رفع مشکل خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌داده در وردپرس

خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌داده در وردپرس
تحت وب و وردپرس
امتیاز شما
[کل: 0 میانگین: 0]

رفع مشکل خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌داده در وردپرس

خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌داده در وردپرس
خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌داده در وردپرس

به عنوان یک توسعه دهنده وب سایت یا مدیر وب سایت وردپرسی ، خرابی سایت شما وضعیت وحشتناک است خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده wordpress وردپرس یعنی چی؟ … خطا در ایجاد پایگاه داده اساساً به این معنی است که به دلایلی کد PHP (سایت شما) قادر به اتصال به پایگاه داده یعنی MySQL نیست تا اطلاعات لازم برای ساخت کامل آن صفحه را بازیابی کند.. در ادامه با آموزش “رفع مشکل خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌داده در وردپرس” با کدتولز همراه باشید.

. شما نه تنها ترافیک ورودی را از دست می دهید بلکه رتبه و شهرت سایت شما نیز تأثیر منفی می گذارد.

بهترین راهکار هنگام ایجاد مشکل در وردپرس غیرفعال کردن پلاگین ها است ، سپس اکتیو کردن تک به تک ان ها است.

همینطور قالب وردپرس رو یکبار به پوسته پیش فرض وردپرس تغییر دهید.

خطای ایجاد خطای اتصال پایگاه داده چیست؟

قبل از اینکه به قسمت آموزش بپردازیم ، بیایید لحظه ای کوتاه بفهمیم که معنی این خطا چیست. خطا در ایجاد اتصال پایگاه داده اساساً به این معنی است که به دلایلی کد PHP قادر به اتصال به پایگاه داده MySQL شما نبود تا اطلاعات لازم برای ساخت کامل آن صفحه را بازیابی کند. به همین دلیل خطا همیشه در یک صفحه خالی نشان داده می شود زیرا اطلاعاتی در مورد سایت شما وجود ندارد زیرا به پایگاه داده شما متصل نیست.

به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا ، وردپرس از یک پایگاه داده برای ذخیره تمام محتوای شما و سایر داده های وب سایت استفاده می کند. سپس هر بار که کسی از وب سایت شما بازدید می کند به پایگاه داده متصل می شود.

وردپرس برای اتصال به پایگاه داده به اطلاعات زیر نیاز دارد:

  • نام پایگاه داده
  • نام کاربری پایگاه داده
  • گذرواژه پایگاه داده
  • سرور پایگاه داده
  • این اطلاعات در پرونده پیکربندی وردپرس شما به نام wp-config.php ذخیره می شود.

نمونه؟

// ** MySQL settings – You can get this info from your web host ** //
/** The name of the database for WordPress */
define( ‘DB_NAME’, ‘database_name_here’ );
/** MySQL database username */
define( ‘DB_USER’, ‘username_here’ );
/** MySQL database password */
define( ‘DB_PASSWORD’, ‘password_here’ );
/** MySQL hostname */
define( ‘DB_HOST’, ‘localhost’ );

قبل از شروع:

شما باید مطمئن شوید که اطلاعات مربوط به نام پایگاه داده ، نام کاربری ، رمز عبور و میزبان پایگاه داده صحیح است. می توانید این اطلاعات را از داشبورد حساب میزبانی وردپرس خود تأیید کنید. به سادگی وارد حساب میزبانی خود شوید و بر روی پایگاه داده MySQL در بخش پایگاه داده کلیک کنید.

اطلاعات میزبان پایگاه داده خود را بررسی کنید

اگر اطمینان دارید که نام پایگاه داده ، نام کاربری و اطلاعات رمز عبور شما صحیح است ، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که از اطلاعات میزبان پایگاه داده صحیح استفاده می کنید. بیشتر شرکت های میزبان وردپرس از localhost به عنوان میزبان پایگاه داده شما استفاده می کنند. با این حال ، برخی از شرکت های مدیریت شده میزبان وردپرس از سرورهای جداگانه ای برای میزبانی پایگاه های داده استفاده می کنند. در این صورت ، اطلاعات میزبان پایگاه داده شما localhost نخواهد بود. برای تأیید اطلاعات میزبان پایگاه داده خود ، باید با شرکت میزبان وردپرس خود تماس بگیرید.

چگونه خطای و ارور اتصال پایگاه داده را در وردپرس را برطرف کنم؟

اگر تا به حال با این خطا روبرو شده اید یا در جستجوی راه حل برای آن هستید ، غصه نخورید! در این آموزش ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه این خطا را خیلی راحت برطرف کنید – راه درست. با دنبال کردن مراحل دقیق ، می توانید سایت خود را بازیابی کرده و تمام بازدیدها و مشترکین خود را در کمترین زمان پس بگیرید.

نحوه رفع “خطا در ایجاد اتصال پایگاه داده”

  • مرحله 1: با ارائه دهنده میزبان وب خود در تماس باشید. …
  • مرحله 2: بررسی کنید که آیا پرونده های پلاگین مشکلی ندارد یا پلاگین شما خراب نشده است. …
  • مرحله 3: بررسی کنید که آیا پایگاه داده شما خراب نشده است. …
  • مرحله 4: اطلاعات کاربری اتصال پایگاه داده خود را بررسی کنید. …
  • مرحله 5: پرونده های پیش فرض وردپرس را بازیابی کنید.

تعمیر پایگاه داده وردپرس

برای مثال اگر در wp-admin با خطای متفاوتی روبرو هستید ، چیزی مانند یک یا چند جدول پایگاه داده در دسترس نیستند. ممکن است نیاز به تعمیر پایگاه داده باشد ، باید پایگاه داده خود را تعمیر کنید. می توانید این کار را با اضافه کردن خط زیر در پرونده wp-config.php انجام دهید. حتماً قبلش بکاپ بگیرید.

1
define(‘WP_ALLOW_REPAIR’, true);

پس از انجام این کار ، می توانید تنظیمات را با مراجعه به این صفحه مشاهده کنید: http://www.yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php

بررسی کنید سرور پایگاه داده شما از کار افتاده است

اگر به نظر می رسد همه چیز درست است و وردپرس هنوز نمی تواند به پایگاه داده متصل شود ، ممکن است سرور پایگاه داده شما (سرور MySQL) خراب باشد. ممکن است به دلیل ترافیک زیاد در یک سرور رخ دهد. در واقع ، سرور میزبان شما فقط نمی تواند بار را تحمل کند (به خصوص هنگامی که از هاست اشترکی استفاده می کنید).

سایت شما بسیار کند خواهد شد و حتی ممکن است برای برخی از کاربران خطا را ایجاد کند. بنابراین بهترین کاری که باید انجام دهید این است که با ارائه دهنده خدمات میزبانی خود تلفنی تماس بگیرید یا چت زنده داشته باشید و از آنها بپرسید آیا سرور MySQL شما پاسخگو است یا خیر.

 از ما کمک بخواهید

اگر همه موارد دیگر به شکست منجر شد ، ممکن است لازم باشد با شرکت میزبان وب خود تماس بگیرید. همه شرکت های خوب میزبانی وردپرس به شما کمک می کنند تا مشکل را عیب یابی کنید ، شما را در مسیر درست قرار دهید یا حتی آن را برای خود برطرف کنید. همچنین می توانید توسعه دهندگان وردپرس را استخدام کنید که به شما کمک می کند این مسئله را با نرخ مناسب حل کنید.

امیدواریم این مقاله به شما در رفع خطای ایجاد اتصال پایگاه داده در وردپرس کمک کرده باشد.

همچنین می توانید در بخش کامنتهای همین صفحه از ما کمک بخواهید و سوالتان را مطرح نمایید.

اشتراک در
بهم اطلاع بده
guest
0 نظرها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
کد تولز
جملات زیبا از کتاب های مشهور

امتیاز شما [کل: 0 میانگین: 0]جملات زیبا از کتاب های مشهور | متن زیبا از کتاب های معروف برشی هایی زیبا از کتاب های معروف ایرانی و خارجی را با هم مطالعه می کنیم. متن های معروف دنیا، جملات انگیزشی کتاب ها، متن عاشقانه از کتاب های معروف، برشی از …

اخبار
تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان

امتیاز شما [کل: 1 میانگین: 2]تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان ابزار وبلاگ: تمرینات بدنی آرتریت در منزل برای بانوان گروه علمی: بیماری آرتریت می تواند عملکرد افراد را به ویژه در زمان تشدید درد مفاصل با مشکل مواجه کند به گونه ای که فرد نمی تواند حتی امور …

بهترین سایت برای بک لینک,خرید بک لینک سایت,ovdn f; gdk;,خرید بک لینک چیست,خرید بک لینک اینستاگرام,سامانه هوشمند بک لینک,خرید بک لینک باکیفیت,بک لینک های قوی,خرید بک لینک چیست
اخبار
2
خرید بک لینک

امتیاز شما [کل: 2 میانگین: 3]خرید بک لینک یک بک‌لینک با کیفیت می تواند قدرتمندتر از 1000 بک‌لینک با کیفیت پایین باشد. #همه بک‌ لینک‌ها برابر نیستند. اگر می خواهید در SERP ها رتبه بالاتری داشته باشید ، بر دریافت بک‌لینک های با کیفیت تمرکز کنید. کدام را ترجیح می …

0
شرکت در بحث یا هر سوالی که دارید سریع کامنت کنید ...x