیست. یک جهنم است. عذابی است که زجرکش می کند و با هرقدمی که بیشتر برای کشف حقیقت برداشته میشود گویی لایه ای از روح کامیل نیز ازجای خود کنده می شود ..

دست و پا زدن در باتلاق حقایق سریال Sharp Objects

اجسام تیز در باب دست و پا زدن در باتلاق حقایق است, سریال جز آن دسته از آثاری قرار می گیرد که هرچند ابتدا با مسئله کشف حقیقت و نابودی اهریمن آغاز می شود اما هرچه پیش می رود هراسی هولناک و سوزناک را برجان مخاطب و قهرمان زخم خورده اش می اندازد. پیش از این داستان سریال های: سریال ارباب حلقه ها – سریال Money Heist – سریال ویچر – سریال چرنوبیل در سایت کد تولز بررسی شد.

پایان وحشتناک سریال Sharp Objects

هراسی که رفته رفته بر مراحل کشف و شهود حل پرونده فائق آمده و در لحظات پایانی سریال آرزو می کنیم تا اثر همانجا تمام شود و گویا نمی خواهیم ضربه مهلک پایانی را بپذیریم. البته که اجسام تیز دراین بخش کم کاری نمی کند و چنان پایان وحشتناکی را ارائه می کند که تا مدت ها توان آنرا فراموش کرد. سازندگان اجسام تیز در طی هشت اپیزود با روایتی کند و روشی قطره چکانی در ارائه اطلاعات (چه کشف پرونده و چه گذشته کامیل) عملا کاری می کنند ارزش و مفهوم واژه فلاش بک و از آن مهمتر تدوین جایگاه بالاتری نسبت به سایر عناصر بازی کنند.

تشویش و دلهره

تقطیع نماها و طول هر نما نقش بسزایی در انتقال حس تشویش و دلهره به مخاطب را دارند. درست به مانند سریال درخشان دیگر شبکه HBO (دروغ های کوچک بزرگ) زمانی که سریال مابین حال و گذشته. کابوس و واقعیت حرکت می کند التهاب به اوج خود می رسد.

اجسام تیز در مورد سلسله انتقال شرارت از نسلی به نسل دیگر است. سریال انواع بیماری های روانی را نمایش می دهد و از زجردادن مخاطب نیز ابایی ندارد. نماهای بسته از خون. خودزنی و بدنهای زخمی را به وفور در اثر خواهید دید که نشان از آن دارد که تماشا سریال را به هر فردی نمی توان پیشنهاد داد. اجسام تیز آشکارا آزار می دهد و‌ با تکیه به این مولفه کار را پیش می برد.

اجسام تیز

اجسام تیز در مورد زنی است که برای فرار از گذشته زندگی تازه ای آغاز کرده اما دست سرنوشت او را به همان دوزخ باز می گرداند. سریال تاکید دارد انسان را گریزی از سرنوشتش نیست و گاهی هرچقدر سعی در فرار از آن داشته باشیم به همان باز خواهیم گشت. کامیل پریکر این اصل را می پذیرد و به سیم آخر می زند و تا پای مرگ هم می رود.

هرچند در انتها زنده از مسیر دوزخی خویش به سمت حیات باز می گردد اما تجربه جدیدش کاری می کند مرگ را بر ادامه زندگی ترجیح دهد. اجسام تیز در مورد نفوذ و گسترش پلیدی و تاریکی بر روح زمانه ماست. اجسام تیز تعبیر یک آخرالزمان وهمناک است. جایی که هیچگاه نمی توان خیر را از شر دوست را از دشمن تشخیص داد… در دنیای اجسام تیز میبایست همچون کامیل پریکر خطر را به جان خرید و میبایست تا انتهای راه را رفت… اجسام تیز را حتما تماشا کنید.

پیشنهاد دانلود فیلم ایرانی:

دانلود فیلم تخته گازدانلود فیلم متری شیش و نیم | دانلود فیلم ما همه با هم هستیم

دانلود فیلم بمب یک عاشقانه | دانلود فیلم نبات

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x