برای سفر به تایلند چقدر پول لازم است

برای سفر به تایلند چقدر پول لازم است
سفر و گردشگری
امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

برای سفر به تایلند چقدر پول لازم است

برای سفر به تایلند چقدر پول لازم است

برای سفر به تایلند چقدر پول لازم است

واحد پول کشور تایلند، بات است که با نماد ฿ و کد THB نشان داده می شود و در حال حاضر هر ۱ بات تایلند (معادل ۴۳۰ تومان) است.

از جمله اسکانس های رایج تایلندی می توان به ۲۰ بات (سبز)، ۵۰ بات (آبی)، ۱۰۰ بات (قرمز)، ۵۰۰ بات (ارغوانی) و ۱۰۰۰ بات (قهوه ای) اشاره کرد. واحد کوچک تر پول تایلند، سکه های سَتَنگ بوده که هر ۱ بات برابر با ۱۰۰ ستنگ است.

سکه های تایلندی به دو صورت دیده می شوند، سکه های ۱، ۲، ۵ و ۱۰ باتی و سکه های ۵۰ و ۲۵ ستنگی.

 برای خرید بات دو راه در پیش رو دارید:

۱- در ایران دلار بخرید و آن را در صرافی های بسیاری که در سطح شهر بانکوک به چشم می خورند، به بات تبدیل کنید.

۲-  برای تهیه ارزهای غیر متداول مانند بات باید به شعب بانک‌ِ ملی در سطح شهر مراجعه کنید.

 

سطح قیمت شهر بانکوک

وقتی به هزینه های شهر بانکوک و تهران نگاهی بندازیم، متوجه می شویم بانکوک در اغلب موارد شهر گران تری است و بسته به موارد مختلف این تفاوت می تواند در حدود ۱۰ تا ۷۰ درصد باشد! جالب است بدانید تنها موردی که برای آن هزینه های پایین تری را در بانکوک می بینیم، خوراکی و صرف غذا در رستوران هاست. البته این تنها مقایسه ای مختصر و کوتاه است و در بخش هزینه های سفر به بانکوک در همین مقاله مفصل به این قضیه می پردازیم.

 

مدارک و هزینه های قبل از سفر 
پیش از شروع سفر باید برای گرفتن پاسپورت و یا گذرنامه اقدام کنید که این مدارک، هزینه های مخصوص به خود را دارد.

++ هزینه های گذرنامه عبارت اند از:

۱- هزینه ۱,۰۰۰ تومان بابت شناسه
۲- هزینه ۳,۷۵۰ تومان به حساب شهرداری بابت عوارض شهرداری
۳- هزینه ۱۰۰,۰۰۰ تومان برای خزانه داری استان بابت تعرفه صدور گذرنامه
۴- هزینه ۳۶,۹۸۰ تومان بابت خدمات دفاتر پلیس +۱۰ و هزینه پست
+ از دیگر مدارک مورد نیاز روادید یا ویزا است که هزینه ویزا توریستی تایلند برابر با ۳۵ یورو (معادل ۵۷۹,۲۷۰ تومان) خواهد شد.

 

ویزا برای سفر به تایلند
سفارتخانه تایلند در مجموع دو نوع ویزای توریستی و تجاری صادر می کند که برای گرفتن هر یک، مدارک و هزینه های متفاوتی نیاز است. برای دریافت ویزای توریستی یا گردشگری می توانید از طریق آژانس های مسافرتی اقدام کرده و یا خود به شخصه به سفارت خانه بروید.

۱- اقدام شخصی: گرفتن ویزا از سفارتخانه حداقل سه روزِ کاری زمان می برد و باید بدانید شما نمی توانید برای شخص دیگری اقدام کنید و لازم است همگی افراد خود به سفارتخانه تایلند بروند.

هزینه: ۳۵ یورو (معادل ۵۷۹,۲۷۰ تومان)

مدارک ویزای گردشگری تایلند:

– اصل و کپی بلیت به مقصد تایلند

– یک قطعه عکس ۳*۴

– کپی گذرنامه، کارت ملی و شناسنامه

– اصل گذرنامه

– فرم درخواست ویزای گردشگری

۲- آژانس های مسافرتی: می توانید به جای آن که خودتان به سفارت بروید، به سراغ آژانس های مسافرتی رفته و در فاصله ای یک هفته ای یا کم تر ویزای خود را دریافت کنید. در صورتی که ویزای عادی بخواهید، آن را یک هفته ای تحویل می دهند و در صورتی که ویزای فوری بخواهید، دو تا سه روزه به دست تان خواهد رسید.

 

 تورهای بانکوک
اگر قصد دارید تا تورهای بانکوک را خریداری کنید، باید بدانید که در مجموع، اغلب اوقات دو نوع تور برای این شهر جذاب ارایه می شود. به این ترتیب امکانش را دارید که تورهای مخصوص این شهر را خریداری کنید و یا آن که تورهای ترکیبی بانکوک را گرفته و با یک تیر چند نشان بزنید و از شهرهای دیگری چون پاتایا و یا جزیره پوکت نیز دیدن کنید.

تورهای مخصوص بانکوک: این تورها اغلب ۷ شب و ۸ روزه هستند و هزینه آن ها بسته به آژانس هواپیمایی، کلاس هتل، اتاق مورد نظر و البته زمان سفر متفاوت خواهند بود.

+ طیف هزینه ها برای ۷ شب و ۸ روز : بین ۱.۵ تا ۶.۵ میلیون تومان
تورهای ترکیبی بانکوک: این تورها نیز اغلب اوقات ۷ شبه هستند و بسته به آژانس گردشگری برنامه ریزی متفاوتی دارند. برخی زمان بیشتری را به بانکوک و برخی زمان بیشتری را به پوکت و یا پاتایا تخصیص می دهند. البته در برخی از موارد نیز بازدید از این سه شهر جذاب را همزمان در یک برنامه ۷ شبه می گنجانند.

+ طیف هزینه ها برای ۷ شب ترکیبی: بین ۱.۵ تا ۷ میلیون تومان

 

هزینه‌ های حمل و نقل درون شهری بانکوک
بانکوک شهر وسیعی است که به شبکه حمل و نقل بزرگ و کارآمدی مجهز است و این امکان را در اختیار شهروندان و مسافران قرار می دهد تا با هزینه ای کم تر در دل این شهر گردش کنند. خوب است بدانید که بانکوک نیز مانند بسیاری از دیگر شهرهای در حال توسعه در ساعات اوج رفت و آمد روز از ترافیک سنگینی رنج می برد و بنابراین بهترین راه برای جا به جایی در بانکوک استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به صورت ترکیبی است. از جمله وسایل حمل و نقل پرکاربرد بانکوک می توان به اسکای ترین (متروی هوایی)، مترو، اتوبوس، قایق، تاکسی و توک توک اشاره کرد.

 

بلیت الکترونیک بانکوک

شهر بانکوک نیز همچون دیگر شهرهای پیشرفته و وسیع دنیا، بلیت الکترونیک مخصوص به خودش را دارد که با نام ربیت کارت (Rabbit Card) شناخته می شود. این کارت برای پرداخت هزینه های وسایل حمل و نقل عمومی بانکوک مانند اسکای ترین و مترو مورد استفاده قرار می گیرد. هزینه خرید ربیت کارت برابر با ۲۰۰ بات تایلند (معادل ۸۷,۳۸۰ تومان) است که ۱۰۰ بات تایلند (معادل ۴۳,۶۹۰ تومان) آن بیعانه بوده و به شما بازخواهد گشت. برای شارژ این کارت ها می توانید به ایستگاه های فروش بلیت مترو و یا شعبه های مک دونالد بانکوک مراجعه کنید. یکی از دیگر ویژگی های ربیت کارت آن است که می توانید در سوپرمارکت ها، رستوران ها، سینماها و …هزینه ها را با آن پرداخت کنید.

هزینه های حمل و نقل بانکوک به صورت خلاصه عبارت اند از:

اسکای ترین: ۱۲ بات تایلند (معادل ۵,۲۴۰ تومان) تا ۵۲ بات تایلند (معادل ۲۲,۷۱۰ تومان)

مترو: ۱۵ بات تایلند (معادل ۶,۵۵۰ تومان) تا ۴۰ بات تایلند (معادل ۱۷,۴۷۰ تومان)

اتوبوس: ۱۲ بات تایلند (معادل ۵,۲۴۰ تومان) تا ۲۰ بات تایلند (معادل ۸,۷۳۰ تومان)

قایق سریع: ۱۳ بات تایلند (معادل ۵,۶۷۰ تومان) تا ۳۲ بات تایلند (معادل ۱۳,۹۸۰ تومان)

تاکسی: از ۳۵ بات تایلند (معادل ۱۵,۲۹۰ تومان) به بالا

توک توک: از ۳۰ بات تایلند (معادل ۱۳,۱۰۰ تومان) به بالا

 

آشنایی مختصر با سیستم حمل و نقل عمومی بانکوک

بی‌تی‌اس اسکای تِرِین (BTS Skytrain): اسکای تِرِین در واقع نوعی مترو است که خطوط آن بالاتر از سطح زمین بوده و به نوعی هوایی هستند. اسکای ترین یکی از سریع ترین و پرکابردترین بخش های حمل و نقل بانکوک است که ۲ خط سبز کم رنگ و سبز تیره دارد. با استفاده از این خطوط به راحتی می توانید در شهر بانکوک جا به جا شوید و همچنین از دیدن مناظر این شهر از بالا لذت ببرید. این خطوط از ۶ صبح تا نیمه شب فعالیت می کنند و در ساعات اوج روز، بسیار شلوغ هستند.

برای پرداخت هزینه های اسکای ترین دو راه پیش روی شماست. می توانید بلیت های یک روزه را خریداری کنید که هزینه ای برابر با ۱۴۰ بات تایلند (معادل ۶۱,۱۶۰ تومان) دارند. مزیت این بلیت ها آن است که می توانید در یک روز  به صورت نامحدود از آن ها استفاده کنید. راه دیگر تهیه و خریداری ربیت کارت است که هزینه سواری شما بسته به تعداد ایستگاه هایی که پشت سر می گذارید بین ۱۵ بات تایلند (معادل ۶,۵۵۰ تومان) تا ۵۹ بات تایلند (معادل ۲۵,۷۷۰ تومان) متفاوت خواهد بود.

مترو: قطارهای زیرزمینی و شهری بانکوک را با نام MRT می شناسند. این قطارها نیز در مجموع دو خط دارند و ساعت کار آن ها از ۶ صبح تا نیمه شب است. خوب است بدانید فاصله حرکت این قطارها از هم در ساعات اوج شلوغی کم تر از ۵ دقیقه در سایر اوقات کم تر از ۱۰ دقیقه است. برای پرداخت هزینه این قطارها نیز ۲ راه در پیش روی شما قرار دارد؛ می توانید بلیت های یک روزه را با هزینه ۱۲۰ بات تایلند (معادل ۵۲,۴۲۰ تومان) و یا بلیت های ۳ روزه را با هزینه ۲۳۰ بات تایلند (معادل ۱۰۰,۴۸۰ تومان) خریداری کنید. راه دوم استفاده از ربیت کارت و یا بلیت های هوشمند مترو است. با این کارت ها، هزینه سفر شما با توجه به ایستگاه های طی کرده، محاسبه می شود که در حدود ۱۵ بات تایلند (معادل ۶,۵۵۰ تومان) تا ۴۰ بات تایلند (معادل ۱۷,۴۷۰ تومان) متفاوت است.

اتوبوس های BRT: اتوبوس های بی آر تی بانکوک خطوط ویژه خود را داشته و بنابراین سرعت قابل توجهی دارند. فاصله رسیدن هر اتوبوس در ساعات شلوغ روز ۵ دقیقه و در سایر اوقات روز برابر با ۱۰ دقیقه است. در حال حاضر تنها یک خط از این اتوبوس ها وجود دارد و هزینه آن بسته به تعداد ایستگاهی که پشت سر می گذارید، محاسبه می شود. هزینه این اتوبوس ها در حدود ۱۲ بات تایلند (معادل ۵,۲۴۰ تومان) تا ۲۰ بات تایلند (معادل ۸,۷۳۰ تومان) هستند.

اتوبوس: اتوبوس های بانکوک ارزان ترین راه گشت و گذار شهری هستند که البته دشواری ها و چالش های به خصوص خود را دارند. به طور مثال ایستگاه های این اتوبوس ها به زبان تایلندی نوشته شده اند و پیدا کردن ایستگاه ها قدری دشوار و سردرگم کننده به نظر می رسد. برخی از اتوبوس ها مبدا و مقصد یکسانی دارند؛ اما مسیرهای مختلفی را پشت سر می گذارند که این را از تفاوت رنگ بدنه آن ها می توانید تشخیص دهید. برای آن که بتوانید مسیر موردنظر خود را پیدا کنید، می توانید به راحتی از گوگل مپ استفاده کنید و تنها راه های گفته شده را دنبال کنید. هزینه اتوبوس های بانکوک بسته به نوع اتوبوس بسیار مختلف هستند.

اتوبوس های نارنجی، کوچک و بدون تهویه ۸ بات تایلند (معادل ۳,۴۹۰ تومان)
اتوبوس های قرمز و بدون تهویه ۷ بات تایلند (معادل ۳,۰۵۰ تومان)
اتوبوس های سفید و بدون تهویه ۸ بات تایلند (معادل ۳,۴۹۰ تومان)
اتوبوس های زرد، آبی و کرمی رنگ و تهویه دار ۱۰ بات تایلند (معادل ۴,۳۶۰ تومان) تا ۱۸ بات تایلند (معادل ۷,۸۶۰ تومان)
اتوبوس های نارنجی و تهویه دار ۱۱ بات تایلند (معادل ۴,۸۰۰ تومان) تا ۲۴ بات تایلند (معادل ۱۰,۴۸۰ تومان)

تاکسی: مانند هر شهر دیگری، تاکسی ها گران ترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل شهری بانکوک هستند. هزینه ورودی تاکسی های عمومی از ۳۵ بات تایلند (معادل ۱۵,۲۹۰ تومان) شروع می شوند و به ازای هر ۱ کیلومتر ۵ بات تایلند (معادل ۲,۱۸۰ تومان) به کرایه اضافه می کنند. در زیر هزینه تاکسی را در مسافت های مختلف می بینید:
فاصله (کیلومتر)
هزینه حدودی
۵ کیلومتر
۶۵ بات تایلند (معادل ۲۸,۳۹۰ تومان)
۱۰ کیلومتر
۹۵ بات تایلند (معادل ۴۱,۵۰۰ تومان)
۲۰ کیلومتر
۱۵۵ بات تایلند (معادل ۶۷,۷۲۰ تومان)

هزینه های اقامت در بانکوک
طبیعی است کلانشهر بانکوک که یکی از مقاصد گردشگری مورد توجه است به اقامتگاه های مختلف و متنوعی مجهز باشد. در این جا با انواع اقامتگاه ها و طیف هزینه اقامت آن ها آشنا می شویم:

هتل ها: انواعی از هتل های لوکس ۵ ستاره تا هتل های مقتصدانه و ۱ ستاره در شهر بانکوک به چشم می خورد.

++ طیف هزینه هر نوع هتل در هر شب ارایه شده است.

هتل های ۱ ستاره: بین ۱۵۰ بات تایلند (معادل ۶۵,۵۳۰ تومان) تا ۱,۸۰۰ بات تایلند (معادل ۷۸۶,۴۲۰ تومان)

هتل های ۲ ستاره: بین ۲۰۰ بات تایلند (معادل ۸۷,۳۸۰ تومان) تا ۲,۳۰۰ بات تایلند (معادل ۱,۰۰۴,۸۸۰ تومان)

هتل های ۳ ستاره: بین ۳۴۰ بات تایلند (معادل ۱۴۸,۵۴۰ تومان)  تا ۵,۶۰۰ بات تایلند (معادل ۲,۴۴۶,۶۶۰ تومان)

هتل های ۴ ستاره: بین ۳۹۰ بات تایلند (معادل ۱۷۰,۳۹۰ تومان) تا ۸,۰۰۰ بات تایلند (معادل ۳,۴۹۵,۲۳۰ تومان)

هتل های ۵ ستاره: بین ۱,۴۰۰ بات تایلند (معادل ۶۱۱,۶۶۰ تومان) تا ۱۲,۰۰۰ بات تایلند (معادل ۵,۲۴۲,۸۵۰ تومان)

آپارتمان و خانه: هزینه ‌ها بسته به محل آپارتمان، تعداد اتاق‌ها، فاصله تا مرکز شهر و امکانات آن متفاوت است. در شهر بانکوک بیش از ۳۰۰ سوییت و خانه به چشم می خورد که از اقامتگاه هایی لوکس تا محلی مناسب متفاوت اند.

هزینه آپارتمان و خانه های ویلایی بانکوک از شبی ۴۰۰ بات تایلند (معادل ۱۷۴,۷۶۰ تومان) تا ۸,۷۰۰ بات تایلند (معادل ۳,۸۰۱,۰۷۰ تومان) متفاوت است.

هاستل و مهمان خانه: بیش از ۲۰۰ هاستل و مهمان خانه مختلف در شهر بانکوک وجود دارد که هزینه آن ها بین ۱۴۰ بات تایلند (معادل ۶۱,۱۶۰ تومان) تا ۲,۶۰۰ بات تایلند (معادل ۱,۱۳۵,۹۵۰ تومان) متفاوت است.

 

هزینه‌ های خوراک در بانکوک

می توانید در طول اقامت در بانکوک به رستوران های متنوع شهر مراجعه کنید و یا با تهیه محصولات و مواد غذایی، از هزینه های سفر خود بکاهید. در این جا به بررسی هزینه های این دو گزینه پرداخته ایم:

رستوران و فست فود: طیف متنوعی از رستوران‌های لوکس، معمولی، فست فودها و کافه ها در شهر بانکوک پیش روی شماست. در زیر متوسط هزینه برای هر مکان ذکر شده است.

رستوران ارزان قیمت: حدود ۵۰ بات تایلند (معادل ۲۱,۸۴۰ تومان) تا ۱۰۰ بات تایلند (معادل ۴۳,۶۹۰ تومان)

رستوران متوسط قیمت: حدود ۱۰۰ بات تایلند (معادل ۴۳,۶۹۰ تومان) تا ۱,۰۰۰ بات تایلند (معادل ۴۳۶,۹۰۰ تومان)

رستوران لوکس: در حدود ۳۰۰ بات تایلند (معادل ۱۳۱,۰۷۰ تومان) تا ۵,۰۰۰ بات تایلند (معادل ۲,۱۸۴,۵۲۰ تومان)

فست فودهای زنجیره ای مانند مک دونالد و یا فست فودهای مشابه: حدود ۱۴۰ بات تایلند (معادل ۶۱,۱۶۰ تومان) تا ۲۰۰ بات تایلند (معادل ۸۷,۳۸۰ تومان)

 

خوراکی های لازم

نان (۵۰۰ گرمی): حدود ۴۲ بات تایلند (معادل ۱۸,۳۴۰ تومان)

شیر (۱ لیتر): ۵۲.۵ بات تایلند (معادل ۲۲,۹۳۰ تومان)

برنج سفید (کیلویی): حدود ۴۳.۵ بات تایلند (معادل ۱۹,۰۰۰ تومان)

جوجه بی استخوان (۱ کیلو): حدود ۱۲۰.۴۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱ بات تایلند (معادل ۵۲,۶۰۰ تومان)

گوشت قرمز (۱ کیلو): حدود ۳۹۰ بات تایلند (معادل ۱۷۰,۳۹۰ تومان)

تخم مرغ ۱۲ عددی: ۶۰ بات تایلند (معادل ۲۶,۲۱۰ تومان)

یک بطری آب ۱.۵ لیتری: حدود ۱۷ بات تایلند (معادل ۷,۴۲۰ تومان)

میوه و سبزیجات (۱ کیلوگرم):

گوجه فرنگی: حدود ۴۱.۵ بات تایلند (معادل ۱۸,۱۳۰ تومان)

پیاز: حدود ۴۶ بات تایلند (معادل ۲۰,۰۹۰ تومان)

سیب زمینی: حدود ۶۰.۵ بات تایلند (معادل ۲۶,۴۳۰ تومان)

کاهو: حدود ۴۱ بات تایلند (معادل ۱۷,۹۱۰ تومان)

سیب: حدود ۱۰۰ بات تایلند (معادل ۴۳,۶۹۰ تومان)

موز: حدود ۵۷ بات تایلند (معادل ۲۴,۹۰۰ تومان)

پرتقال: حدود ۷۸ بات تایلند (معادل ۳۴,۰۷۰ تومان)

 

مرتبط: سفر زمینی به ارمنستان با خودروی شخصی • مکان های تفریحی تهران در شب • تور کیش ارزان دقیقه 90 • بهترین شهر ایران برای مسافرت در پاییز

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
کد تولز
جملات زیبا از کتاب های مشهور

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]جملات زیبا از کتاب های مشهور | متن زیبا از کتاب های معروف برشی هایی زیبا از کتاب های معروف ایرانی و خارجی را با هم مطالعه می کنیم. متن های معروف دنیا، جملات انگیزشی کتاب ها، متن عاشقانه از کتاب های معروف، برشی از …

اخبار
4
برنامه و نتایج بازیهای رئال مادرید،بازی بعدی رئال مادرید،ساعت بازی رئال مادرید امشب

امتیاز شما [کل: 4 میانگین: 3.3]رئال مادرید | اخبار رئال مادرید نقل و انتقالات رئال مادرید ✅ ورودی ها 🚨🚨🚨 #رسمى روديگر به رئال مادريد پيوست 🔥🔥🔥 ❌ خروجی های رسمی: مارسلو، سبایویس، بیل و ایسکو ❌ خروجی های احتمالی: ماریانو، یوویچ، وایخو 🤝 تمدید های احتمالی: ميليتائو و وینی …

اخبار
تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان

امتیاز شما [کل: 1 میانگین: 2]تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان ابزار وبلاگ: تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان گروه علمی: بیماری آرتریت می تواند عملکرد افراد را به ویژه در زمان تشدید درد مفاصل با مشکل مواجه کند به گونه ای که فرد نمی تواند حتی امور …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x