دانلود فیلم تخته گاز به همراه نقد و بررسی

دانلود فیلم تخته گاز رایگان,دانلود فیلم تخته گاز با لینک مستقیم و رایگان,دانلود فیلم تخته گاز نماشا,دانلود فیلم سینمایی ایرانی تخته گاز رایگان,دانلود فیلم تخته گاز در اپارات,دانلود فیلم سینمایی تخته گاز رایگان,دانلود فیلم تخته گاز اپ تی وی,دانلود فیلم ایرانی تخته گاز
دانلود فیلم جدید 2019 و 98
امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

دانلود فیلم تخته گاز با حجم کم به همراه نقد و بررسی

دانلود فیلم تخته گاز رایگان,دانلود فیلم تخته گاز با لینک مستقیم و رایگان,دانلود فیلم تخته گاز نماشا,دانلود فیلم سینمایی ایرانی تخته گاز رایگان,دانلود فیلم تخته گاز در اپارات,دانلود فیلم سینمایی تخته گاز رایگان,دانلود فیلم تخته گاز اپ تی وی,دانلود فیلم ایرانی تخته گاز

عکس پروفایل جدید » دانلود فیلم ایرانی » دانلود فیلم تخته گاز با لینک مستقیم+تحلیل فیلم

کد تولز: فیلم ماجرای چند روز از زندگی خانواده «سلیمان» با بازی «سام درخشانی» و «پروانه» با بازی الهام حمیدی است که علیرغم داشتن دو فرزند، زندگی سرد و کم رمغی دارند. سلیمان از این شرایط راضی نیست و قصد دارد در روند زندگی خود تغییری ایجاد کند. او در این مسیر …

فیلم سینمایی «تخته گاز» احتمالا اولین ساخته بلند «محمد آهنگرانی» در مقام کارگردان است چرا که هیچگونه اطلاعات موثقی از او جز ساختن همین یک فیلم وجود ندارد. اما نویسنده این فیلم «مهدی علی میرزایی» است که پیش از این بار ها و بارها اسمش را در فیلم های کمدی سال های اخیر سینمای ایران شنیده ایم.

علی میرزایی قبل از تخته گاز، سابقه نویسندگی در فیلم های «کاتیوشا»، «هفت معکوس»، «پارادایس»، «در مدت معلوم» و از همه مهم تر «گشت ارشاد» را در کارنامه دارد و سال گذشته نیز علی میرزایی اولین فیلم بلند خودش را جلوی دوربین برد و در جشنواره فیلم فجر اکران کرد. «پالتو شتری» نام فیلمی بود که مهدی علی میرزایی آن را کارگردانی کرد و با استقبال نصفه و نیمه ای هم در جشنواره نیز رو به رو شد. اما ماجرای تخته گاز با پالتوشتری و اکثر نوشته های مهدی علی میرزایی کاملا متفاوت است.

خلاصه داستان فیلم

ما در تخته گاز با فیلمی طرف هستیم که اساسا بیشتر به یک «شوخی مبتذل» شبیه است تا یک فیلم سینمایی. وی در این مسیر، از دوستش «ستار» با بازی «کامبیز دیرباز» هم کمک می گیرد و ایده هایی مانند ورزش کردن، تغییر استایل، ازدواج مجدد با معلم دخترش با بازی «رز رضوی» و… را دنبال می کنند.

در همین فی ما بین، زندگی ستار هم درگیر یک رابطه عاشقانه با همکارش در آژانس هواپیمایی است که و آقای مجد (با بازی داریوش فرهنگ) که رئیس آژانس است، بخاطر این رابطه ستار را برای مدتی اخراج می کند. ستار هم سعی می کند از آقای مجد «آتو» بگیرد و در این راه متوجه می شوند آن ها در حال قاچاق دختران ایرانی به دوبی هستند!

سر بزنگاه که می خواهند مچ آن ها را با شیخ عرب نشین بگیرند، معلوم می شود اتفاقا آقای مجد خیلی هم وطن فروش هستند و دارند شیوخ عرب را بازی می دهند تا آن ها را تنبیه کند! سلیمان هم در نهایت متحول می شود و از تصمیم برای خیانت به همسرش صرف نظر می کند و خوش و خرم سر زندگانیش باز می گردد اما بزرگترین تحولش این است که نسبت به فرزندانش سخت گیری نمی کند و اجازه می دهد آن ها دوست … / دوست پسر داشته باشند!

فیلمفارسی های قبل از انقلاب

تمام قصه فیلم را برایتان شرح دادم و امیدوارم چیزی از قلم نینداخته باشم. این پلات داستانی شما را یاد الگوی خاصی نمی اندازد؟ بله دقیقا مانند فیلمفارسی های قبل از انقلاب است و البته چندین مرحله متبذل تر چرا که حداقل آن فیلمفارسی یک قصه سر و شکل داری داشتند و می شد برای آن ها درباره «فیلمنامه»شان حرف زد و حداقل به یک الگوی مشخصی در روایت و قصه رسید.

اما ظاهرا باید تخته گاز را بگذاریم کنار فوجی از فیلم هایی که در سال های اخیر تولید می شوند و نه قصه می فهمند، نه کارگردانی ، نه کمدی و نه حتی «ابتذال» ! این فیلم ها اکثرشان روی ابتذال را هم سفید کرده اند و خیال می کنند با چهار تا جمله مثل «بکش پایین» می توانند صحنه های مفرج ایجاد کنند.

همواره گفته می شود که هدف از ساخته شدن این فیلم ها خلق لحظات شاد است و جامعه نیاز به خنده دارد و باید از افسردگی دوری کرد. اما حالا می بینیم که فیلم هایی به این بهانه تولید شده اند که از اساس مبنا را روی توهین به شئور مخاطب گذاشته اند چرا که اصل اول یعنی «قصه» کوچکترین جایگاهی در این فیلم ها نداشته و ندارد.

آقایان سازنده، یک ایده چند خطی که هرچقدر مبتذال تر باشد بهتر است می نویسند، چهار تا صحنه بزن برقص هم می گیرند، بازیگرای شناخته شده تلویزیون را هم ردیف می کنند و زن ها را با گریم ترگل ورگل جلوی دوربین می فرستند، چهار تا توشات (نمای دو نفره) از زن و مرد قصه هم می گذارند و خیال می کنند مشکل افسردگی جامعه را رفع کردند و فیلم کمدی ساخته اند! غافل از اینکه هیچکدام از این فاکتورها چیزی فراتر از «ابتذال» نمی دهند.

پیشنهاد دانلود فیلم ایرانی:

دانلود فیلم عرق سرددانلود فیلم رحمان 1400

دانلود فیلم سامورایی در برلین | دانلود فیلم سرخپوست

«اتفاق» و «حادثه»

اینکه اصرار دارم «تخته گاز» خالی از هرگونه قصه است دلیلش این است که تمام رخدادها و کنش ها حتی حساس ترین های آن ، بر اساس «اتفاق» و «حادثه» شکل می گیرد و هیچ گونه زمینه چینی قبلی ندارد. برای مثال در نقطه اوج که قرار است مچ آقای مجد در داخل استخر با شیخ عربی گرفته شود، بدون هیچ زمینه چینی می فهمیم که ای دل غافل چقدر این آقای مجد وطن فروش بوده ! و بعد هم که آن دیالوگ های گنده تر از دهان فیلم را می گوید.

یا مثلا در سکانسی که سلیمان برای خیانت به منزل معلم دخترش (رز رضوی) در انتهای فیلم می رود، به یک باره در پله ها حالش بد می شود و نفسش می گیرد و نمی تواند خیانت کند و به خانه برمیگردد. رز رضوی هم به مبتذل ترین شکل ممکن آن دیالوگ فیلمفارسی های قبل انقلاب که «مرد مثل سلیمان کم پیدا می شود» را می گوید و با همین دو نقطه اوج، فیلم تکلیف تحول کاراکترهایش را مشخص می کند.

آزادی نوجوانان برای داشتن روابط نادرست تا ازدواج موقت

جناب فیلمساز به همین مباحث هم اکتفا نکرده و یک سری مفاهیم فلسفی و جامعه شناسانه و روانشناسانه هم در فیلم خود جای داده. برای مثال یک نوکی به «قاچاق دختران ایرانی به دوبی» ، یک نوک به «ازدواج موقت»، یک نوک به «آزادی نوجوانان برای داشتن روابط نادرست»، یک نوک به «جدایی زنان و شوهران جامعه»، «سردی روابط بین مرد و زن»، «اوضاع نویسندگی در ایران»، «مهاجرت جوانان» و… هم می زند و دلش می خواهد به همه این مباحث در بستر این سفره مبتذلی که پهن کرده است بپردازد. فیلمساز در روایت قصه خودش درمانده است چه برسد به این مباحث که در بیان هیچکدام از سطح فراتر نمی رود.

 

لینک های دانلود فیلم تخته گاز با انواع کیفیت کم حجم تا عالی

در صورت پخش از شبکه نمایش خانگی لینک دانلود فیلم تخته گاز به رنگ قرمز تغییر می کند.

دانلود فیلم تخته گاز کیفیت انتخابی کاربر  :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم تخته گاز کیفیت 480p :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم تخته گاز کیفیت 720p :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم تخته گاز کیفیت 1080p :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم تخته گاز کیفیت Hq 1080 :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

دانلود فیلم تخته گاز کیفیت Bluray 1080p  :❃:  لینک خرید و دانلود قانونی

پیشنهاد دانلود سریال ایرانی:

دانلود سریال کرگدن | دانلود سریال قورباغه

 

منبع: ابزار وبلاگ نویسی کد تولز

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
اخبار
دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران دانلود قسمت 5 پنجم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

اخبار
دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران دانلود قسمت 4 چهارم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

اخبار
دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران دانلود قسمت 3 سوم سریال جیران با تمام قسمتها کامل – سریال جیران – جیران (به انگلیسی: Jeyran) یک مجموعه تلویزیونی عاشقانه و تاریخی ایرانی است که به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است. این سریال در کد …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x