یادداشت فصل اول سریال The Haunting Of Hill House

امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

سریال ترسناک جدید نتفلیکس هر چند که میتوانست ترسناک تر باشد اما همین سریال کنونی حکم فیلم ترسناکی است که خیلی کند پیش میرود اما خیلی خوب میترساند. داستان سریال پیرامون سرگذشت خانواده ای است که در دو زمان گذشته و حال درگیر اتفاقات عمارتی به نام هیل هستند که زندگی خاصی را برای آنها شکل داده است.

فیلم های ترسناک اغلب بزرگترین ترس ها را برای نیمه دوم کارشان قرار میدهند و با ایجاد تنش های قبل انفجار نیمه اول فیلم ها را نقاشی میکنند. این سریال ده ساعته نیز خیلی آرام شروع به معرفی خانواده کرین میکند و نرم نرم تنش را به اوج میرساند و البته نیمه پایانی فوق العاده ترسناک و نسبتا کندی را تحویل بیننده میدهد.

این درام خانوادگی در ابتدا شاید مشکل عدم ارتباط با بیننده را داشته باشد اما خانواده کرین رفته رفته جای خود را در بین بیننده ها باز میکنند و گره های زندگی آن ها بسیار درگیر کننده میشود. نحوه روایت داستان توسط سازندگان به نوعی چیده شده که فراوان در زمان حال و گذشته در حال رفت و آمد است و کاراکتر ها از کوچکی تا بزرگی در حال پردازش هستند.

اگر با طولانی بودن و پیچیده بودن خط داستانی کنار بیایید در نهایت میتوانید نقاط اتصال این پازل را به هم وصل کنید و به یک نتیجه نهایی برسید. در طول سریال سازندگان عمدا ما را در تاریکی نگه میدارند تا زمانی که احساس کنند قطعه مجهولی مشخص شده است. برای مثال نیمه اول سریال بارها تکرار میشود اما تفاوت اینجاست که این تکرار هرگاه از دید یکی از افراد خانواده صورت میگیرد و دارای قضاوتی خاص است.

مایک فلانگان به عنوان سازنده این سریال نگاهی خاص و روانشناسانه به مبارزه درونی خانواده کرین با غم و اندوه و گناه کرده است که لایه های تاریکی را شامل میشود. سازندگان به این موضوع آگاه بوده اند که فرمول ساده خانه ای تسخیر شده که بارها به آن پرداخته شده و نمونه بارزش همین سری فیلم های احضار بوده اند دیگر نخ نما شده است و اگر همان را ادامه دهند دستاوردی نخواهند داشت بر همین مبنا نویسندگان در بستر عمارت هیل یک درام در هم تنیده پر از شخصیت را خلق کرده اند که فراتر از یک فرمول ساده تکراریست.

سازندگان با استفاده از تمام ابزار ممکن از بازیگر تا داستان و شخصیت پردازی خاص و روایتی متفاوت توانسته اند سریالی خلق کنند که تا مدت ها در ذهن بینندگان نفوذ خواهد کرد و تاثیرات انفجاری خود را به جای میگذارد. دیدن این سریال جذاب را از دست ندهید.

همچنین ببینید: فیلم » فیلم ایرانی » سریال » نقد فیلم » وبلاگ

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
اخبار
دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

اخبار
دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

اخبار
دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x