دانلود فیلم شعله ور | بررسی اختصاصی فیلم ایرانی شعله ور

دانلود فیلم شعله ور | بررسی اختصاصی فیلم ایرانی شعله ور
دانلود فیلم جدید 2019 و 98
امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

دانلود فیلم شعله ور | بررسی اختصاصی فیلم ایرانی شعله ور

دانلود فیلم شعله ور | بررسی اختصاصی فیلم ایرانی شعله ور

دانلود فیلم ایرانی » دانلود فیلم‌سینمایی شعله ور

کد تولز: فیلم سینمایی «شعله ور»، ششمین ساخته بلند «حمید نعمت الله» در جایگاه کارگردان پس از فیلم های موفقی همچون «بوتیک»، «بی پولی» و همچنین «رگ خواب» است که در تمام این سال ها ثابت کرده که مخاطب امروز سینمای ایران را به خوبی می شناسد و آثار همواره این توانایی را داشته اند که همزمان هم مخاطب عام به وجد بیاورند و هم مخاطب خاص را راضی نگه دارند.

دستاورد مهمی که نعمت الله به واسطه مهارتش در قصه گویی و روایت سوژه های روز اجتماع، به آن دست یافته است. اتفاقی که در «شعله ور» هم تکرار می شود و نعمت الله علیرغم ساخت فضایی اگزوتیک و خاص، اما دست به روایت قصه ای زده است که برای مخاطبش همذات پنداری بسیار بالایی به همراه دارد.

نقد و بررسی فیلم ایرانی شعله ور از کد تولز

نگاه اول ساده و سرراست فیلم شعله ور

«شعله ور» مانند اکثر فیلم های پیشین نعمت الله، ابتدا و در نگاه اول فیلم ساده و سرراست به نظر می آید و و در ظاهر دربارۀ ماجراهای یک معتاد سابق در زابل به نظر می رسد، اما هرچه روند فیلم جلوتر می رود، شخصیت محوریش لایه های عمیق و پیچیده ای پیدا می کند که کم کم این شخصیت برای مخاطب ترسناک و مخوف به نظر می رسد. شخصیت «فرید»ِ شعله ور رفته رفته ابعادی پیدا می کند که گویی از او هرکاری بر می آید.

روایت و شخصیت پردازی شعله ور

شعله ور، ظرافت هایی پنهان در حیطه روایت وشخصیت پردازی دارد که از چشم مخاطب عام ممکن است دور بماند چرا که این جنس فیلم ها اتفاق پر تکراری در سینمای ایران نیستند و ما با کمتر فیلمهای «شخصیت محوری» طرف هستیم که اتفاقا شخصیت اصلی آن ها یک «Loser» و بازنده به تمام معناست. در گذشته نه چندان دور، نمونه های موفقی همچون «دکتر سپیدبخت»(با بازی رضا کیانیان) در فیلم «خانه ای روی آب» ساخته بهمن فرمان آرا یا «حمید هامون» در فیلم «هامون»ِ داریوش مهرجویی دیده شده و با استقبال خوب مخاطبین هم همراه شده بود.

یا فیلمبازان حرفه ای نمونه های پرشماری درباره شخصیت مرکزی «بازنده» در سینمای جهان همچون «هری استانر» (با بازی جک لمون که برایش اسکار گرفت) در فیلم «ببر را نجات بده» سراغ دارند . اما این مساله هم اکنون یکی از حلقه های گمشده چند سال اخیر سینمای ایران است و «شعله ور» نمونه خوبی است تا این جنس سینما را دوباره بر سر زبان ها بیاندازد و به یاد مخاطب بیاورد.

بازندۀ به یادماندنی در سینما

در اکثر فیلم هایی از این دست، تقریباً هر بازندۀ به یادماندنی در سینما، خوب می داند که بازنده است و بحث بر سر جوانب ماجراست؛ یعنی این که آیا می تواند این بازندگی را تغییر دهد و به سمت موفقیت گام بردارد و آن را به دست بیاورد؟ یا این که آیا می تواند ثابت کند همین بازندگی، برازندۀ و شیوه زندگی اوست و به همین شیوه می تواند کار خود را پیش ببرد؟ همین دومی بارها و بارها زمینۀ شکل گیری کمدی های درخشانی شده است که از خنده آوری صرف مانند «مجرد چهل ساله» ساخته جود آپاتو هستند تا روانشناسی های عمیقی همچون «مرد جدی» یا «لبوفسکی بزرگ» یا حتی »درون لویین دِیویس» که هر سه اثر جوئل و اتان کوئن) هستند و نتایج گوناگونی به بار نشانده است. تمام این ها به شکلی بار داستان روی شخصیتی قرار دارد که از اساس «بازنده» است.

لینک های دانلود فیلم شعله ور با انواع کیفیت کم حجم تا عالی

در صورت پخش از شبکه نمایش خانگی لینک به رنگ قرمز تغییر می کند.

دانلود فیلم شعله ور کیفیت انتخابی کاربر  :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم شعله ور 480p :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم شعله ور 720p :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم شعله ور 1080p :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم شعله ور Hq 1080 :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم شعله ور Bluray 1080p  :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

ماجرای فیلم شعله ور کمی متفاوت است

اما ماجرای «شعله ور» کمی متفاوت است. فرید (امین حیایی) در شعله ور هیچ کدام از اینها نیست و البته تمام اینهاست. ویژگی های بسیاری دارد که در تمام این شخصیت ها به وضوح نمی توان یافت که البته مهم ترین آنها، ادعا داشتن در انجام کارهایش است. فریدِ شعله ور ادعای هوش، ادعای زرنگی، ادعای مظلومیت، ادعای حق، ادعای مورد تبعیض واقع شدن و و و و ادعای هرچیزی که فکرش را بکنید دارد در حالی که به معنای دقیق کلمه یک «بازنده» است.

چکیده داستان داستان فیلم شعله ور

او کسی است که سال ها در پایتخت نتوانسته گلیم خود را از آب بیرون بکشد و به تازگی فرزندش را هم بر اثر تصادف نزدیک بود به کشتن بدهد، و حالا بی هدف و برای فرار از وضعیت موجود و سرکوفت های احتمالی که بر سرش آوار خواهد شد، سر به بیابان می گذارد و به جایی در استان سیستان بلوچستان پناه می برد.

اما آنجا کماکان با اطمینان به زرنگی خود می خواهد کار و شراکت راه بیاندازد و حتی زن و زندگی تازه دست و پا کند. اما …

جمع بندی نقد فیلم شعله ور

علاوه بر تمام نکاتی که درباب ظرافت شخصیت پردازی «شعله ور» گفته شد، حمید نعمت الله در روایت بصری اثر نیز دقت بالایی به خرج داده و با کمک فیلمبرداری ماهرانه و چشم نواز «روزبه رایگا» در بستن قاب هایی از طبیعت در جهت ایجاد حس «انزوا» و «اگزوتیسم» برای مخاطب، بسیار موفق عمل می کند.

به علاوه اینکه قصه فیلم اساسا در سیستان بلوچستان و منطقه ای می گذرد که نقطه دورافتاده و محرومی در کشور محسوب می شود و فضاسازی این قصه چنین حس و حالی را می طلبد. لذا تمامی قاب ها و لانگ شات های فیلم به خدمت این فضاسازی آمده اند و بعضا در مواقع مورد نیاز دلهره را در مخاطب ایجاد می کنند.از این رو، چه از نظر بصری و چه از نظر داستان، تماشای فیلم «شعله ور» به هیچ وجه خالی از لطف نیست و تجربه دلنشینی برای مخاطب به همراه خواهد داشت.از اینکه با سایت کد تولز همراه بودید, سپاسگزاریم.

منبع:ابزار وبلاگ نویسی حرفه ای کد تولز

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
اخبار
4
برنامه و نتایج بازیهای رئال مادرید،بازی بعدی رئال مادرید،ساعت بازی رئال مادرید امشب

امتیاز شما [کل: 4 میانگین: 3.3]رئال مادرید | اخبار رئال مادرید نقل و انتقالات رئال مادرید ✅ ورودی ها 🚨🚨🚨 #رسمى روديگر به رئال مادريد پيوست 🔥🔥🔥 ❌ خروجی های رسمی: مارسلو، سبایویس، بیل و ایسکو ❌ خروجی های احتمالی: ماریانو، یوویچ، وایخو 🤝 تمدید های احتمالی: ميليتائو و وینی …

بهترین سایت برای بک لینک,خرید بک لینک سایت,ovdn f; gdk;,خرید بک لینک چیست,خرید بک لینک اینستاگرام,سامانه هوشمند بک لینک,خرید بک لینک باکیفیت,بک لینک های قوی,خرید بک لینک چیست
اخبار
2
خرید بک لینک

امتیاز شما [کل: 2 میانگین: 3]خرید بک لینک یک بک‌لینک با کیفیت می تواند قدرتمندتر از 1000 بک‌لینک با کیفیت پایین باشد. #همه بک‌ لینک‌ها برابر نیستند. اگر می خواهید در SERP ها رتبه بالاتری داشته باشید ، بر دریافت بک‌لینک های با کیفیت تمرکز کنید. کدام را ترجیح می …

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما,خرید بلیط هواپیما,سایت های معتبر خرید بلیط هواپیما,بلیط هواپیما,بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما,خرید بلیط هواپیما ارزان,ovdn fgdx i,h\dlh,خرید بلیط هواپیما چارتر,خرید بلیط هواپیما خارجی,خرید بلیط هواپیما لحظه آخری,خرید بلیط هواپیما چارتری,خرید بلیط هواپیما تور,خرید بلیط هواپیما ایران ایر,سایت خرید بلیط هواپیما,خرید بلیط هواپیما ماهان,خرید بلیط هواپیما تهران مشهد,خرید بلیط هواپیما کیش,خرید بلیط هواپیما علی بابا,خرید بلیط هواپیما قاصدک
اخبار
خرید بلیط هواپیما ارزان

امتیاز شما [کل: 2 میانگین: 1]خرید بلیط هواپیما | بیش از 100 ترفند خرید بلیط ارزان هواپیما تنها اختلاف چند ساعته در خرید بلیط هواپیما می تواند به معنای ذخیره صدها هزارتومان باشد! در برخی اوقات بلیط هواپیمای چارتری و لحظه آخری گرانتر است!؟  حتما برایتان پیش آمده که قصد …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x