چگونه سئو سایت را شروع کنیم؟

چگونه سئو سایت را شروع کنیم؟,چطور سئو سایتم را شروع کنم؟,چگونه سئو وب سایت را شروع کنیم؟,چگونه سئو وب سایت را شروع می کنیم؟
اخبار
1
امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

چگونه سئو سایت را شروع کنیم؟

چگونه سئو سایت را شروع کنیم؟,چطور سئو سایتم را شروع کنم؟,چگونه سئو وب سایت را شروع کنیم؟,چگونه سئو وب سایت را شروع می کنیم؟

کدتولز: چگونه سئو سایت را شروع کنیم؟ چطور سئو سایتم را شروع کنم؟ پست امروز پاسخ دقیق همین سوال است یک راهنمای مبتدی و کمی پیشرفته ، همچنین بسیار ساده در مورد چگونگی شروع سئو سایت است.

1_درباره کلمات کلیدی مناسب تحقیق کنید

قبل از شروع افزودن محتوا به سایت جدید خود ، باید یک تحقیق مناسب درباره کلمات کلیدی انجام دهید تا بفهمید مخاطب شما هنگام جستجوی محصولات یا خدمات شما از چه کلماتی استفاده می کند.

حالا ، بیاین یک مثال ساده بزنیم تا به شما نشان دهیم چگونه می توانید تحقیقات مربوط به کلیدواژه سایت خود را انجام دهید.

مثلا در حال فروش و خدمات تعمیر آبگرمکن هستید. از این کلمات به عنوان نقطه شروع تحقیق خود استفاده کنید.

تعمیر آبگرمکن در … سئو محلی مثلا بنویسید در اصفهان تهران شمال کجا؟

تعمیر آبگرمکن در؟

تعمیر آبگرمکن در مشهد

تعمیر آبگرمکن در مشهد

تعمیر آبگرمکن در بندرعباس

تعمیر آبگرمکن در اسلامشهر

تعمیر آبگرمکن در منزل

حالا برسیم به تعمیر خود آبگرمکن …

تعمیر آبگرمکن؟

تعمیر آبگرمکن برقی

تعمیر آبگرمکن ایستاده

تعمیر آبگرمکن اسم برند یا تولید کننده

ابزار های کمک کننده کلمات کلیدی مناسب:

ابزار کلمات کلیدی رایگان WordStream (به شما نشان می دهد که هر چند وقت یکبار یک کلمه کلیدی جستجو می شود)

keywordtool.io

سوالات متداول کاربران در مورد “یک عبارت کلیدی” هنگام جستجو در گوگل را نیز مشاهده خواهید کرد.

ubersuggest

اما سریعترین گزینه پیشنهاد خود سایت Google است. به این دلیل که بر اساس جستجوی کاربران وب به شما پیشنهاد می دهد. این پیشنهادات براساس متداول ترین جستجوهایی است که افراد هنگام جستجوی محصول یا خدماتی که می فروشید انجام می دهند.

این چیزی است که هنگام نوشتن “تعمیر بخاری” در جستجوی گوگل نشان داده می شود:

چگونه سئو سایت را شروع کنم

بنابراین تمام کلمات کلیدی مرتبط را که با استفاده از ابزارهای فوق کشف کردید ، جمع کرده و سپس آنها را براساس موارد زیر گروه بندی کنید:

 1. نوع محصول: به عنوان مثال آبگرمکن برقی
 2. خدمات محصول: تعمیر آبگرمکن …
 3. مکان محصول: به عنوان مثال تعمیر آبگرمکن [محل کسب و کار شما]
 4. قیمت محصول: به عنوان مثال هزینه تعمیر بخاری

بنابراین ، هنگام نوشتن محتوای صفحه خود ، مطمئن شوید که شامل اطلاعاتی در مورد:

 1. محصول: کدام نوع آبگرمکن ها را می توانید تعمیر کنید؟
 2. قیمت: آیا در طول هفته پیشنهاد یا تخفیف ویژه ای در نظر گرفته شده است؟
 3. مکان: آیا منطقه من را نیز تحت پوشش قرار می دهید؟
 4. خصوصیات: آیا تیم شما در تعمیر انواع بخاری تجربه دارد؟
 5. موارد اضافی: یک تیم با چه سرعتی می تواند وارد شود و آن را تعمیر کند؟

اگر لیست شما شامل کلمات کلیدی بسیار زیادی است و نمی دانید کدام یک از آنها می تواند میزان بازدید بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد ، به میزان تقریبی جستجوی ماهانه نگاهی بیندازید تا ببینید چه میزان علاقه وجود دارد و افراد هر چند وقت یک بار کلمه کلیدی خاصی را جستجو می کنند.

2_قالب وردپرس حرفه ای از کجا پیدا کنیم؟

برای طراحی سایت خود ، حتماً یک قالب وردپرس قابل انعطاف و ترجیحاً سبک (#سرعت مهم تر سئو سایت است) انتخاب کنید. اگر بودجه شما محدود است نگران نباشید – صدها تم رایگان در سایت WordPress.org  یا wp-persian.com/themes موجود است. فقط یک اصطلاح را جستجو کنید تا انتخاب خود را محدود کنید. با این حال ، اکثر تم های رایگان از نظر عملکرد محدود هستند و می خواهند برای باز کردن قفل ویژگی های پیشرفته هزینه پرداخت کنید.

3_پلاگین های اصلی وردپرس کدامند؟

اینکه کدام افزونه ها را نصب کنید به کسب و کار شما بستگی دارد. با این وجود چند افزونه ضروری وجود دارد که اکثر سایتها باید نصب کنند. مثلا:

افزونه Yoast SEO (بهینه سازی سایت وردپرس)
افزونه Google Site Kit (برای تجزیه و تحلیل سئو)
افزونه MailChimp ( سیستم خبرنامه) #بازگشت کاربر مهمتر از سئو سایت است
افزونه WordPress Security و پشتیبان گیری سایت (اگر از ویژگی های میزبانی شما نیست)

علاوه بر پلاگین هایی که ضروری می دانیم ، ممکن است بخواهید چند مورد دیگر نیز اضافه کنید (دوباره – به نیازهای شخصی خودتان بستگی دارد).

اگر موضوع سایت شما به آن نیاز دارد ، ممکن است لازم باشد یک صفحه ساز نصب کنید یا اگر قصد دارید یک فروشگاه آنلاین به سایت خود اضافه کنید ، یک پلاگین تجارت الکترونیکی ضروری است (کد تولز WooCommerce را برای فروشگاه های کامل توصیه می کنیم ، یا اگر می خواهید فقط یک یا دو محصول را ارائه دهید Shopify).

فقط سعی کنید از افزونه ها غافل نشوید ، یا پلاگین هایی با قابلیت تکراری نصب نکنید (به عنوان مثال نباید دو افزونه SEO نصب کنید). منجر به درگیری پلاگین شود که باعث بروز مشکلاتی در سایت شما شود (یا حتی کارهای عادی سایت را به طور کامل خراب می کند).

4_بررسی سایت های رقبا

سایت های رقبا را با جزئیات تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید چگونه صفحات وبِ خود را سئو می کنند. به عناصر زیر توجه بیشتری داشته باشید:

 1. عنوان ها
 2. ساختار URL ها (آدرس ها)
 3. توضیحات متا
 4. برچسب های سربرگ (H1 ، H2 ، H3 و غیره)
 5. موقعیت یابی کلمات کلیدی در محتوا
 6. مرتبط بودن محتوا با کلمات کلیدی هدفمند
 7. ساختار قالب سایت

5_پیاده سازی حتمی یک بلاگ هدفمند

یکی از راه های جلب توجه موتور جستجو به طور مداوم “تازه” نگه داشتن وب سایت با افزودن مداوم مطالب جدید به صورت پست های وبلاگ است. برای به اشتراک گذاشتن تخصص خود در وب سایت خود از وبلاگ استفاده کنید. پست های وبلاگ همچنین به استراتژی شبکه های اجتماعی شما کمک می کند ، چون همیشه چیزی برای اشتراک گذاری با فالورهای خود خواهید داشت.

6_سئو محلی چیست و چرا مهم است؟

هنگامی که آژانس خدمات منزل یا قراردادی کار می کنید ، سئو محلی بهترین روش ممکن برای جذب مشتری است. مثلا به دنبال لوله کش هستید؟ یک روش معمول این روزها که کسی برای پیدا کردن یک لوله کش تلاش می کند این است که “لوله کش های نزدیک من” یا “لوله کش های نزدیک (شهر من)” را در گوگل جستجو کند. یک وب سایت بهینه سازی شده برای موتور جستجو از کلمات کلیدی مبتنی بر مکان (عبارات متداول مورد استفاده در جستجوها) برای افزایش احتمال حضور در جستجوی محلی را استفاده می کند. این ، به همراه سایر استراتژی های جستجوگرها ، می تواند اطمینان حاصل کند که در آن جستجوهای همیشه مهمِ مبتنی بر مکان ظاهر می شوید.

7_سرچ کنسول جستجوی گوگل

سرچ کنسول جستجوی گوگل برای دیدن نحوه ی مشاهده مردم از سایت شما در گوگل ، سایت گوگل دارای مجموعه ای قدرتمند از ابزارها است که به شما می گوید ملت دقیقاً هر چند وقت یکبار ، چگونه و با چه کلماتی و با چه دستگاه هایی وب سایت شما را جستجو می کنند. شروع کار با Search Console آسان است و می توانید با تأیید خود به عنوان مالک یا سرپرست یک وب سایت ، با افزودن یک برچسب متا به کد HTML صفحه اصلی خود ، شروع کنید. روش های دیگر این کار بارگذاری پرونده در سرور یا از طریق Google Analytics یا Google Taga Manager است.

از کنسول جستجوی گوگل می توانید برای موارد زیر استفاده کنید:

 • اطمینان حاصل کنید که Google محتوای سایت را ثبت می کند
 • سوال هایی را که باعث ایجاد ترافیک در سایت شما می شوند ، شناسایی کنید و برای آن ها پاسخ هایی در بلاگ سایت خود بنویسد
 • مشکلات اسپم را در سایت کنترل و پیگیری کنید
 • اطلاعاتی درباره اینکه چه کسی به سایت شما لینک می دهد و موارد دیگر
 • تعداد بازدید روزانه از کلمات جستجو شده در گوگل و تعداد کلیک کاربران از کلمات جستجو شده در گوگل

در عصر دیجیتال امروز ، سئو حوزه گسترده ای است و هیچ راهی برای ادامه کار وجود ندارد جز حضور ثابت و همیشگی.

امیداوریم این پست برای شما مفید بوده باشه. با آرزوی بهترین شروع …

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
یکتا
یکتا
خرداد 21, 1400 5:58 ق.ظ

عالی‌ عالی ممنون

اخبار
تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان ابزار وبلاگ: تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان گروه علمی: بیماری آرتریت می تواند عملکرد افراد را به ویژه در زمان تشدید درد مفاصل با مشکل مواجه کند به گونه ای که فرد نمی تواند حتی امور …

بهترین سایت برای بک لینک,خرید بک لینک سایت,ovdn f; gdk;,خرید بک لینک چیست,خرید بک لینک اینستاگرام,سامانه هوشمند بک لینک,خرید بک لینک باکیفیت,بک لینک های قوی,خرید بک لینک چیست
اخبار
2
خرید بک لینک

امتیاز شما [کل: 2 میانگین: 3]خرید بک لینک یک بک‌لینک با کیفیت می تواند قدرتمندتر از 1000 بک‌لینک با کیفیت پایین باشد. #همه بک‌ لینک‌ها برابر نیستند. اگر می خواهید در SERP ها رتبه بالاتری داشته باشید ، بر دریافت بک‌لینک های با کیفیت تمرکز کنید. کدام را ترجیح می …

خرید رپورتاژ,خرید رپورتاژ آگهی,رپورتاژ آگهی,رپورتاژ
اخبار
27
خرید رپورتاژ آگهی

امتیاز شما [کل: 2 میانگین: 5]خرید رپورتاژ آگهی بر خلاف تبلیغات تلویزیونی و کلاسیک، کمتر پرداخت می شود، اما می تواند تا ابد پس از تاریخ انتشار رپورتاژ توسط خوانندگان پیدا شود. ? با رپورتاژ آگهی تخته گاز گوگل نوردی کنید! اما مراقب باشید!؟ پای شما روی پدال گاز است! …

1
0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x
()
x